1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Değersiz eşyalarımın değerini nasıl arttırırım?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  Meleklerim eğer evde bişeylerin fazla olduğunu düşünüyor ve satmaya karar verdiyseniz bu tüyolar tam size göre.Bi bakmışsınız milyoner olmuşsunuz .:D
  < Konu Resmi..>


  Beş para etmez ürünler "yeni teknoloji", "antika" ve "Amerika'dan ithal" gibi sihirli sözcüklerle internetteki satış ve açık artırma sitelerinde fahiş fiyata satılabiliyor. Peki bu işin sırrı ne?

  Sizin için çöp olan bir eşyayı değerinin onlarca katı bir fiyata birisine "kakalamak" güzel bir şey olabilirdi aslında, öyle değil mi? Zaten büyük markalann yaptığı da genelde budur. Kurnaz işletmeciler marka ardına gizlenerek aslında 10 dolara imal edilen bir malı 100 dolara satabiliyor. Bu aslında basit bir marketing hilesi. Onlar bu şekilde para kazanıyorsa siz niye kazanmayasınız ki?

  Siz de internetten dandik mallarınızı pahalıya satıp, evde şöminenin karşısında üstünüzde ropdöşambr, bir elinizde viski kadehi diğerinde puro ile "hah hah" diye kahkaha atabilirsiniz.

  İşte bunu başarmanın 10 yolu.

  1.Ürününüzün sadece iyi yönlerini tanıtın. Elinizde bir küp varsa bunun sadece işe yarar üç köşesini tanıtın. Böylece ürünü alan kişi sadece tanıttığınız bu üç köşenin gerçekten anlattığınız gibi olup olmadığına bakacak ve diğer köşelerden hiç bahsetmediğiniz için bunu göz ardı edecektir.

  2.Ürününüze fiyat biçerken tam sayının bir alt değerini seçin. Örneğin 100 TL'lik bir ürüne fiyat olarak 99 TL değer biçin. 100 TL satın alacak kişinin gözünde çok yüksek gibi gözükürken 99 TL sanki çok daha ucuzmuş gibi gözükecektir. Üç basamaklı sayı yerine iki basamaklı sayı kullanmak psikolojik ucuzluk etkisi yaratır.

  3.Ürünü janjanlı bir pakete koyup göz boyayın. Gören kişi sanki uzay aracı alıyormuş gibi havaya girsin. Ambalaj her şeydir.

  4.Özelliklerini abartılı bir şekilde övün, daha doğrusu ürünü demagoji yaparak tanıtın. Laf salatası ile alıcıyı büyüleyin.

  5.Potansiyel müşterilerin gözünü korkutun ki, sattığınız şeyi çok değerli, herkesin peşinden koştuğu bir ürün sansınlar. "Abi bak alıyor musun, bak gidiyorum, bir arkadaş 1500 milyon dolar verecek. Bak gidiyorum, çok değerli bak, gidiyorum, bak gelmem bir daha" şeklinde ibarelerle tanıtın malınızı.
  6."Bayandan az kullanıldığını mutlaka belirtin. Kadın olmasanız bile, "bayandan" deyin ki potansiyel müşterileriniz artsın, coşsun ortalık.

  7.Ürüne suni bir talep yaratın. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz ama arkadaşlarınızın yapması daha mantıklı olur. Kendi hesaplarından siteye girip ürünün fiyatını sürekli artırmalarını söyleyin. Böylelikle ürüne karşı oluşan suni talep hedeflediğiniz müşterilerin iştahını
  kabartacaktır.

  8.Sattığınız ürün elektronik bir aletse ürüne kolpa bir teknoloji ekleyin. Mesela büyük puntolarla "Ayrıca bu alette zotribikşın teknolojisi var!" yazın. Ürünü satın almak isteyen kişi ne olduğunu merak ederse. "Yeni bir teknoloji, aletin daha verimli çalışmasını sağlıyor" deyin.

