1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Demo Yazılım Lisanslı Yazılım Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  demo yazılım lisanslı yazılım nedir özellikleri ne demektir yazılım çeşitleri farkları ile ilgili bilgiler burada melekler İnternet dünyasında bilgisayar programcıları her geçen gün yeni bir programla kullanıcıların karşısına çıkıyorlar.Müthiş yazılımlarla insanları şaşırtan yazılımcılar ,ister istemez insanoğlunun aklına beyin mi güçlü bilgisayarlar mı sorusunu getiriyorlar. Bu yazımızda size bahsetmek istediğimiz konu ise işte bu zaman zaman insanları hayrete düşüren yazılımların çeşitleri.Bir programı netten pcmize indirirken demo,lisanslı yazılım,ücretsiz yazılım gibi ifadelerle karşılaşırız.Bu terimlerin anlamlarını sizerle paylaşmak istiyoruz melekler :)


  [​IMG]


  Ücretsiz Yazılım adı üstünde indirdikten itibaren kullanım süresince sizden hiçbir ücret talep edilmeyen programlara denir.

  Demo Yazılım ise size, indirdiğiniz programın belli bir süre için belli kısımlarının kullanılmasına izin verildiğini gösteren programlardır.Kimi programlar 15 ,kimi programlar 30 günlük bir kullanımla sınırlandırılmıştır.Bu süre sonunda sizden ürün anahtarı istenir.Bu ürün anahtarına da para ödeyerek sahip olabilirsiniz.Ya da demo oyunlar indirdiğinizde ancak oyunun birkaç kısmını geçebilirsiniz,daha sonrası için ürün anahtarı istenir.Yani sınırlı kullanımlı programlar demo yazılımlardır.

  Lisanslı Yazılım ise üreticisinin haklarının korunduğu,o programı kullanmak için belli bir telif hakkı ödemeniz gereken programlardır.Kanunen bu programları lisansını almadan kullanamazsınız.Hiçbir şekilde kopyalayamaz ve dağıtamazsınız.Ülkemizde bu tarz suçların cezaları hapis ve para cezası şeklindedir.

   
Demo Yazılım Lisanslı Yazılım Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yazılım Mühendisi

  Yazılım Mühendisi

  Bankacılık, otomotiv, telekomünikasyon vb. sektörler olmak üzere her alanda kullanılan bilgisayar sistemlerinin, yazılım tasarımını hazırlayan ve sisteme entegre edip uygulamasını yapan kişidir. GÖREVLER - Hazırlanacak yazılım ile ilgili müşteri ilişkilerini kurar, - Müşterilerden aldığı bilgiler doğrultusunda analiz yapar, - Tasarım yapar, - Program yazar, - Programı test eder, - Yazdığı...
 2. Yazılı çantalar

  Yazılı çantalar

  yazılı çantalar Çantasız kadın balkonsuz eve benzer diyorum ve eminim sizler de aynen öyle diyorsunuz:DÇantasız gezen bir bayan şuana kadar hiç rastlamadım.Artık en küçük hanımlarda bile var:):):) Ama artık moda değişti.Artık her bayan sportifliğe kaçıyor.Özelliklede genç kızlarımız:DBaşta genç kızlarımız olmak üzere sportif bayanlarımıza duyrulur.Bu yaz yazılı çanta modası başlıyor:)...
 3. Müthiş yazılım...

  Müthiş yazılım...

  müthiş yazılım, ilginç yazılım, teknolojik yenilik, bilgisayar yazılımı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bilgisayar dünyası bir dipsiz kuyu..Yazılım uzmanlarıysa sınır tanımıyor.Benzerleri genellikle animasyon film çekimlerinde kullanılan, enteresan ve eğlenceli bir yazılımla sizi başbaşa bırakıyorum.....
 4. Lisanslı yazılımın özellikleri nedir

  Lisanslı yazılımın özellikleri nedir

  Kızlar bir işyerinde mutlaka lisanslı yazılım olmalı diyorlarda bu lisanslı yazılım ne demektir ve yazılımın ortak özellikleri nelerdir.
 5. türkiye hakkında hangi destanlar yazılmıştır

  türkiye hakkında hangi destanlar yazılmıştır

  ben türkiye hakkında destan istiyorum

Sayfayı Paylaş