Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi bilen var mı? Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi bilen var ise lütfen bana da yazsın

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti


  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresidir


  Kongo Demokratik Cumhuriyeti, eski adı Zaire olan bir Orta-Güney Afrika ülkesidir.

  2.345.410 km² yüzölçümü ile Afrika'nın ikinci büyük ülkesi konumundadır. Nüfusu 70,916,439'dur. Başkenti Kinshasa'dır. Kinshasa ile komşu Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Brazzaville arasında sadece Kongo nehri yer alır ki, bunlar dünyanın birbirine en yakın başkentleridir.

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Kişasa'dır

  Kişasa Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük kentidir. Yer yer modern yapılarında rastlandığı kentin nüfusu 8.000.000 (2006) dolayındadır. 2009 verilerine göre bu sayı 10,076,099 olmuştur. Ülke nüfusunun yaklaşık sekizde birinin yaşadığı kentte Belçika sömürge döneminden kalma yapılara da rastlanır.

  Şehir Kongo nehrinin güney yakasında, nehrin Atlas Okyanusu'na döküldüğü yerden 560 km içeride kurulmuştur. Güneyinde Livigstone Çavlanı vardır, bu çavlan gemilerin Kongo Nehrinden geçerek Kinşasa'ya kadar gidebilmelerini sağlar.
   
Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kongo Demokratik Cumhuriyeti

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti

  Kongo Demokratik Cumhuriyeti Coğrafi Verileri Konum: Orta Afrika, Angola'nın kuzeydoğusunda yer alır. Coğrafi konumu: 0 00 Kuzey enlemi, 25 00 Doğu boylamı Harita konumu: Afrika Yüzölçümü: toplam: 2,345,410 km² kara: 2,267,600 km² su: 77,810 km² Sınırları: toplam: 10,744 km sınır komşuları: Angola 2,511 km, Burundi 233 km, Orta Afrika Cumhuriyeti 1,577 km, Kongo Cumhuriyeti 2,410 km,...
 2. Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Ruanda Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar hepinize öncelikle keyfi dolu ve başarılı bol kazançlı bir hafta diliyor ve sizden Ruanda Başkenti Neresi diye bilgi istiyorum aranızda Ruanda Başkenti Neresi bilen var ise bana yazsın.
 3. Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Abbasilerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Arkadaşlar Abbasilerin Başkenti Neresidir bilen varsa aranızda lütfen benimle Abbasilerin Başkenti Neresidir bilgi paylaşsın.
 4. Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Göktürklerin Başkenti Neresidir bilen var mı? Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyorsanız bana da yazın.
 5. Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar acaba Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz Dominika Başkenti Neresi bilen var ise lütfen bana da yazsın.

Sayfayı Paylaş