1. zuzumm_

  zuzumm_ Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.535
  Beğenilen Mesajlar:
  196
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  nerDe oLduğumu bende biLmiyoRm

  Depresyon geçiren kadınlara müjde!

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında zuzumm_ tarafından paylaşıldı.

  Psikolog İlkim Öz'ün başlattığı ''Mutlu Kadınlar Projesi'' kapsamında, otuz yaşını aşmış evli kadınlara ücretsiz diş, cilt bakımı, saç tasarımı ve psikoterapi hizmeti verilecek.
  Kadınların eşleriyle hafta sonu tatiline ve romantik bir akşam yemeğine çıkmaları, çocuklarıyla pazar kahvaltısına katılmaları da sağlanacak "Mutlu Kadınlar Projesi" depresyona girmiş kadınların, hem ruhlarının hem de bedenlerinin onarılmasını hedefleniyor.
  Psikolog İlkim Öz, yaptığı açıklamada, kadınların erkeklere göre daha duygusal ve kırılgan olduklarını belirterek, özellikle evli kadınların zamanla yıprandığını, hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kendini yenilemeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

  Yirmi senelik meslek hayatı boyunca kendisine terapiye gelen kadınlardan, "keşke eşimle bir yemeğe ya da tatile çıkabilseydim", "kendimden memnun değilim", "keşke daha genç gösterseydim", "Daha güzel görünmek isterdim" şeklinde yakınmalar duyduğunu anlatan Öz, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bir insanın fiziğini onarmak, ruhunu onarma konusunda büyük önem taşıyor. Çünkü ruhumuz ve bedenimiz bir bütün. Bunlardan birini düzeltir, diğerine gerekli ilgiyi göstermezsek, tekrar eden bir depresyon olabiliyor. Meslek hayatım boyunca bana başvuran kadınların daha güzel görünmelerini sağlayacak hizmetler sunmayı istedim ama buna imkan yoktu. Bu yılın başında çıkarmaya başladığım İlkim Öz dergisinde yazı yazan, konusunda uzman arkadaşlara fikrimi açtığımda, buna katkıda bulanabileceklerini söylediler. Derginin her sayısında bir kadın seçerek, diş, cilt ve psikolojik sorunlarını gidermeye karar verdik. Diş hekimi Güzin Kırsaçlıoğlu, Dermatolog Lale Dönderici, özel bir göz hastanesinin uzmanları, ben, kalıcı makyaj uzmanımız, kuaförümüz, imaj danışmanımız ücretsiz hizmet vererek, 2 ayda bir kadını mutlu edeceğiz."

  Proje kapsamında, kadınların eşleriyle Safranbolu'da bir hafta sonu tatili geçirmesini, pazar kahvaltısı yapmasını ve baş başa bir akşam yemeğine çıkmasını da sağlayacaklarını anlatan Öz, ayrıca kadınları bir spor merkezinden de ücretsiz yararlandıracaklarını bildirdi.

  "Dünyada her kadın mutlu olmayı hak eder sloganıyla başlattıkları" projeye 30 yaşını aşmış, evli kadınların başvurabileceğini ifade eden Öz, kadınların "www.ilkimoztan.com" sitesini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurabileceklerini ya da telefon ve mektup yoluyla kendisine ulaşabileceklerini dile getirdi. Öz, uzman ekip tarafından seçilecek kadınlardaki değişime dergide yer vereceklerini söyledi.

  Projeyi geliştirmek istediklerini de kaydeden Öz, "Bu amaçla bir vakıf kurmayı ve daha çok kadına hizmet vermeyi planlıyoruz" dedi.

   
 2. zeyno2222

  zeyno2222 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Kasım 2010
  Mesajlar:
  46
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
Depresyon geçiren kadınlara müjde! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Depresyon kadınları neden sever?

  Depresyon kadınları neden sever?

  "Kadın olmak depresyon açısından başlı başına bir 'risk'. Rutin ev temizliği, çocuk ve hasta bakımı, hemşirelik, âdet döngüsü depresyonu tetikleyebilir...HATİCE YAŞAR 'Nasıl olduğunu, nerden çıktığını anlamadım. Bana tamamen yabancı bir duyguydu. Daha önce hiç bilmediğim bir yaşamdan zevk almama, her an çılgınca şeyler yapabilme ruh hali. Sevdiğim insanla yollarımız ayrılmıştı bir süre...
 2. Kadınlarda Depresyon

  Kadınlarda Depresyon

  hamilelikte depresyon ilacı kullanımı depresyon ilaçlarının zararları pmdd nedir Kadınlar, erkeklerden iki kat daha fazla depresyon yaşama riski taşımaktadırlar. Kadınların, %10 ile %25’i hayatlarında en azından bir kez bir majör depresyon atağı yaşamaktadırlar. Neden Depresyon Kadınlarda Bu Kadar Yaygın? Ergenlikten önce kızların ve erkeklerin depresyon oranları aynı iken, ergenlik çağı...
 3. Kadınları depresyona sokan erkek tipleri

  Kadınları depresyona sokan erkek tipleri

  Erkekler tarafından aldatılmafiziksel şiddetsözlü ve psikolojik şiddetaşağılanmahiç yerine konmafiziksel görünümündeki eksiklikleri yüzüne vurma gibi davranışlara maruz kalan kadınlar bir süre sonra içine kapanıpdepresyona giriyor Memorial Hastanesi Psikoloji Bölümü'nden Uzman Psikolog Aslıhan Tokgöz Tozlukadınlara hayatı zehir eden erkek tipini anlattı. İşte Tozlu'ya göre kadınları...
 4. Kadınlarda Kahve İçmek Depresyonu Önlüyor!

  Kadınlarda Kahve İçmek Depresyonu Önlüyor!

  kahvenin yararları kahvenin faydaları nelerdir kahve içmenin faydaları Kahvenin zararları olduğu söylensede yeni bir iddia ortaya atan uzmanlar, sık kahve içen kadınların depresyona girmelerinin en aza indirdiğini açıkladılar. Kahve içmenin depresyonu önlediğini savunan uzmanların konu ile ilgili yaptıkları açıklamaların detayları şöyle; Kahveyi sıklıkla tüketen kadınlarda depresyon...
 5. Balık Kadınlarda Depresyonu Azaltıyor!

  Balık Kadınlarda Depresyonu Azaltıyor!

  balığın faydaları, balığın yararları, balığın kadın sağlığı Sevgili melekler, yapılan araştırmalar balığın kadın sağlığı açısından son derece önemli bir özelliğinmi ortaya koydu. Balık, kadınlarda depresyon riskini yüzde 25 azaltabiliyor. Avustralya'daki Tazmanya Menzies Araştırma Enstitüsü'nden bilim adamlarının araştırması, haftada en az iki kez balık yemenin kadınları depresyondan...

Sayfayı Paylaş