derdim var diyene mutlu olmanın yolları

reyhannn

Yeni Üye
Üye
derdim var diyene mutlu olmanın yolları
neşeli olmanın yolları mutlu olmanın yolları mutlu video strese karşı dayanıklı neşeli sırları
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Bilim adamlarına göre mutluluk öğrenilebilir. Yani alın yazısı ile ilgili olmadığını söylüyorlar. Mutlu olmak için herkes çeşitli yollar buluyor. Bir başka deyişle lotodan milyarlar çıkmasına veya genlere ihtiyaç yok. İsteyen insanlar mutluluğu gevşeyerek, dokunarak hatta bir küçük çoçuğun gülüşünde, bir bebeğin yumuk ellerinde ve stres halinde bile mutluluğu bulmak mümkünmüş diyorlar. Alman Bunte Dergisinin son sayısında uzman Wilhelm Schmid Bode mutluluk reçetesini açıklamış:[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]çocuklar[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Anketlere göre en büyük mutluluk çocuğuyla birlikte dünyayı çocuk gözleriyle algılamak için ikinci bir şans elde edenler daha mutlu daha heycanlı sınırsız ve pespembe. Bol bol çocuklarla oynayın ilgilenin.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]mor renk(size kimi çağrıştırıyor :) )[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Mor renk araştırmacılara göre insan ruhunu dengeye kavuşturuyor. Kırmızı insanı aktif yaparken mavi dinlendirirken kırmızı ve mavinin karışımı olan mor dengeyi sağlıyor.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]çikolata[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Flört etmek gibi birşey. Bir kalem yemek mutluluk hormonu seratonin anında beyin dolaşımına çıkıyor. İçindeki penilatin "lamin" insanı bulutlara çıkıyor.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]gülmek[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Herşeyi ciddiye alanlar baştan kaybediyor. Gülmek gülümsemek insanı sağlıklı ve mutlu yapıyor. Bir kahkaha bin porsiyona bedeldir sözü doğrudur.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]günlük tutmak(ya da blog yazmak)[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]İnsanın gerçek mutluluğu dışarda değil iç dünyasındadır. Günlük tutmak insanın pusulası olabilir. Başımızdan geçen olayları mutlu anıları özellikle vurgulayarak kağıda dökerek bunları kalıcı kılmış oluruz. [/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]inanç[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]İstatistiklere göre Allaha inananlar zor durumlarla karşılaştıklarında daha dayanıklı oluyorlar. Yaradana inanç insanı mutlu ve sağlıklı kılıyor.[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]müzik[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Şarkı söylemek, şarkı dinlemek güzel bir müzik insanı mutlu ederken stresi yok ediyor. [/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]iyimserlik[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Tüm zor anlarda engellerde insanların iyimser olması bağışıklık sistemini olumlu etkiliyor. [/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]ev işleri[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]İnanılır gibi değil ama gerçek Erkeklerin yüzde onikisi yemek pişirip ütü yaparak ev temizleyerek mutlu olduğunu söylüyor. İşin en iyi yanı erkekler ev işi yapınca kadınlar da mutlu oluyor. [/FONT]

canım bunlar cok güzelde ama dertli iken bunları düşünemiyosun ki ben mesela sorunum olunca yemek yemek gelmiyo içimden bide cikolatayı nasıl yiyim ama bunları neşeli olunca yapıyosun ancak

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]çikolata[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]Flört etmek gibi birşey. Bir kalem yemek mutluluk hormonu seratonin anında beyin dolaşımına çıkıyor. İçindeki penilatin "lamin" insanı bulutlara çıkıyor[/FONT]

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]inanç[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]İstatistiklere göre Allaha inananlar zor durumlarla karşılaştıklarında daha dayanıklı oluyorlar. Yaradana inanç insanı mutlu ve sağlıklı kılıyor.[/FONT]

[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]ev işleri[/FONT]
[FONT=Georgia, Arial, Helvetica, sans-serif]İnanılır gibi değil ama gerçek Erkeklerin yüzde onikisi yemek pişirip ütü yaparak ev temizleyerek mutlu olduğunu söylüyor. İşin en iyi yanı erkekler ev işi yapınca kadınlar da mutlu oluyor. [/FONT]
Reyhancım evet bağzıları bana uyan şeyler.Mesela moralim bozuk:argue: olduğunda yemek asla yiyemem ama çikolata :hungry:ararım.o sinirle:sinir: zaten onu nasıl yediğmide bilemem.yine inançta bana çok uyan 2.şık.birde canım sıkkınken blaşkları makineye koymak yerine elimde yıkamak bana terapi gibi geliyo.:ehi:Belki saçmadır ama böyle...Sağol canım eline sağlık

bencede ev isi ni ben genelde sinirli olunca cok yaparim böyle hem sinirim yatismis oluyor hemde evimi temizlemis oluyorum

Geri