1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

dedikodunun bile yararı varmış

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

New York Eyalet Üniversitesi’nden bir ekip dedikoduyu sosyal etkileşimin önemli bir parçası olarak yorumluyor. Üniversitede görevli biyoloji ve antropoloji profesörü David Sloan, “Dedikoduyu özensizlik ve güvenilmezlik göstergesi olarak karalayıp durduk. Ama araştırmamız bunun çok temel bir uyum sağlama yolu olduğunu gösteriyor” diyor.

Uzmanlara göre bireyin içini döküp rahatlamasını sağlamasının yanı sıra dedikodu aynı zamanda düzenleyici bir sosyal işlev de görüyor. Profesör Sloan “Dedikodu bilgiyi paylaşmanın bir yolu, üstelik başkalarını kontrol etmeye imkan veriyor” diyor. Yanlış davrandığı düşünülen bir kişi hakkında dedikoduya başlanıp o kişinin adının kötüye çıkarılması -Profesör Solan’a göre- yanlış davranışı engellemenin bir yolu olabilir.

Peki, ya haksız ve mesnetsiz dedikodu?
    Profesör Sloan “Biri kalkıp kendi çıkarları doğrultusunda dedikodu yaparsa, dedikoduya hedef olan kişiyle birlikte kendi adı da kötüye çıkar. Ama bir grubun çıkarları doğrultusunda ise dedikodu, o zaman diğerleri de bundan karlı çıkar ve kimsenin itibarına zarar gelmez” diye yanıtlıyor bu soruyu.

dedikodunun bile yararı varmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dedikodu

dedikodu

Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir. Sahte arkadaşlar yüzünden aşağılanacak ve birçok sorun yaşayacaksınız.Rüyasında dedikodu yapan kimse iyi niyeti fakat düşüncesizliği yüzünden bir sorumluluk alır.Bir kimseyi rüyada giybet etmek, iyilikleri iptal etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir insani giybet ettigini görse, ve o kimsenin...
  2. :::::Var olduğunu Bilmek Bile Yeter :::::

:::::Var olduğunu Bilmek Bile Yeter :::::

Kırgın düşlerimden uzak kırgın kalbimi avutuyorum. Kimbilir kaç zaman geçti sensiz sayamadığım... Senden uzak sesinden uzak... Bir kez dokunamadığıma mı yansaydım sana yoksa sesinden uzak kaldığıma mı hangisi daha çok canımı yakıyordu... anlayamadım. Yıllardır içimdeydin belki de asırlardır... belki de doğmadan önce de biliyordum seni. Hep beklediğimdin sen ama sana bunu anlatamadım... Ben...
  3. Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs sandalyelere artık kaynanalar yerine gelinler oturmak isteyecek rahat ve gayet şirin birşeye benziyor.Ben odama istiyorum birtane :D
  4. Bilimin yararları ve önemleri nelerdir ?

Bilimin yararları ve önemleri nelerdir ?

bilimin yararları nelerdir bilimin yararları bilim ilginç ile ilgili ilginç bilgiler bilimin yararları, teknolojinin yararları, bilimin faydaları, bilimin yararları, teknolojinin faydaları, teknolojinin zararları, bilimin yarar ve zararları Lütfen bilimin en çok nerede yararlı olduğunu anlatan bir mesaj atar mısınız ?
  5. Yediğimiz Gıdalarda Arsenik Bile Varmış....

Yediğimiz Gıdalarda Arsenik Bile Varmış....

Yediğimiz Gıdaların İçinde Neler Var Yediğimiz Gıdalar Ve Tehlikeleri Evet bayanlar ben aslında hazır yiyeceklere karşıyımdır ama en basitinden aldığımız yumurta sucuk bal herşeyin içinde bizim hayatımızı tehdit eden maddeler bulunmakta...Bakalım daha bu yiyecekler oldukca hangi hastalıklar ortaya çıkacak... YEDİĞİMİZ GIDALARDA ARSENİK BİLE VAR! TURKLAB’ın 3 ilde 10 gıda analiz...

Sayfayı Paylaş