Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?

Uzman SühaN

Administrator
Deriden tükenmez kalem çiziği nasıl temizlenir ?
Tükenmez kalem facialarını evin her alanında görmeye alışkınız .Küçük yaramaz çocuklarımız tarafından deri koltuklara atılan imzalar çizilen resimler çocuğumuzu mutlu etsede bizler için maalesef can sıkıcı bir durum.Tükenmez kalem lekeleri sadece koltuk ve duvarlarda değil deri ceket ve çantalarda olabiliyor.Peki bu lekeler çıkıyormu çözümü varmı ? Evet varmış tüm detaylar yazımızın devamında .Bu arada konumuz lekelerden açılmışken sevgili hanımlar Tükenmez Kalem Duvardan Nasıl Çıkar , Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar , Zift Lekesi Nasıl Çıkar isimli konularımızıda incelemenizi öneriyoruz.

2.jpg

Kendime geçenlerde çok güzel beyaz deri bir çanta almıştım.Bir yere gitmek için ,ulaşım tercihim otobüs olmuştu.Nasıl oldu bilmiyorum ama vardığım yerde çantamda kocaman tükenmez kalem çizikleri gördüm ve bayağı üzüldüm.Kendi yöntemlerimle bu çizikleri temilemeye çalışsamda sonuç olumsuz oldu.Hemen internette araştırmaya koyuldum ve tükenmez kalem çizikleri ile ilgili önerileri dikkate alarak lekelerden kurtuldum.Bu önerileri şimdi sizinle paylaşıcam lakin eski tükenmez kalem çizikleri çıkmıyor.Deriye fazla işlemeden müdahale edilrse işlem başarılı oluyor.

Tükenmez kalem çiziği ile yaptığım ilk işlem aseton.Asetonla çiziklerin üzerinden geçtim çizikler hafifledi.Daha sonra arap sabunuyla silemeye başladım..İşlemi pamuk yardımıyla yapın çok bastırmayın deri çantanız aşınabilir.En son yaptığım işlem de kolonya oldu lekeler de kayboldu.Denemediğim bir öneri daha vardı isterseniz bu işlemlere girişmeden sadece bunu yapabilirsiniz.Eczaneden temin edebileceğiniz İzopropil alkol ilede 5 dk içinde bu lekenin kaybolacağı yazıyordu.Sizinde tükenmez kalem çizikleri ile ilgili önerileriniz olursa bizimle bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

merhabalarr ikizlerim beyaz deri koltuklarımı kalemle çizmişti neyaptıysam çıkmadı hatta dağıldı leke şu tükenmez kalem sileceğini mecbur koltuğa sürdüm kapattı lekeyi tavsiye ederim

Geri