Deri mobilyalar nasıl temizlenir ?

Uzman SühaN

Administrator
Deri mobilyalar nasıl temizlenir ?
mobilya,deri mobilya,deri mobilya temizliği,deri mobilya nasıl silinir,deri mobilya nasıl temizlenir

Deri, dünyadaki en popüler mobilya seçeneklerinden biridir. Bazı insanlar deri mobilyaların kokusunu ve hislerini kesinlikle severler .Deri dayanıklı, fonksiyonel ve şıktır, bu yüzden birçok ev sahibi deri mobilyaları tercih eder. Evinizi deri eşyalarla doldurmanın dezavantajı temizliğinin zor olabileceğidir. Deri mobilyalarınızın aldığınız günkü kadar lüks görünmesini sağlamak, bazı basit ipuçlarını takip etmeniz şartıyla mümkündür. Deri mobilya, özel bakım yöntemleri gerektirir. Düzenli bakım ve doğru ürünlerle, uzun yıllar boyunca deri mobilyalarınızı koruyabilirsiniz.


deri mobilya temiliği.jpg

Etiketler ve diğer yazılı bilgiler genellikle belirli mobilyalarınızı temizlemeyle ilgili ipuçları sağlar. Bu makalede sunulan önerilerin herhangi birini denemeden önce, belirli bir mobilya üreticiniz tarafından önerilen temizlik prosedürlerini uygulamanız tavsiye edilir. Deri mobilyalarınızda herhangi bir sert temizleyici veya aşındırıcı temizleyici kullanmayın; bunlar, yüzeye zarar verebilir.Genel olarak, deri eşyalarınız için bazı sabunlar vernik, amonyak bazlı temizleyiciler veya çamaşır suyu kullanmak iyi değildir, bunların hepsi deri için çok sert olabilir ve ciddi hasarlara veya renk solmasına neden olabilir.Deri mobilyaları şömineler ve radyatörler gibi ısı kaynaklarından uzak tutun; ısı deriden kurur


Deri koltukların bakımı hakkında bilgilerDeri koltuklar kanepeler evinizin dekoruna şıklık katmaktadır. Bununla birlikte, bu lüks mobilyaların temizlenmesi ve bakımı, zordur.Farklı deri döşeme tipleri farklı temizlik gereksinimlerine sahiptir, bu nedenle ilk olarak hangi deri tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir. Çamaşır suyu ve amonyak bazlı temizleyicilerden kaçınılmalıdır. Su ve beyaz sirkeyi eşit miktarda karıştırarak bir temizlik solüsyonu oluşturun. Bu solüsyonla deri koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Aseton içermeyen tırnak cilası çıkarıcıları, bebek mendilleri ve hatta diş macunları (beyaz diş macunu) ayrıca deri mobilyanızdaki lekelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Rengin solmadığından emin olmak için gizli bir alanda seçiminizi test edin.Zengin rengi ve esnek hissi ile deri mobilyalar, oda dekorunuza lüks unsurları davet ediyor. Dikkatsiz bir konuk bir şey döktü ve lekeyi çıkarmak için deri mobilyaların nasıl temizleneceğini bilmiyorsanız paniklemeyin.Uygun temizleme yöntemi ile deri koltuğunuzu lekeden koruyabilrisiniz. ancak başarılı olmak için hızlı bir şekilde çalışmanız gerekir. Farklı lekeler farklı çareler gerektirir:Yağ lekelerini temiz ve kuru bir bezle silin. Su eklemeyin, çünkü su yağın deriye işlemesine neden olabilir.Deri mobilyalarınızda mürekkep lekesi varsa alkolle çıkarabilirsiniz.deri mobilya.jpg

Deri mobilyaların nasıl temizleneceğini öğrenmek için atmanız gereken ilk adım, derinin türünü belirlemektir. Bu bilgi, deri mobilyalarınıza veya satın alma işleminizle birlikte gelen broşürlere iliştirilmiş etiketlerde bulunabilir. Etiketler tipik olarak, belirli bir temizleme ipuçlarını içerir. Ancak, etiketler eksikse veya artık okunamıyorsa, mobilyalarınızı satın aldığınız satıcıya başvurun.Deri mobilya düzenli olarak temizlenmelidir. Malzemenin bütünlüğünü korumak için deri parçalarınızı haftada en az temizleyin.Tüy veya mikrofiber bez kullanarak deri koltuğunuzu temizleyin. Deri koltuğunuzu çizmemek için elektrik süpürgesine fırça takın. Deri koltuğunuzu ayrıca güneş ışığın dan uzak tutun.


