Dekorasyonda fark yaratacak geri dönüşüm fikirleri

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Dekorasyonda fark yaratacak geri dönüşüm fikirleri
Hepimizin evin de bazen gözden çıkarttığımız eskimiş gözü ile görüp bir kenara attığımız malzemeler mutlaka vardır. Yada bazı gereçleri çöp gözü ile gördüğümüz için onları direk çöp kutusuna atarız.

Ama birazdan sizler için paylaşacağımız geri dönüşüm fikirlerinden oluşan örnekleri gördüğünüz de artık gözden çıkardığınız yada çöp kutusuna atmayı planladığınız malzemeler için bir daha düşünmenizi tavsiye ederim.

Çevre kirliliğine engel olmak için geri dönüşüm ile birçok malzemeleri dekoratif bir ürüne çevirebilirsiniz.

Örneğin kutu kola kapaklarını atmayarak biriktirip sonun da oldukça sıradışı bir abajura çevirebilirsiniz.

CSyMb8cUwAA3Z8M.jpgKonserve kutuları ve boş yoğurt kaplarının üzerini ufak tefek biraz oynamayla oldukça şirin çiçek saksılarına çevirerek balkon ve bahçenize dekoratif bir ürün elde edebilirsiniz.


değişik dekorasyon fikirleri.jpg
dekorasyon fikirleri önerileri.jpgPeki araba lastiğinden hiç daha önce puf koltuk yada sehpa yapmayı düşündünüz mü? Bir araba lastiği bakın nasıl da güzel ve kullanışlı bir sehpaya dönüşüyor ;)


dekorasyon fikirleri.jpg
Ayakkabı aldığımız zaman ayakkabı kutusunu genelde atmayı tercih ederiz. Atmak yerine onu çok amaçlı bir şekil de kullanabileceğiniz bir kutuya dönüştürebilirsiniz. Kalemlik olarak da kullanabileceğiniz ayakkabı kutusunun dış yüzeyini dilediğiniz desenden oluşan bir kağıtla kaplayarak onu daha şirin bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca ufak tefek gereçleriniz için de kullanışlı bir depolama alanı olarak düşünebilirsiniz.

dekorasyon önerileri.jpg
dekoratif ürünler.jpg
geri dönüşüm dekorasyonları.jpg
Eskimiş jeans pantolonunuz varsa onu çok fazla uğraş gerektirmeyen bir işlemle kullanışlı bir çantaya dönüştürmeye ne dersiniz? Bakın bir pantolon nasıl da güzel askılı bir kot çantaya dönüşüyor;) Spor kıyafetlerinize güzel bir kombin oluşturacak bu güzel çanta modelini kullanmayı çok seveceksiniz.

geri dönüşüm dekorasyonu.jpg
geri dönüşüm.jpg
geri dönüşümle dekorasyon fikirleri.jpg
petsaksı-crop.jpg

plastik şişeden dekorasyon.jpg

Özellikle soğuk kış günlerin de kuşların karnını doyurmak için yem bulmakta zorlandığı bilinen bir gerçek.. Pet şişeleri sakın çöpe atmayın çevreye oldukça zararlı olan pet şişeleri çöpe atmak yerine minik kuşlar için çok güzel bir yemlik yapabilirsiniz.

Geri dönüşüm fikirlerinden oluşan örneklerden bazılarını sizler için paylaştık. Bunları boş vakitlerinizi değerlendirmek için uygulayabileceğiniz gibi çocuklarınızla birlikte bu tür geri dönüşüm fikirlerini uygulayarak onlarla zevkli ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.
 
Üst