Dekoratif cam bardak nasıl yapılır?

Uzman SühaN

Administrator
Dekoratif cam bardak nasıl yapılır?
Oldum olası ev hanımlarının para harcamadan evdeki malzemelerle harika tasarımlar ortaya çıkarmasına bayılıyorum.Yine çok güzel yapımı kolay malezemesi az bir tasarımla karşınızdayım.Şimdi mutfağınıza yönelin ve kullanmadığınız eski bardaklarınızdan seçim yapıp kolları sıvayın


Mutfaklarınıza da bu modern havayı yansıtmak için fazlaca para harcamadan yine evde kullanacağınız kendin yap fikri ile hem geri dönüşüm yapmış olacak hem de bu dekoratif görünümlü bardaklara daha ucuz bir şekilde sahip olacaksınız. Sadece bir kaç parça malzeme kullanarak yapacağımız bu modern bardaklar sayesinde sizlerinde şık ve yeni tasarım bir bardak takımınız olacak.Kolay gelsin ;)


Modern-Bardak-Yapımı-2.jpg


Malzemeler

Cam bardaklar
Plastik tabak
Pamuklu çubuk
Renkli oje

Modern-Bardak-Yapımı-3.jpg
Yapılışı

* Öncelikle evinizde bulunan desensiz cam bardakları seçerek işe başlıyoruz.

* Seçtiğiniz bardaklar için kullanacağınız renk ojeyi belirleyip plastik tabağa dökün ve pamuklu çubuk yardımıyla bardağınızın taban kısmına benekler koyun.

* Koyduğunuz benekler açıktan koyuya koyudan açığa gibi farklı renk geçişlerinden oluşabileceği gibi benek koymak yerine siz farklı bir desende çizebilirsiniz.

* Dilerseniz bardağın tabanını tek renk yapın dilerseniz bir kaç farklı renkte ki ojeyi aynı bardağın tabanında uygulayın bu kısımda sizin tercihinize kalmış.

* Bardağın tabanını dilediğiniz gibi şekillendirdikten sonra kurumaya bırakın.

* Bardakta ki oje kuruduğunda artık kullanıma hazır modern ve dekoratif bir bardağınız olacak.

Bu şekilde bardaklarınızı şekillendirerek hiç para harcamadan kendi bardağınızı kendiniz yapmış olacaksınız ve evde kullanmadığınız ya da kullansanız dahi size artık sade gelen bardaklarınız da değerlenmiş olacak. Oje sudan etkilenmediği için bardağı yıkamanız da bir sıkıntı olmaz ancak bulaşık makinasına atmamanızı öneririz.
 
Geri
Üst