Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş

mislinay

Yeni Üye
Üye
Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş
kolay tunik modelleri tunik dikim modelleri kolay yapımı bayan modeli ve yapılışının anlatımı dikimi
ads%C4%B1zn1.JPG

Tuniğe etek kenarından başlayın. 144 ilmekle 2 sıra haraşo örün. Üzerine 3 ilmek düz, 1dola, 2 ilmeği topla 3 düz, 1 dola, 2 topla, bu şekilde sıra başına gelin. Arka sırada 3 ilmek ters örün, sol şişteki doladığınız ilmeği boşaltarak sağ şişe 1 dolayın. 3 ilmek ters örün. Tekrar sol şişteki doladığınız ilmeği boşaltıp sağ şişe 1 dolayarak devam edin. Gidiş ve dönüşte aynı şekilde devam edin. Böylece aralardaki boş ilmekleri yapmış olacağız. 30 cm. sonra ilmekleri ortalayıp ortadaki 3 ilmeği kesin. İki parça olarak 20 cm. örüp ilmeklerini kapatın. Kestiğiniz kısım yan dikiş olacak. Ön ve arka olarak iki parça örün.
Arkaya 72 ilmekle başlayıp 3 düz, 1 ters olarak örün. 4 cm. sonra her iki kenardan 1'er ilmek olmak üzere 5'er ilmek eksiltin, 32 cm. sonra ilmekleri kapatın. ( arka yaka )
Yakaya 55 ilmekle başlayın. 3 düz, 2 ters olarak 90 cm. örün. İki kenarı dikip ortadan katlayarak arka ortasına dikin. Yakanın diğer kısmını bedenle birleştirip tamamlayın.

Cevap: Değişik tarzda tunik modeli ve yapımı çok hoşşş

teşekkürlerde keşke anlasam bu örgüden ama ben yapamıyorum
dantelde iyiyimde örgüde berbatım
teşekkürler paylaşım için

Geri