Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Depresyondayken Dikkat Edilecek Noktalar

  Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Depresyon işaretlerini görür görmez, en kısa sürede bir uzmana başvurun. Şikayetlerinize göre uzman sizi daha detaylı olarak yönlendirecektir. Uzmana giderken yanınızda sizi iyi tanıyan bir yakınızı veya akrabanızı götürmeniz daha faydalı olacaktır.
  Tedavi süresinin üç aydan altı aya kadar sürebileceğini unutmayınız. Eğer daha önce de depresyon geçirdi iseniz, bu durumda tekrarlamaları önlemek üzere koruyucu ve daha etkin bir tedavi planının uygulanacağını unutmayınız.
  Depresyon tedavisinin ilaçla yürütüldüğü durumlarda, özellikle birden fazla ilacı bir arada kullanmanız gerektiğinde, tedavi süresince düzenli kullanmanız ve olası yan etkilerine katlanmanız gerektiğini unutmayınız. Farklı rahatsızlıklarınız için kullanmanız gereken ilaçlar olduğunda, bu durumda doktorunuz ile konuşmayı ihmal etmeyiniz.

  Depresyonda olsanız dahi, hayattaki olumlu ve güzel şeyleri görmek için çaba harcayınız. Sadece negatif olaylar ve özellikler üzerinde odaklanmayınız.

  Depresyonda dahi olsanız, bir şeylerle meşgul olmaya ve çalışmaya gayret edin. Kendinizi bir yerlerde kapatmak, çalışmayarak meşguliyetsiz kalarak büzülüp saklanmak, depresyonu arttıracaktır.


  Birçok depresyon hastası için günlük veya haftalık planlar hazırlamak son derece yararlı olabilmektedir. Tabii ki burada önemle üzerinde durulması gereken, plan yaparken aşırı katı ve zorlayıcı yaklaşımdan uzak durulmalıdır. Yaptığınız plana tam olarak uyamayabilseniz bile, her aktivite ve değişiklik sizin için bir başarıdır ve önemlidir. Onaylanma, özellikle de kendi kendinize verdiğiniz değer depresyonu aşabilmeniz için en önemli kazanımlardır.
  Eğer eski ilişkilerinizi ve arkadaşlıklarınızı bitirdiyseniz, tekrar kontak kurun. Arkadaşlarınızı tekrar arayın, kısa da olsa arkadaşça ve dostça olan destekleyici görüşmeler sizin için çok önemlidir.

  Eğer intihar düşünceleriniz varsa, bunları arkadaşlarınız, eşiniz ve terapistiniz ile konuşun. Bu konudaki görüşmeler, krizi aşmanıza yardımcı olacak ve sizin daha iyi anlaşılmanızı sağlayacaktır. Siz bu ağır depresyon safhasından nasıl olsa çıkacaksınız ve intihar düşüncelerinizi gerçeğe dönüştürmediğinize şükredeceksiniz.

  İyileşmenin ve depresyondan kurtulmanın yavaş yavaş olacağını, zaman zaman kendinizi tekrar kötü hissedebileceğinizi, aşağı inişler de kısa süreli yaşansa da, genel olarak iyiye doğru gideceğinizi unutmayın.

  Depresyon hastanın aile hayatı ve ikili ilişkilerini son derece kötü etkileyebilecek ağırlıkta olabilir. Bazı aileler, bu gidişin nereye kadar olacağına ilişkin sorular sormaya başlarlar. Bu hastalık dolayısıyla ailelerin finansal problemleri de bu durumu kötüleştirebilir. Genellikle de evde diğer yaşayanlar ve çocuklar da bu koşullardan kötü etkilenmektedir.
  Alıntıdır.e.psikoloji


   
Depresyondayken Dikkat Edilecek Noktalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gayrimenkul Satışında Dikkat Edilecek Noktalar

  Gayrimenkul Satışında Dikkat Edilecek Noktalar

  şirket adına gayrimenkul alımı hibe yoluyla satış Gayrimenkul satışında dikkat edilecek noktalarGayrimenkulün tapudaki satış değeri 2001 yılında satılacak olan gayrimenkul kaça satılacak olursa olsun tapuda "asgari bir değer" göstermek gerekiyor. Satış sırasında gayrimenkulün 2000 yılındaki emlak vergisine esas değerini asgari yüzde 56 oranında arttırmak zorunluluğu var. Örneğin,...
 2. Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

  Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

  Çocuklarımıza birşey alırken nasıl dikakt ediyorsak okul seçiminde de o kadar dikaktli olmalıyız.Özellikle anaokulu seçiminde özenli olmalıyız.Çocuğun eğitimi ilk anaoklunda başlar.Buyrunuz size dikkat edeceğiniz noktalar.!!! Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Ana okulu seçiminde anne babaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. 3 - 6 yaş dönemi çocukların...
 3. Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

  Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar

  Anne meleklerimize farklı bir bilgi sunmak istedim, biberonla bebeğinizi beslerken bunlara dikkat ediyor musunuz bakalım. Biberonla Beslenmede Dikkat Edilecek Noktalar Mamayı hazırlamadan önce kullanacağınız bütün kapları temizleyin ve sterilize edin. Her mama kutusu üzerinde, kilo ve yaşa göre bebeğin gıda gereksinimini gösteren ayrıntılı bir liste vardır. Doktorunuz başka bir öneride...
 4. Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar

  Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar

  Sevgili anne meleklerim; bebeğinize anne sütünün yetmeyeceği zamanlar geldiğinde mama takviyesine başlarsınız.Peki mama hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? Bebek Mamalarında Dikkat Edilecek Noktalar * Bebeğinizin yemeğini hazırlarken az tuz kullanmaya özen gösterin. Onlar tuzla ve tabii şekerle de ne kadar geç tanışırlarsa o kadar iyidir. Zaten İleride bunları keşfedince engel...
 5. Oyuncakları seçirken dikkat edilecek noktalar!!!

  Oyuncakları seçirken dikkat edilecek noktalar!!!

  oyuncak seçimi oyuncak seçiminde dikkatli olmak gerekir oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler Benimde bir cocugum var.Oyuncak almaya gittigimizde cok dikkat ediyorum.Her anne babanin bilmesi gereken bu bilgiler sizede yardimci olabilir. CE işareti CE işareti oyuncaklarda bir güvenlik işaretidir. Bu işareti oyuncakta bulursanızi demekki bu bebek oyuncağı güvenli ve sağlığa zarar...

Sayfayı Paylaş