Dekorasyonun hayatımızdaki önemi

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Dekorasyonun hayatımızdaki önemi
Dekorasyon yaşamımızın en önemli ihtiyaçları listesindedir. Birbirinden farklı dekorasyon tarzları ile oda görünümlerinde ahenkli alan zenginlikleri yakalayabiliriz. Dekorasyon çeşitliliğini göz önüne alarak en kaliteli görünümleri nasıl yakalayabiliriz gerçeği ile evimizde değişimlere ara ara yer açabiliriz. Bazen mevsim değişimlerinde bazense psikolojik olarak değişim yaşadığımız zamanlarda yaşam alanlarımızı değiştirmeyi düşünebiliriz. Yaşamımızı etkileyen moda trendleri de evimizde en zengin alan zenginlikleri yakalamamıza yardımcı olur. Zevkli bir görünüm için o senenin trend ev dekor fikirlerinden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Evinizin havasına yakışacak ve sizin geçirdiğiniz zamanı kalitelileştirecek seçeneklerden faydalanarak evinizde harika ortamlar yakalayabilirsiniz.
ev-dekorasyon-tasarimlari.jpg

Dekorasyon yaparken öncelikle evinizin duvar rengine bakmalısınız. Duvar rengi ile uyum sağlayacak renkler arasından tercihte bulunarak mobilyalarınızı da yenileme tercihinde bulunabilirsiniz. Renk uyumu elde etmeniz durumunda mobilyalarınızın odaya son derece uyumlu olmasına rehber olabilirsiniz. İtici bir hava yakalamamak için zıt renk seçiminde bulunmamaya gayret etmelisiniz. Bazen neon renklerle de harika görünümler yakalanabilir. Bu ayrıntı zıt renk seçmemeliyiz düşüncesi içinde düşünülmemelidir.
mobilyalarin dekorasyon açısından önemi.jpg

Bütçemizin uygun olduğu ve oda görünümlerimizi bütünleyen oda takımlarını seçerek ev dekorasyonunda çeşitlilik yakalamamıza yardımcı olur. Hayalini kurduğumuz mobilyalara sahip olmasak da evimizde genel bütünlüğü koruyan görünümler yakalamamız sıcak bir ev ortamını sağlar. Önemli olan bizim ihtiyaçlarımıza cevap veriyor olmasıdır. Dekorasyonlarımızda seçeceğimiz mobilyalarda ilk dikkat edilmesi gereken ayrıntı konforlu ve kolay kullanıma sahip özellikte tercihte bulunmanızdır.
Oturma-odası-dekorasyon-örnekleri-16.jpg

Evinizde tüm eşyaları değiştirmeyi erteleyip uyumlu tercihlerde bulunmanız daha yerinde tercihler olacaktır. Tonlar arasında geçiş sağlayarak açık ve koyu renk kombinleri ile son derece mükemmel görünümler elde edebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çiçeklerle, farklı dekoratif aksesuarlar ile ya da değişik dekorasyon tarzları ile dekorasyonun hayatınızdaki yerine daha anlamlı yerler açabilirsiniz. Sizlerin beklentilerinizi tamamlayacak olan dekorasyon ipuçlarına da yer verdiğim yazıları inceleme tercihinde bulunabilirsiniz. Değişik tarzlardan faydalanmak mesela aydınlatmaların yerleşimlerindeki değişim farklılıkları, tasarım farklılıkları gibi noktalardan faydalanabilirsiniz. Hayatınızda değişimlere yer açarken eşyalarınızı doğru yerleştirme ipuçları konusunda da özenli davranmalısınız. Dekorasyon adına yapabileceğiniz tüm değişimlerde keyifli alanlar yakalayabilmeniz dileklerimle….
sade-sik-salon-dekorasyonu.jpg
1965-yalin-ve-sade-aksesuar-dekorasyonu.jpg
 
Üst