1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Dejavu Nedir? Ne Demektir?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Dejavu Nedir? Ne Demektir konusu hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, televizyonda duymuş, sosyal medyada rastlamış, gazetede okumuş ve hala ne demek olduğunu bilmiyorsanız, buyrun makalemize, bakalım dejavu ne demekmiş?...


  < Konu Resmi..>
  Dejavu Türkçe anlamı “daha önceden görmek” olan Fransızca bir kelimedir. Neden dejavu gördüğümüze dair çok çeşitli görüşler olsa da bilimsel olarak getirilen açıklamalar; bireyin beyninin yorgunluktan ötürü bazı duyuları tam olarak algılayamadığı zamanlarda kişinin o anı daha önce yaşamış gibi hissetmesidir. Ayrıca bireyin beynindeki sol ve sağ loplarında ki çalışma zamanlarının çok az farklılık göstermesi de 'dejavu'ya neden olabilir.
  DOKTORA GİDİLMELİ

  Dejavu her insanın başına gelebilir. Bazı dönemlerde sıklaşır ve bazı dönemlerde hiç yaşanmaz. Uyku düzensizliği, çok okumak veya çok izlemek gibi beyni yoran işlemlerin olduğu dönemlerde sıklaşabilir.Bu durumun belirli bir süre olması halinde(sık sık dejavu yaşamak) doktora gidilmeli ve beyinde bir sorun olabileceği için MR dediğimiz beyin röntgeni çekilmelidir. İslam alimlerine göre dej vu ruhun bedenden önce yaratılmasından kaynaklanmaktadır.


   
Dejavu Nedir? Ne Demektir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Angarya nedir ne demektir

  Angarya nedir ne demektir

  Angarya Ücretsiz bir işte çalıştığını görmek, eğer kendi isteğiyle olursa yardımseverliğe, cebren olursa bir gadre uğramaya ya da kırsal bölgeye seyahate çıkmaya delalet eder.Rüyada angaryaya kosuldugunu görmek, bir çok güçlüklerle karsilasacagina ve çok istirap çekecegine isarettir.
 2. Aldatmak nedir ne demektir

  Aldatmak nedir ne demektir

  sadakatsizlik, Ihanet ,
 3. Destina nedir, ne demektir ?

  Destina nedir, ne demektir ?

  destina nedir destina nedir??
 4. Fungusit nedir ne demektir

  Fungusit nedir ne demektir

  Fungusit nedir anlamı nedir merak ediyorum bir yerde karşıma çıktı ama bilgi bulamadım melekler yardımcı olurmusunuz lütfen.
 5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  Bonzai Nedir, Ne Demektir?

  bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş