1. damla82

damla82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Demirdikeni Hakkında

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında damla82 tarafından paylaşıldı.

Demirdikeni (Tribulus terrestris); tek yıllık, çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Toprak üzerine yatık olarak bulunur. Yaprakları bileşik, 10-16 yaprakçıklı olup, çiçekleri küçük ve açık sarı renklidir. Meyveleri 10 mm kadar çapında ve boynuz şeklinde sivri uçlara sahiptir. Kökleri alkaloid, resin, azot ve sabit yağlar; meyveleri %5 yağ, peroxidase, diastase, az miktarda glikosid resin, proteinler ve inorganik maddeler içerir. Protein yüzdesi yaklaşık %10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere ondört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir. İçerdiği carboline saponinler (harmine, harmaline, harman, tetrahydroharmine), steroidal saponinler (çoğunlukla furostanol) bitkiden değişik yöntemlerle ayrıştırılabilmekte ve bitki ekstrelerinde oranları standart hale getirilebilmektedir. İçerdiği amino asitlerden arginine sperm üretimi için gekeklidir. İçeriğinde bulunan amino asitler, saponinler ve diğer faydalı maddeler, kuvvet ve zindelik verici, fiziksel peformans ve istek arttırıcı özellikleriyle dikkat çekmektedirler. Yoğun bedensel aktivite, egzersiz ve spor yapanlar da kas güçlerini, vücut dayanıklıklarını ve enerjilerini arttırmak için Tribulus’ u tercih etmektedirler.Demirdikeni

Demirdikeni Hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yumurtlama hakkında

yumurtlama hakkında

merhaba haziran 26 2011 de adet oldum 29.06.2011 de bitt ne zaman oluşur bebek hesaplarmısınız lütfen.
  2. Demirdikeni Bitkisi

Demirdikeni Bitkisi

Demirdikeni (Tribulus terrestris); kuvvet verici (tonik), cinsel fonksiyonların düzenlenmesi, kadınlarda yumurtlama ve cinsel istek arttırıcı olarak kullanılmaktadır.Demirdikeni ayrıca değişik kültürlerde anti-inflamatuar, anti artrit, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de kullanılmaktadır. - Panax Quinquefolius (Amerikan Ginseng) in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen...
  3. hakkımı arıyorum

hakkımı arıyorum

sayın avukatım.ben 12 yıllık evliyim.çocuğum yok.eşimle anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdik.daha doğrusu o istedi bende kabul ettim.biz davamızı açtık.fakat daha ilk mahkeme günüm bile gelmeden eşim 17 yaşında bir kızla kaçtı.kendisi 37 yaşında.ben annemin yanında yaşıyorum. hiç bi mal varlığım yok.bu yetmezmiş gibi içgüveyi olarak aldığımız ailemin evini ödenmemiş bir çok borçla bıraktı...
  4. HCG hakkında...

HCG hakkında...

Benim son regl tarihim 14 mayis son iliskimde 13 mayis... sonrasinda iliskide olmadi 3 gun once hcg yaptirdim 2.5 cikti ama daha adet olmama 13gun vardi ebe fazla umursamadi gebelim yok deyip yolladi suan 10 gun var regl olmama sizde bu deger yukselirmi gebelik olabilirmi

Sayfayı Paylaş