1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Derli Toplu Bir Ev İçin Önemli İpuçları!

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa, Derli Toplu Bir Ev İçin Önemli İpuçları konusu hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, dağınıklık pek çok insanın şikayeti. Özellikle aynı evde yaşadığınız insanların dağınık olması sizi çileden çıkartabilir. Ya da tam tersi sizin dağınıklığınız annenizin ya da eşinizin en büyük şikayetidir. Yapılan araştırmalar insanların evlerindeki eşyaların %80’ini kullanmadıklarını, kıyafetlerinin sadece %20’sini giydiklerini ortaya çıkartmış. Hatta bu araştırma sonuçlarına göre insaların % 25'i faturalarını genellikle kaybettikleri için geç ödüyorlarmış. Yani dağınıklık hayatımzıı pek çok yönden olumsuz olarak etkiliyor. Peki bunun için ne yapabiliriz? İşte düzenli olabilmek, derli toplu bir evde yaşayabilmek için çok önemli ipuçları...


  [​IMG]


  Gece/Gündüz

  Kendinize öğle yemeği hazırlayın, ertesi gün giyeceğiniz kıyafetleri geceden hazırlayın ve çocuklarınızın okul eşyalarını bir gece önceden çantalarına yerleştirin.
  Cüzdanınızı, anahtarlarınızı, cep telefonunuzu ve diğer her gün yanına aldığınız eşyaları, evinizde belirli bir noktaya bir arada koyun ki ertesi gün yanınıza almayı unutmayın.
  Sabah kahvaltısında ne yiyeceğinize geceden karar verin, eğer çocuklarınız mısır gevreği yemeyi seviyorlarsa kase, kaşık ve mısır gevreklerini geceden masaya çıkartın.
  Ertesi gün yapacaklarınızın bir listesini hazırlayın.
  Arabanızın benzinini akşamdan koyun, böylece sabah benzin yeter mi telaşını yaşamayın.

  Banyolar

  Banyonuzun organize etmek için, duş raflarınıza şampuanlarınızı, saç kremlerinizi, duş jellerinizi bir arada yerleştirin.
  Duşakabininizin kapılarını temiz tutmak için cam çekçeklerinden alın ve bunu banyoda tutun. Duşunuz bittikten sonra, kabin kapılarını çekçekle temizleyin ve kurutun.
  Tuvalette okuyacağınız dergileri şık bir gazeteliğe yerleştirin.
  Kullanmadığınız losyonları, eski traş bıçaklarını, güneş kremlerini vb. banyonuzda tutmayın, atın.
  Banyo kapınızın arkasına havlularınızı asmak için askılar monte edin.
  Banyonuza duvar saati asın, böylece hiçbir yere geç kalmadığınızdan emin olun.

  Dolaplar

  Giymediğiniz her şeyi ayıklayıp ihtiyacı olan birilerine verin ve dolabınızdaki gereksiz kalabalıktan kurtulun.
  Kıyafetlerinizi sezona göre ayırın.
  Kıyafetlerinizi giyilme amaçlarına göre ayırın. İş için olanlar bir yere, günlük olanlar diğer köşeye gibi.
  Saklamak istediğiniz kıyafetlerinizi vakum özellikli poşetlerde saklayın, böylece hem çok yer kaplamazlar, hem de durduk yere kirlenip buruşmazlar.

  Mutfak

  Dolaplarınızı kategorilere göre ayırıp düzenleyin (bardaklar bir yere, tencereler diğer yere, çocukların tabak çanakları başka yerlere).
  Baharat kapları alarak, baharatlarınızı şık bir şekilde muhafaza edin.
  Tezgahın üstüne her gün kullandığınız malzemeleri yerleştirin.
  Evinize her market alışverişi yaptığınızda, buzdolabınızın içini temizlemeyi alışkanlık haline getirin. Bayatlamış, küflenmiş yiyecekleri hemen atın.

  Çocuk odası

  Çocuklarınızın kirlileri odanın dört bir yanında mı? Kirli sepetinin üzerine basket potası koyarak çocuklarınızın hem eğlenmelerini sağlayın, hem de düzenli olmaya teşvik edin.
  Oyuncakları toparlamak için bir sepet ya da dekoratif file alın.
  Çocuklarınızın kitaplarını düzenli saklamaları için odaya raf yaptırın.

