Dekoratif minderlerle gelen zengin dekoratiflik

  • Konbuyu başlatan Ayşegül AYRANCI
  • Başlangıç tarihi
Dekoratif minderlerle gelen zengin dekoratiflik
Ev dekorunun farklılığını yakalarken yastıklar, minderler, halılar, uzanma koltukları, puflar gibi unsurlardaki zenginlikten yararlanmayı tercih edebilirsiniz. Bulundukları köşeye göre farklı bir hava kazandıracak forma girebilen minder tasarımları renkli iç açıcı modellerdir. Bazen ev ortamını hissettirebilmek adına bazı cafe, restaurant ya da canlı müzik alanlarında bile tercih edilen bu minderler rahatlığı hissettirmede başarılı modeller arasındadır. Güzel oldukları kadar ilginç oldukları da gerçek olan bu minder tasarımlarında beğeniyi elde tutabilmek mümkün olabilmektedir.


5.jpg

Üstteki resimde yer alan örgü minder modelleri el emeğiyle yapılabilecek yer minderlerindendir. Eski zamanlarda ev dekorumuzda sık gördüğümüz bu modeller bazı modern ev ortamlarında bazı odalarda yakışabilir zenginliklerdendir. Siz de evinizde modernliğin yanı sıra samimi, sıcak bir dokunuşta bulunabileceğiniz bir ortamı bu minderlerden faydalanarak elde edebilirsiniz. Alt resimde ise göreceğiniz manzaradaki renkli ortam iç açıcılığı evin her odasına uyum sağlayacak bir tarzda yansıtabilmektedir. Genç odası ya da kitap okuma köşesinde kullanabileceğim diyebileceğim alt resimdeki minderle odaya girdiğim zaman kendimi çok iyi hissedebileceğimden eminim. Sizce de öyle değil mi?

dekoratif-minder-modelleri.jpg
dekoratif-minder-modelleri-7.jpg

Kilim tarz örneklerin bulunduğu şark odalarında alt resimdeki gibi görünümlere rastlamak mümkündür. Dekoratif mi diye soruyorsanız bence son derece şark odasına yakışabilen bir minder gibi duruyor. Bir şark odam olsa sanırım bu tarz kilim minder tarzlarına o odada yer verirdim. Ya da üstteki gibi nostaljik bir hava hissettirecek farklı desenli ama sıcak renklerin yoğun olduğu minder çeşitliliği tercihim olurdu. Şimdiye kadar anlattıklarımı göz önüne alırsanız her odaya göre farklı çeşitte dekoratif minder bularak dekorasyonda zenginliği kendi elinizden yansıtma imkanını yakalayabilirsiniz. Hoş görünümlü minder tasarımlarını seçmek için hazır mısınız?

orgu-modelleri-sandalye-minder-modeli.jpg
yer-minderi-modelleri-14.jpg
portakal-baskili-dekoratif-minderyastik-buyuk-boy--n24-kc747223-1-5.jpg


Şaşırtıcı kimliğe bürünebilen minder modellerine örnek olan üst resimdeki modeller portakal dilimi, kahve çekirdeği, limon dilimi, karpuz dilimi gibi formlara bürünen modellerdir. Meyveler, yiyecekler, bazense gerçek görünümde çiçeklere benzetilen bu minderler ortamın havasına göre ahenkli bir dekoratifliği kendiliğinden hissettirebilmektedirler. Baskılarındaki ve renklerindeki canlılık ile minder oldukları ilk bakışta anlamakta zorlanacağınız bu tasarımlar sayesinde dekorda etkileyici ortam zenginliği yakalanabilecektir.
 
Üst