Deri koltuğunuzu sirkeli suyla silebilrsiniz. Yada herhangi bir deri temizliğinde kullanılan ürünü tercih edebilirsiniz. Aldığınız ürünün talimatlarını mutlaka uygulayın. Bazen kahve, çay veya kırmızı şarap gibi içecekler deri kanepenize dökülebilir. Bu sıvıyı derhal temizlemek ve deri yüzeyinde kurumasına izin vermemek en iyisidir. Her gün kirleri deri döşemenizden çıkarmak için sıvı el sabunu kullanın. Ancak, deriyi tamamen ıslak bırakmayın mutlaka kuru bezle temizleyin.Mürekkep : Bu tip lekeler birkaç dakika içinde kolayca çıkarılabilir. Bir pamuklu çubuğu alkole batırın ve deri koltuğunuzun görünmeyen yerinde test edin. Koltuğa zarar gelmediyse leke üzerine tatbik edin. Kan ve yiyecek lekeleri, açık renkli deri döşemenizi cazip olmayan bir koyu gölgeye dönüştürebilir. Limonla lekeli alanı temizlemeye çalışın. Deri mobilyalarınızdaki lekeleri çıkarmaya çalışırken ne kadar çabuk davranırsanız girişim daha iyi sonuç verir. Bir lekenin içine girmesine izin verirseniz, daha önce belirtilen temizlik ipuçları ile başarılı olmayabilir. Son olarak, deri mobilyalarını kendiniz temizlemeden önce, temizlik ürününü göze çarpmayan bir yerde test ettiğinizden emin olun.
 

Uzman SühaN

Administrator
Deri mobilya, özel bakım yöntemleri gerektirir. Deri kanepenizi koltuğunuzu sandalyenizi temizlemek için kullanabileceğiniz çeşitli ticari ve ev yapımı ürünler bulunmaktadır. Düzenli bakım ve doğru ürünlerle, uzun yıllar boyunca bir deri mobilyanızı temiz ve iyi durumda tutabilirsiniz.Sert temizleyiciler deri mobilyalarınızı aşındırarak zarar verebilir. Deri mobilyanız lekelendiyse kirlendiyse temizlemeden önce mutlaka mobilyanın kullanma talimatlarını okuyup ve izleyin. Doğru adımları izlerseniz, deri mobilyanızın bakımını sağlayabilirsiniz.Yumuşak lekelerin üstesinden gelmek için, ılık sabunlu suya temiz ve nemli bir bezi batırın ve lekeyi silmek için kullanın. Genel deri temizliği için, Dove gibi bir nemlendirici sabun kullanın.Herhangi bir küf oluşmasını önlemek için deriyi temiz, kuru bir bezle dikkatlice kurulayın. Deriyi kurutmak ve çatlamaktan korumak için deri mobilyalarınızı daima doğrudan güneş ışığından koruyun.Deriyi beslemek için, iki damla keten tohumu yağı ile bir kısım beyaz sirke karıştırın, iyice çalkalayın ve yumuşak bir bez kullanarak deriye uygulayın. Tüm yüzeyi kaplayan dairesel bir hareketle çalışın. İyice ovalayın, yaklaşık 10 dakika bekletin, sonra deri yüzeyine bir parlaklık getirmek için yumuşak bir bezle kurutun.
 

Uzman SühaN

Administrator
Deri mobilyalar yılların güzelliğini, dayanıklılığını ve konforunu sunar. Deri mobilyalarınızın en iyi durumda olmasını sağlamak için basit adımlar atılmalıdır. Deri mobilyalarınızı temizlemeye başlamadan önce, üzerinde çalıştığınız deri türünü belirlemek önemlidir.Etiketler ve diğer yazılı bilgiler genellikle belirli mobilyalarınızı temizlemeyle ilgili ipuçları sağlar. Bu makalede sunulan önerilerin herhangi birini denemeden önce, mobilya üreticiniz tarafından önerilen temizlik prosedürlerini uygulamanız tavsiye edilir. Deri mobilyaların kirlenmesini önlemek için düzenli olarak temizlemek en doğrusudur.Bu yöntemlerden herhangi birini kullanmadan önce mobilyaların küçük, göze çarpmayan bir alanını test etmeyi unutmayın.Deri mobilyalara sahip olmanın yararları ve ödülleri çoktur. Deri döşeme doğal, dayanıklı ve herhangi bir odanın odak noktası olarak iyi görünüyor. Temel deri bakım rutininizin bir parçası olarak, mobilyalarınızı haftada bir kez silmek için ılık suyla nemlendirilmiş temiz ve yumuşak bir bez kullanın.
 
Üst