Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli ?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli ?
Mevsimi dışındaki bir çok meyve sebzeyi derin dondurucularda saklarız.Sadece meyve sebzeler değil et, balık,tavuk gibi besinleri de derin dondurucuda muhafaza ederiz.Derin dondurucular özellikle kalabalık aileler için ideal olsada iki kişilik ailelerde derin dondurucu kullanımını tercih ediyor.Geçmişte sebzeler cam kavanozlarda konserve yapılarak saklanıyordu.Bu işlem sağlıklı bir saklama olsada zahmetli olduğundan eskisi gibi yapılmıyor.Çoğunluk meyve ve sebzeleri poşetleyerek derin dondurucularda saklıyor.Her çeşit meyve ve sebzeler, et ürünleri derin dondurucuda saklanabildiğinden tercih ediliyor.Derin dondurucular çekmeceli ve sandık şeklinde satılıyor.Kişi zevkine ve ihyiyacına göre talebini karşılıyor.İster 4 kişil ister kalabalık aile olun.İhtiyacınıza göre derin dondurucu bulmanız mümkün.Derin dondurucular gerçekten bir nimet.Boş zamanlarda açtığınız içli köfteleri,yaprak sarmalarını,börekleri derin dondurucuda saklayarak aniden gelen misafirleriniz için servis edebilirsiniz.Buraya kadar derin dondurucunun avantajlarını öğrendiniz.Peki derin dondurucu alırken nelere dikkat etmeli biliyormusunuz ? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamın da bulabilirsiniz.


derin dondurucu alırken.jpg
Detaylı pazar araştırmasının yapılması, yatay ya da dikey derin dondurucu tercihi, uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucuların tercih edilmesi ve otomatik defrost özelliği, derin dondurucuların seçimini etkileyen faktörlerin başında geliyor.

Derin dondurucu almak isteyen fakat karar vermekte zorlananlar için derin dondurucu alımında dikkat edilecek 10 püf noktası nelerdir?

Mevsiminde bulunması güç besinleri saklamak isteyen tüketicilere kolaylık sağlayan derin dondurucuları satın alırken göz önünde bulundurulması gereken püf noktaları nelerdir?

Derin dondurucu seçimi

Derin dondurucunun günlük gıdaları muhafaza etmek için mi yahut iş amaçlı mı kullanılacağı, dondurucunun modeli ve markası tercihini etkileyen önemli bir husustur.

Derin dondurucu almadan önce detaylı pazar araştırması yapılmalıdır. İyi bir pazar araştırması önemli oranda tasarrufa yol açar.

Ürün ölçüleri yerleştirilecek yere uygun, ürün yerleşiminin olacağı yer ise maksimum fayda için aşırı ısıdan uzak bir nokta olmalıdır.

Kullanım yerinin dikey ya da yatay olması, derin dondurucu tercihini etkiler. Yatay derin dondurucuların kullanımı daha zordur. Derin dondurucunun altına yerleştirdiğiniz muhafaza edilen gıdalara ulaşmanız için üstte yer alan ürünleri boşaltmanız gerekecektir.

Enerji tüketimi derin dondurucularda A, B, C gibi sınıflara ayrılmaktadır. Uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucular tercih edilmelidir.

Uzun vadeli garanti süresi sağlayan marka ve ürünleri tercih etmeye özen gösterilmelidir.

Elektrik kesintisindeki saklama süresi diğer bir önemli bir noktadır. Kesinti sonrası ürünlerin şoklanması için kullanılacak elektrik sarfiyatının yüksek olması nedeniyle elektrik tasarrufu yapmak istiyorsanız, uzun süre saklama kapasitesine sahip derin dondurucular tercih edilmelidir.

Derin dondurucunun buzlanmaması ve karlanmaması gerekir. Otomatik defrost özelliği olan dondurucular tercih edilmelidir. Bu özellik cihazın enerji tüketimini de düşürür. Ayrıca bakımını da kolaylaştırır.

Paslanmaya karşı inox gövde yapısına sahip dondurucular tercih edilmelidir.

Tercih edilecek derin dondurucunun raf ya da sepet seçenekleri ayarlanabilir, kayabilir ya da duruma göre tamamen çıkartılabilir olmalıdır.
 
Üst