Denenmiş dualar tavsiye edenler

• Konbuyu başlatan Nurdanxxxxxx
  • Başlangıç tarihi
N

Nurdanxxxxxx

Forum Okuru
Denenmiş dualar tavsiye edenler
Denenmiş dualar tavsiye edenler , hangi duaları etmeliyim

Merhaba

Arkadaşlar olmasını istediğim çok büyük bir dileğim var bunun içinde elenmiş daha önce dua ettim bu dua ile bu dileğim oldu diyen arkadaşlar var mı tavsiye edeceğiniz şu duayı okuyun diyeceğiniz dua var mı ve daha önce siz okuyup sonuç aldınız mı denenmiş ben okudum dileğim yerine geldi diyen arkadaşlar hangi duaları okumalıyım tarif eder misiniz.

Merhaba Nurdan

Açıkçası ben bu yazıyı biraz tuhaf karşıladım denenmiş dua mı olur neyi deniyoruz çok anlayabilmiş değilim dua duadır bunun denenmesi mi olur. Haşa Allah'a yakarışın denenmesi nasıl oluyor anlayabilmiş değilim.

Cenabı Allah'a içinizden geldiği gibi dua etmeniz gerekir dua bir pazarlık unsuru değildir şunları şunları okursam şunlar şunlar bana verilir diye bir pazarlık gibi bir şey değildir. İçten ve ihlasla Allah'a yönelmelisiniz her şeyiniz için dua edebilirsiniz ama Peygamber Efendimiz temiz bir ağızla dua edin diyor. Temiz bir ağız müminin ağzıdır. Mümin ya hayır söyleyen ya da susan kişidir. Dolayısıyla ağzınızdan ya hayırlı şeyler çıkmalı ya da susmalı sınız. Allah'a dua etmenin sayısı ve şekli olduğunu çok zannetmiyorum dua duadır samimiyetiniz , ihlasınız önemli Ama Allah'ı zikretmek ve bu zikir usulünü öğrenmek daha farklı bir şeydir zikirde duadır fakat bulun denemesi olmaz bence ihlasla samimiyetle dua etmeniz yeterlidir

Geri