Dekorasyonda Renklerin Etkisi – Hangi Odada , Hangi Renk Kullanılmalı ?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Dekorasyonda Renklerin Etkisi – Hangi Odada , Hangi Renk Kullanılmalı ?
Renklerin Etkisi
Dekorasyonda Renklerin Etkisi
Renklerin Kullanım Alanları
Renklerin insan psikolojisi üzerinde büyük etkisi vardır...Sevdiğiniz hoşlandığınız renkler ruh halinizi yansıtır...Peki siz hangi renk olsun istersiniz evinizde...İşte her rengin nerelerde kullanılması gerektiği etkileri bunları paylaşıyorum...Peki ya önümüzdeki yıl hangi renk moda olacak giyimde bakalım....Dekorasyonda renklerin etkisi – Hangi odada , hangi renk kullanılmalı ?


renk dekorasyonu-117.jpg


KIRMIZI : Kırmız rengi coşkuyu , enerjiyi ,canlılığı,aşkı temsil eder.Kanbasıncımızı ve vücut ısımızı arttırır.Bu nedenle enerji ve canlılık istenilen alanlarda kullanılmalıdır.Evimizde yatak odası ve yemek odaları için en uygun renktir.Sakinliğin olması gereken bebek odaları için ise hiç uygun değildir.

renk dekorasyonu (8)-16d.jpg


TURUNCU : Turuncu rengi güven , mutluluk ve sıcaklığı temsil eder.Çoçuk odaları , mutfak vede koridorlar için kullanılabilecek bir renktir.Turuncu rengi görünümğ daraltma özelliğinden dolayı daha geniş mekanlarda tercih edilmelidir.Çalışma ve yatak odaları için pek uygun değildir.

renk dekorasyonu (5)-e3.jpg


SARI : Sarı rengi neşeyi,umudu vede ilhamı temsil eder.Mutfak ve oturma odası için uygun olan sarı rengi konsantrasyonu bozduğu için çalışma ve dinlenme odalarında tercih edilmemelidir.

renk dekorasyonu (9)-3e0.jpg


YEŞİL : Yeşil rengi yatıştırma sakinlik vede huzuru temsil eder.Koyu renginin tembellik etkiside yarattığı gözlenmiştir.yatak odaları,koridor için uygundur.

renk dekorasyonu (7)-377.jpg


TURKUAZ : Turkuaz rengi mutluluk ve dengeyi temsil eder.Kullanıldığı alanı olduğundan daha büyük gösterir.Banyo , yatak odaları ve de çalışma odalarının renklendirilmesinde kullanılabilir.

renk dekorasyonu (2)-241.jpg


MAVİ : Mavi renginin açık tonları sadakat ve sakinliği temsil eder.Ancak koyu mavi rengi tembellik ve bıkkınlık hissi yaratır.Yatak ve çalışma odalarını renklendirmede kullanılabilir.Harekeliliğin olduğu mekanlarda kullanılmamalıdır.


renk dekorasyonu (3)-2a0.jpg


MOR : Mor rengi unutkanlık ve sabırsızlık yaratan bir renk olduğundan dekorasyonda çok tercih edilmeyen bir renk olsada mor renk verimlilik ve yaratıcılığıda temsil eder.Meditasyon üzerindede önemli etkileri vardır.Açık mor rengi yatak odaları ve çalışma odalarında yoğun olmadan kullanılabilir.

renk dekorasyonu (4)-3cf.jpg


PEMBE : Pembe rengi duygu ve saflığı temsil eder.Ağzıları azaltıcı etkisi olduğuda söylenen pembenin tüm yaşam alanlarında kullanılması mümkün.

renk dekorasyonu (10)-14d.jpg


BEYAZ : Beyaz rengi saflığı ve huzuru temsil eder.İstenilen tüm alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılır.Dikkat edilmesi gereken tek nokta hem mekana enerji katma hemde yorucu olmaması adına patlayan bir renkle yani koyu bir tonla desteklenmelidir.

renk dekorasyonu (6)-16f.jpg


SİYAH :Siyah rengi gücü ve zerafeti temsil eder.Ana renk değil destekleyici renk olarak kullanılmalıdır.
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
tesaduf' Alıntı:
benim oturma odam mor ben ondan mı çok unutkanım :S

olabülü:D:D benimde yatak odam mor valla zaten yatak odasında herşeyi unutmak iyidir demi :D:D
 
LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
:D:D ben mor pembe turkuaz yeşil hepsini severim :deli: neşe ve mutluluk veriyo insana
 
Üst