  9.Ürünün altına not düşün ve ürünü ünlü insanların aldığını ima edin. Bu Şener Şen'in "Neşeli Günler" filminde tıraş bıçağı satma taktiğidir. Üstattan örnek verecek olursak ürününüzü satarken şöyle deyin: "Dünyanın bütün meşhurları bununla tıraş oluyor. İngiltere kralı, rahmetli Başkan Kenedi, taçsız kral Pele, Bakkenbağuğer, kaleci Mayer, Nadya Komanaçi, Bricit Bardo, Fenerbahçeli Cemil! Hepsi şöhretlerini bu bıçağa borçlular."

  10.Tüm bunlar olmuyorsa sürümden kazanmayı deneyin ve müşterinize "Abi yengeye de al, çocuğa da al bir tane, amcaya da al" tekniğiyle 80 tane satmaya çalışın ve kazandığınız paraları şöminenin karşısında yemenin keyfini çıkarın.   
Değersiz eşyalarımın değerini nasıl arttırırım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Parfümünüzün Etkisini Nasıl Arttırırsınız

  Parfümünüzün Etkisini Nasıl Arttırırsınız

  Parfümünüzün etkisi uzun sürsün başdöndürsün istiyorsanız parfüm kullanırken, bazı kurallara uymak, kokunun etkisini artırıyor melekler... Parfüm sürerken nelere dikkat etmeniz gerek işte cevabı :tik: Kadınların vazgeçemediği tutkulardan biri olan güzel kokmanın etkisini arttırmak için dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlar: "Vücut: Parfümler kokularını yaymak için...
 2. Kayıp Eşya Nasıl Bulunur?

  Kayıp Eşya Nasıl Bulunur?

  Bu konu kayıp eşyaları bulmanın yolları ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Hepimiz ara sıra mutlaka bazı eşyalarımızı kaybetmişliğimiz olmuştur. Bazen bir eşyayı evde kaybederiz bazen de gittiğimiz bir yerde yada alışveriş esnasın da karışıklıktan ve unutkanlıktan dolayı eşyalarımızı kaybederiz. Kaybedilen eşyaları bulduğunuz olmuştur bazen de ne yazık ki üzerine bir bardak soğuk su içip...
 3. Boşanıyorum eşyaları nasıl paylaşacağız

  Boşanıyorum eşyaları nasıl paylaşacağız

  Boşanma aşamasına geldim ve sırada mal paylaşımı var ama ev eşyası da buna dahil mi ? Ev eşyalarını nasıl paylaşacağız ?
 4. Pirinç Eşyalar Nasıl Kolayca Parlatılır?

  Pirinç Eşyalar Nasıl Kolayca Parlatılır?

  pirinç eşyalar nasıl temizlenir pirinç eşyaların temizliği Sevgili melekler, evlerde özellikle dekorasyon objesi olarak kullanılan pek çok aksesuar pirinçten imal edilmiştir. Zamanla bu pirinç eşyalarda da kararmalar meydana gelebilir. Kararmalar sebebiyle son derece kötü bir görünüm veren pirinç eşyaları temizlemek aslında sandığınızdan daha kolay. Bunun için fazla para harcayıp ilaçlar...
 5. Ziynet eşyalarının zekatı nasıl hesaplanır?

  Ziynet eşyalarının zekatı nasıl hesaplanır?

  Kadınların takındığı inci, zümrüt, elmas ve pırlanta gibi ziynetlerin zekâtı olur mu? CEVAP Kadınların altın ve gümüş hariç, başka ziynet eşyaları, ne kadar çok olursa olsun, zekât nisabına dahil edilmez. Fakat kurban nisabına dahil edilir. Yani nisabın üstünde ziynet eşyası olan kadın zengindir, kurban kesmesi vaciptir. Sual: Altın kaplanmış, kolye ve kordonun zekâtı nasıl hesaplanır? CEVAP...

Sayfayı Paylaş