1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Deodorantlar Tümör Sebebi mi bu konuda bilgi verin

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Kızlar acaba Deodorantlar Tümör Sebebi mi bu konuda bana bilgi verecek olan arkadaşlarım varsa aranızda bilgi bekliyorum.
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Yaz ayı ile birlikte biz kadınların en büyük derdi terleme oluyor. Yapılan araştırmalarda erkeklerin daha fazla terledikleri tespit edilmesine rağmen üzerine bir de bizim bazı kozmetik ürünleri kullanmamız hem ciddi sorunlar yaşamamıza hem de o ürünlerin sağlığımız üzerine etkilerinin artmasına neden oluyor. En çok kullandığımız ürünleri kabaca sayarsak makyaj malzemeleri, parfüm, deodorant ve terlemeyi önleyici stickler diyebiliriz.
  Deodorant ve terlemeyi önleyici stikler hakkında bilinmesi gerekenler şöyle sıralaniyor...

  İngiltere Reading Üniversitesi’nden Dr. Philippa Darbe yaptığı araştırmada 20 göğüs tümörünü inceledi ve bunların 18′inde çoğu ter önleyicilerde koruyucu olarak kullanılan parabenler tespit etti.Bilim adamı sonuçları kamuoyuyla şu cümlelerle paylaştı,Yeni bir çalışma yaptık. Kimyasal olarak 20 tümörün 18′inde paraben tespit ettik. Bu da göstermektedir ki cildimize yaptığımız bazı uygulamalar buna sebep oluyor.

  En olası adaylar ise deodorantlar, antiperspirantlar (ter önleyiciler), kremler ve vücut spreyleri. Araştırmalar son sürat devam ediyor her yapılan araştırmada görülen şu ki her sıkılan ve sürülen ter önleyici içerisinde yer alan alüminyum içerikler gözenekleri tıkayıp terlemeyi kestiği gibi aynı bölgeden ter ile vücuda ağır elementlerin girmesini sağlıyor.

  Böylece meme ve cilt kanserlerin oluşmasına ortam sağlanmış olunuyor. Paraben dışında bu tarz ürünlerde parabol ve alkolün de olduğu son yıllarda görülmeye başlanmıştır. İçeriğinde bu tarz maddeler olan ürünleri kesinlikle tercih etmeyiniz.
   
Deodorantlar Tümör Sebebi mi bu konuda bilgi verin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yazın Nasıl Beslenmeli bu konuda bilgi verir misiniz?

  Yazın Nasıl Beslenmeli bu konuda bilgi verir misiniz?

  Yazın Nasıl Beslenmeli bana bu konuda bilgi verecek bir arkadaşım var ise şimdiden çok tşk eder ve bilgileri beklerim :)
 2. Çalışmanın Faydaları Nelerdir bu konuda bilgi verin

  Çalışmanın Faydaları Nelerdir bu konuda bilgi verin

  Arkadaşlar merhaba sizden Çalışmanın Faydaları Nelerdir bu konuda bilgi rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum vereceğiniz bilgiler için.
 3. Tablet Pc Nedir bu konuda bilgi verin

  Tablet Pc Nedir bu konuda bilgi verin

  Merhaba şu okullara dağıtılımı ile meşhur olan ve benim de son günlerde sık sık duyar olduğum Tablet Pc Nedir arkadaş merak ettim biliyorsanız yazın da bizde bilelim yahu:)
 4. Adalet Örgütü Nedir bu konuda bilgi verin

  Adalet Örgütü Nedir bu konuda bilgi verin

  Selam arkadaşlar acaba Adalet Örgütü Nedir bu konuda bilgisi olan var ise aranızda Adalet Örgütü Nedir yazsın bana
 5. kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir bu konuda bilgi verin

  kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir bu konuda bilgi verin

  ay boyunca kortizonun en yüksek dozunda iğne kullandım ve o aralar kilo almadım ama kortizondan bir yıl sonra yani şimdi anlamsız bir şekilde sanki her gün kilo alıyorum:S sizce bu kortizonun yan etkisinden mi? Ve kortizonun yan etkisi daha ne kadar sürecek ayrıca kortizonun aldırdığı kilo nasıl verilir?

Sayfayı Paylaş