Depremde Bize Yardım Eden Kuruluşlar Nelerdir yazın lütfen

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Depremde Bize Yardım Eden Kuruluşlar Nelerdir yazın lütfen
Selam arkadaşlar bu gün Kütahya da deprem olmuş ve ben birşeyi merak ettim acaba Depremde Bize Yardım Eden Kuruluşlar Nelerdir bu konuda bilginiz varsa yazın

Depremde Bize Yardım Eden Kuruluşlar Nelerdir

Depremde Yardım Eden Kuruluşlar

AKA Arama Kurtarma Araştırma Derneği
AKA ağırlıkla mimar ve inşaat mühendislerinin oluşturduğu, yapı kimyası ve fiziği konusunda tecrübesini, kurtarma deneyimlerinin yanı sıra bilgilerini paylaşmayı, alınması …

ARDİM Açık Radyo Deprem İletişim Merkezi
Temel görevlerimizden biri olan haberciliğin dışında, bir iletişim kuruluşu olmanın getirdiği tüm avantajlardan yararlanarak bulup, buluşturacağımız

AKUT
Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, deprem, sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda, tamamen gönüllü olarak, amatör bir çalışma ve profesyonel bir…

Ağ 17 Yardım Gönüllüleri Derneği
Deprem sonrası bireysel çabalarla toplanan grubun kurmuş olduğu dernek ve kapsamlı web sitesi.

İstanbul Yardım Grubu
Deprem yardımlarıyla ilgilenen grubun projeler, organizasyon yapısı dışında bir de bağış bölümü var.

Ortadoğu Arama-Kurtarma, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği
Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaza ve kaybolma olaylarına ve doğal afetlere anında müdahale ederek…

Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Kızılay :Kızılay (Resmî adı: Türkiye Kızılay Derneği, Türk Kızılayı olarak da bilinir, eski adı Hilal-i Ahmer Cemiyeti), Uluslararası Kızılay Kızılhaç Hareketi'nin temel ilkeleri olan insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik çerçevesinde çalışan bir yardım kuruluşudur. Personelinin bir kısmı gönüllü olarak, bir kısmı ise maaşlı olarak çalışır.

Osmanlı İmparatorluğu'nda "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adı ile 1868 yılında faaliyete geçen kuruluş, en son 1947 yılında "Türkiye Kızılay Derneği" ismini aldı. İlk başkanlığını Marko Paşa adındaki Rum asıllı Osmanlı hekimi yaptı. Günümüzde başkanlığını Ahmet Lütfi AKAR yapmaktadır.

Sivil Savunma: Barış zamanında da doğal afetlerle, büyük yangınlara karşı halkın can ve mal emniyetinin sağlanması da bu kavramla birlikte düşünülmüştür.

Türkiye'de 1959 yılında İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak Sivil Savunma Genel Müdürlüğü kurulmuştur.Sivil savunma halkın afetlerde can ve mal kaybını en aza indirmek için çalışır.

Türkiye’de, 17 Ağustos 1999’da Marmara ve 12 Kasım 1999’da Düzce’de meydana gelen; on binlerce insanın ölümüne ve sakat kalmasına neden olan depremlerde arama-kurtarma çalışmalarına katılmıştır.

Arama-Kurtarma Ekibimiz, 08 Ekim 2005 tarihinde, Pakistan’da meydana gelen ve on binlerce insanın hayatını kaybettiği deprem felaketi sonrası ilk defa Türkiye dışında bir ülkede arama-kurtarma görevi yapmıştır.

Geri