  Genel

  Evinizdeki her şeyin kendi yerinde olduğuna emin olun. Bütün aile üyelerinize kendi dağınıklıklarını toplamalarını öğretin.
  Salondaki sehpanın üzerine dekoratif bir sepet koyun ve bunu kumandaları içine koymak için kullanın.
  Çocuklarınızın oyun oynadıkları yerlere sepetler koyarak etrafı kolayca toparlayın.
  Buzdolabının üzerini ya da başka bir yeri (antre gibi) ailenin ortak mesaj panosu gibi kullanın ve alışveriş listelerini, mesajları ve hatırlatmaları buraya asın.
  Evde birçok elektronik eşya şarjınız var ve karışıyor mu? Şarj aletlerinin üzerine ne için olduklarını yazan etiketler yapıştırın ve bu dertten kurtulun.
   
Derli Toplu Bir Ev İçin Önemli İpuçları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eviniz İçin İpuçları.

  Eviniz İçin İpuçları.

  Sıçrayan Yağlar: Patates ya da patlıcan kızartmalarında yağın sıçraması doğaldır, çünkü ne kadar kurularsanız kurulayın,bu iki sebzenin saldığı su yağın sıçramasına neden olur.Bunun için de her ihtimale karşı yağa bayat ekmek kabuğu koyun. Cam Silerken: Cam silme suyuna hiç tuz katıldığını duymuş...
 2. Derli Toplu Bir Ev Için...

  Derli Toplu Bir Ev Için...

  Derli toplu bir ev için 15 dakika yeter Hem derli toplu olmasını hem de size has olan kargaşanın yerinde durmasını mı istiyorsunuz? İşte size önericeğimiz bu 5 ipucuyla dağınıklığın önüne geçip düzeni elinizde tutabilirsiniz... Dolap ve çekmeceleri “temizlemek” işin en kolay kısmıdır. Bakım onarım mesai ister. Kargaşa ve dağınıklıklarla mücadele günlük bir iştir ama hayatınızın tümünü...
 3. Eviniz İçin Küçük İpuçları

  Eviniz İçin Küçük İpuçları

  Eviniz İçin Küçük İpuçları Evinizi güzelleştirmeye ya da istenen değişiklikleri kolayca gerçekleştirmeye yarayacak küçük hileler sunuyoruz. Kokulu ampullerle eviniz şenlensin Bir toz bezi kullanarak ampullerin altına kokulu esanslardan sürün. Işıkları açtığınızda kokular etrafa yayılsın. Lavanta esansı son derece iyi sonuç verecektir. Sıcak ve özel bir atmosfer yaratmak istiyorsanız kendi...
 4. Evi Güzelleştirmek İçin İpuçları....

  Evi Güzelleştirmek İçin İpuçları....

  Evi Güzelleştirmek İçin Evi Güzelleştirmek İçin İpuçları İşte evinizi sade ve görünüşünü beğenmiyor musunuz?? Bazı önerilerle bu tamamen değişebilir..Evinize yepyeni havalr katabilir...Misafirlerinizi bu evinizin en güzel ortamlarında ağırlayabilirsiniz...Misafir odası için ayrıca değişik dekorasyon önerimiz var... Evi güzelleştirecek İpuçları Evinizi ya da sadece belli yaşam...
 5. Porsiyon Kontrolü İçin Çok Önemli İpuçları

  Porsiyon Kontrolü İçin Çok Önemli İpuçları

  porsiyon kontrolü nasıl yapılır, porsiyon kontrolü, porsiyon kontrolüyle zayıflama Sevgili melekler, günümüzde fazla kiloların verilmesi için yapılan uygulamalarda her yol sağlıklı ve az beslenmeye çıkmaktadır. Fakat iştahı yerinde olan kilolu insanların bu şekilde kilo vermeye çalışması da zor olmaktadır. Aşağıda size vereceğimiz öneriler, uzmanlardan tavsiye olup, kolaylıkla doymanızı ve...

Sayfayı Paylaş