Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Dengesiz Erkeklerle Başa Çıkmanın Yolları
zor erkeklerle başa çıkmanın yolları dengesiz erkekler dengesiz erkek erkekler neden dengesizdir huysuz erkek sendromu
Hep kadınlar değişken olacak değil ya araştırmalar çoğu erkeğinde dengesiz git gel düşüncelere ve hareketlere sahip olduğunu ortaya çıkarmış.Eğer elinizde dengesiz bir erkek varsa sizlere bu tür erkekleri nasıl dengede tutarsınız ve dengesiz erkeği nasıl idare edersiniz tüyolarını veriyorum:D
Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır. Ancak uzmanlara göre gerçekte erkeklerin de ruh hali değişken olabiliyor.
erkekler6-7195.jpg

The Emotional Toolkit (Duygusal Rehber) isimli kitabın yazarı Darlene Mininni, erkeklerin tedirgin olduklarında kadınlardan daha farklı davranışlar sergilediğini belirtiyor. Biz de erkek arkadaşınızın garip tavırlarıyla baş edebilmeniz için en iyi taktikleri derlemeye çalıştık.

SEVGİLİNİZİN DEĞİŞKEN HALİNİ TANIMLAYIN

Huysuz erkekler iki gruba ayrılır, ilk grup kötü bir gün geçirdiği için hayal kırıklığı yaşayan veya tuttuğu takım yenilince dünyası yıkılan erkeklerden oluşur.

İkinci grup ise hafta içinde duygusal anlamda birçok iniş - çıkış yaşayan erkeklerdir. Bu grupta bulunan bir erkek, düzenli olarak üzücü olayların moralini bozmasına izin verir. Aslında duygusal olması kötü bir özellik değil, böylece kendinizi kötü hissettiğinizin sinyallerini hemen algılayabilir.

ONU OKUMAYI ÖĞRENİN

Kadınlar kendilerini rahatsız eden şeyleri anlatmaya meyillidirler. Ancak erkekler içlerine kapanır veya duygularını anlamsız tepkilerle anlatmaya çalışırlar. Erkek arkadaşınız terfi alamadığı için canının sıkkın olduğunu size anlatmak istemez. Bunun yerine çoraplarını yanlış yere koyduğunuz için söylenmeyi tercih eder. Siz onun bu gizemli sinirine bir anlam veremezken, o kırılgan olduğunu görmenizi istemez.

Bu nedenle, ister günlük huysuzluk olsun, ister kronik vaka, erkek arkadaşınızın canını sıkan durumun ne olduğunu anlamak için uğraşmalısınız.

Ancak yalnızca "Konuşmak ister misin?" sorusunu sormanız yeterli değildir. Ona özel bir soru sormalısınız. Örneğin, "Patronun bugün ne yaptı?" diyerek onu kabuğundan dışarı çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Suspus olsa veya bir çocuk gibi davransa bile vazgeçmeyin. Onu dinlemeye hazır olduğunuzu, ancak duygusal bir kum torbası olmadığınızı ona anlatmalısınız.

Bu noktadan sonra sorunu konuşup konuşmama kararını ona bırakın. Eğer davranışları konusunda taviz vermemeye kararlı görünüyorsa, ona arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınızı ve ihtiyacı olduğunda sizi arayabileceğini söyleyin. Fazla üzerine düşmeniz de ters bir etki yaratabilir; sizden kaçabilir. Meraklı olun ama onu boğmayın...

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Sevgilinizin ruh halinden sorumlu olmadığınızı anlamanız gerekir. Biriyle çok fazla zaman geçirdiğinizde, onun kötü davranışlarına alışabilirsiniz.

Bir adım geri atın ve kendinize dışarıdan bakın, özellikle size karşı hangi sıklıkta huysuz davranışlar sergilediğini bir düşünün. Belki de normalde tahammül edebileceğinizden daha sık olduğunu göreceksiniz. Belki buna daha ne kadar katlanacağınıza ve mutlu olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyordur. Ne dersiniz?


* Asabi erkek sendromu: Adet döneminin erkek uyarlaması denilebilecek bu durum yetişkin erkeklerin ortalama yüzde 35’inde bulunuyor!
 
erkek arkadaşım cok dengesiz ve çok kıskanç.Akrabalarıma arkadaşlarıma,herşeye karışıyor.Abimlere karşı aşırı bir tepkisi var tanımadığı halde.Hep benim dediğim olcak diyip beni umursamıyor.Sevdiğini biliyorum ama hep benci :( ve hep hatayı bende buluyor...
 
erkek arkadaşım

erkek arkadaşım çok sinirli.İyiliğine çok iyi ama herkese karsı benı korumaya calıştığını söylüyor.Kimseyle görüştürmek istemiyor.Hep benim dediğim olcak diyor.hep bencihep benci.
 
Benimde erkek arkadasimla ayni sorunlarim var bu sorunu cozmk cok istiyorum . Nasil cozucem bilmiyorum. Bi guun cok iyiyiz bi gunse cok kotuyuz . Hatayi surekli bende ariyo. Arkadaslarimla bulusmami istemiyo sadece onla olaym istiyo asiri sahipleniyo. Ustelik cok snirli. Ben onu sakinlestiemeye calisiyorum ama olmuyo sizce napabilirim? Onu cok ama cok seviyorum oda beni seviyor biliyorum bi yili askin ckiyoruz. Napayim szce nasil duzele biliriz
 
Şanslısının işte sevdiği için koruyup kollama çabası içinde ama benim sevgilim tam bir dengesiz bit gün çok iyi bir gün çok kötü hiçte kıskanmaz en sana güvenirim der çekilir bu durum can sıkmaya başladı
 
Benimde nisanlim cok kiskanc sinirli 2 gun sonra evlencez onunla nasil anlascagimi bilmiyorum dugune yakin cok deyisti oncelikle hep benim isteklerimdi simdi ise kendi bildigini yaliyo ne yapmaliyim ?
 
Valla benimde eşim öyle sevgiliykende öyleydi. Bu şekilde duyusal anlamda çok yipraniyosunuz ben çok savaş verdim bi nebze farkediyor ancak hiç bi zaman tam anlamiyla düzelmeyecek onu duzelteyim derken siz yok olup gidiyorsunuz yipraniyosunuz düzeldi zannettigin an yine yapıyor sonra da tekrar aynı olur yani tepkilerle karsilasirsiniz diye diken üstünde yaşıyorsunuz hem tedirgin yasiyorsunuz sevmek herşey demek degil malesefki..çok mutlu olduğun oh çok huzurluyum dediğinde çok oluyor ancak tam bunun arkasına yine huzursuzluk oluyor bu dengesizlik insanı yoran zaten
 
Merhaba, hiç kimse bir insanın yapısını değiştiremez. Kişi neyse odur. İlişkilerde bireyler arası farklılıklar elbetteki olacaktır. Sonuçta iki tane farklı düşünen beyin var. İlişkilerin çoğun da uyumsuzluk söz konusudur. Ama dengeyi sağlayan ince noktalar da vardır. Önemli olan bir şeyleri saygı ve sevgi çerçevesin de halletmek.
 
Geri
Üst