1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi bilen var mı? Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi bilen var ise lütfen bana da yazsın
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresidir


  Kongo Demokratik Cumhuriyeti, eski adı Zaire olan bir Orta-Güney Afrika ülkesidir.

  2.345.410 km² yüzölçümü ile Afrika'nın ikinci büyük ülkesi konumundadır. Nüfusu 70,916,439'dur. Başkenti Kinshasa'dır. Kinshasa ile komşu Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti Brazzaville arasında sadece Kongo nehri yer alır ki, bunlar dünyanın birbirine en yakın başkentleridir.

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Kişasa'dır

  Kişasa Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük kentidir. Yer yer modern yapılarında rastlandığı kentin nüfusu 8.000.000 (2006) dolayındadır. 2009 verilerine göre bu sayı 10,076,099 olmuştur. Ülke nüfusunun yaklaşık sekizde birinin yaşadığı kentte Belçika sömürge döneminden kalma yapılara da rastlanır.

  Şehir Kongo nehrinin güney yakasında, nehrin Atlas Okyanusu'na döküldüğü yerden 560 km içeride kurulmuştur. Güneyinde Livigstone Çavlanı vardır, bu çavlan gemilerin Kongo Nehrinden geçerek Kinşasa'ya kadar gidebilmelerini sağlar.
   
Demokratik Kongo Cumhuriyeti Başkenti Neresi biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Finlandiya Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Finlandiya Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Merhaba hepinize keyifli bol neşeli sağlıklı bir gün diliyorum ve sizden Finlandiya Başkenti Neresi diye biliyorsanız bana cevap vermenizi rica ediyorum.
 2. Surinam Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Surinam Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Surinam Başkenti Neresi bilen var mı ben çok merak ettim de Surinam Başkenti Neresi bilen varsa yazsın da merakım giderilsin:)
 3. Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz

  selam arkadaşlar Polonya Başkenti Neresi biliyor musunuz aranızda Polonya Başkenti Neresi bilen varsa bana yazsın lütfen.
 4. Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyor musunuz

  Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Göktürklerin Başkenti Neresidir bilen var mı? Göktürklerin Başkenti Neresidir biliyorsanız bana da yazın.
 5. Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz

  Selam arkadaşlar acaba Dominika Başkenti Neresi biliyor musunuz Dominika Başkenti Neresi bilen var ise lütfen bana da yazsın.

Sayfayı Paylaş