1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.336
  Beğenilen Mesajlar:
  2.405
  Ödül Puanları:
  113

  Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli ?

  Konu, 'Tüm Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Mevsimi dışındaki bir çok meyve sebzeyi derin dondurucularda saklarız.Sadece meyve sebzeler değil et, balık,tavuk gibi besinleri de derin dondurucuda muhafaza ederiz.Derin dondurucular özellikle kalabalık aileler için ideal olsada iki kişilik ailelerde derin dondurucu kullanımını tercih ediyor.Geçmişte sebzeler cam kavanozlarda konserve yapılarak saklanıyordu.Bu işlem sağlıklı bir saklama olsada zahmetli olduğundan eskisi gibi yapılmıyor.Çoğunluk meyve ve sebzeleri poşetleyerek derin dondurucularda saklıyor.Her çeşit meyve ve sebzeler, et ürünleri derin dondurucuda saklanabildiğinden tercih ediliyor.Derin dondurucular çekmeceli ve sandık şeklinde satılıyor.Kişi zevkine ve ihyiyacına göre talebini karşılıyor.İster 4 kişil ister kalabalık aile olun.İhtiyacınıza göre derin dondurucu bulmanız mümkün.Derin dondurucular gerçekten bir nimet.Boş zamanlarda açtığınız içli köfteleri,yaprak sarmalarını,börekleri derin dondurucuda saklayarak aniden gelen misafirleriniz için servis edebilirsiniz.Buraya kadar derin dondurucunun avantajlarını öğrendiniz.Peki derin dondurucu alırken nelere dikkat etmeli biliyormusunuz ? Bu sorunun yanıtını yazımızın devamın da bulabilirsiniz.

  < Konu Resmi..>
  Detaylı pazar araştırmasının yapılması, yatay ya da dikey derin dondurucu tercihi, uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucuların tercih edilmesi ve otomatik defrost özelliği, derin dondurucuların seçimini etkileyen faktörlerin başında geliyor.

  Derin dondurucu almak isteyen fakat karar vermekte zorlananlar için derin dondurucu alımında dikkat edilecek 10 püf noktası nelerdir?

  Mevsiminde bulunması güç besinleri saklamak isteyen tüketicilere kolaylık sağlayan derin dondurucuları satın alırken göz önünde bulundurulması gereken püf noktaları nelerdir?

  Derin dondurucu seçimi

  Derin dondurucunun günlük gıdaları muhafaza etmek için mi yahut iş amaçlı mı kullanılacağı, dondurucunun modeli ve markası tercihini etkileyen önemli bir husustur.

  Derin dondurucu almadan önce detaylı pazar araştırması yapılmalıdır. İyi bir pazar araştırması önemli oranda tasarrufa yol açar.

  Ürün ölçüleri yerleştirilecek yere uygun, ürün yerleşiminin olacağı yer ise maksimum fayda için aşırı ısıdan uzak bir nokta olmalıdır.

  Kullanım yerinin dikey ya da yatay olması, derin dondurucu tercihini etkiler. Yatay derin dondurucuların kullanımı daha zordur. Derin dondurucunun altına yerleştirdiğiniz muhafaza edilen gıdalara ulaşmanız için üstte yer alan ürünleri boşaltmanız gerekecektir.

  Enerji tüketimi derin dondurucularda A, B, C gibi sınıflara ayrılmaktadır. Uzun vadede karlı çıkmak için A sınıfı derin dondurucular tercih edilmelidir.

  Uzun vadeli garanti süresi sağlayan marka ve ürünleri tercih etmeye özen gösterilmelidir.

  Elektrik kesintisindeki saklama süresi diğer bir önemli bir noktadır. Kesinti sonrası ürünlerin şoklanması için kullanılacak elektrik sarfiyatının yüksek olması nedeniyle elektrik tasarrufu yapmak istiyorsanız, uzun süre saklama kapasitesine sahip derin dondurucular tercih edilmelidir.

  Derin dondurucunun buzlanmaması ve karlanmaması gerekir. Otomatik defrost özelliği olan dondurucular tercih edilmelidir. Bu özellik cihazın enerji tüketimini de düşürür. Ayrıca bakımını da kolaylaştırır.

  Paslanmaya karşı inox gövde yapısına sahip dondurucular tercih edilmelidir.

  Tercih edilecek derin dondurucunun raf ya da sepet seçenekleri ayarlanabilir, kayabilir ya da duruma göre tamamen çıkartılabilir olmalıdır.
   
Derin dondurucu alırken nelere dikkat edilmeli ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

  Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

  . Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Oyuncağın bebek gelişimini destekleyici olmasına: Hızlı bir değişim içinde olduğu ilk yıllarında, oyun ve oyuncaklar bebeğinizin gelişimini doğrudan etkiler. Seçeceğiniz oyuncağın, sadece bebeğinizin hoşuna gidecek olmasına değil, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyecek olmasına da dikkat etmelisiniz. Oyuncağın bebeğinizin...
 2. Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli!

  Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli!

  Doğan Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Şenli, özellikle boğulmalara dikkat çekerek: "Yönetmeliklere göre küçük parçalardan oluşan oyuncakların üzerine 'üç yaşın altına uygun değildir' uyarısı bulunmalıdır. Bunlara çıkabilir küçük gözü ve burnu olan oyuncaklar da dahildir. Çocukların özellikle oral dönemde ellerine geçirdikleri tüm nesneleri ağızlarına götürme...
 3. Tavuk alırken nelere dikkat edilmeli?

  Tavuk alırken nelere dikkat edilmeli?

  tavuk bakımı fason tavuk midilli tavukları ziraat tavuğu ziraat tavukları Uzman hekimlerin beyaz eti tercih edin dedikleri besin maddelerinden biri olan tavukları alırken dikkat etmeniz konusunda önemli bazı hususlar var şimdi sizlere tavuk alacağınızda nelere dikkat etmelisiniz konusuyla ilgili uzmanların açıklamış olduğu bilgilere geçiyorum Erman Toroğlu'nun "Tavuklara yüksek miktarda...
 4. Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

  Arsa alırken nelere dikkat edilmeli

  Arsa alırken nelere dikkat edilmeli ? Arkadaşlar selam ben bir arsa almayı dülşünüyorum Arsa alırken nelere dikkat edilmeli bu konudada sizden bilgi istiyorum
 5. kıyafet alırken nelere dikkat edilmeli ödevi

  kıyafet alırken nelere dikkat edilmeli ödevi

  ödevim yarına lütfen yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sayfayı Paylaş