Derya Baykal Burgulu Bere Modeli Yapılışı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Derya Baykal Burgulu Bere Modeli Yapılışı
derya baykal bere modelleri derya baykal bere modelleri ve yapılışı 2011 ve yapılışı yapılışları
Derya Baykal'ın programında verdiği bere modelini ve açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyorum.Beremiz oldukça şık ve kullanışlı bir model örgü bere modellerinden hoşlanan bayanlara tavsiye ederim.
bere modeli1-2e6.jpg

bere modeli2-15d.jpg

Yapılışı:Nako Fallım Şiş No: 6 28 ilmek başlanır.1 ilmek düz 1 ilmek ters 47 cm lastik örülüp, kesilerek kapatılır.8 ilmek başlanır.20 cm 3 ilmek düz, 2 ilmek ters, 3 ilmek düz örülür.2 parça örülür.1 ters, 1 düz 47 cm örülen parçanınuzun kısmından, 42 ilmek şişe takılarak alınır.1 sıra ters örülür.42 ilmek 7’şer ilmekten 6 eşit parçaya ayrılır.Örgünün düz tarafında baştan 6 ilmek örülüp 7. ilmekle 8. ilmek bir alınıp kesilir, işlem sıra sonuna kadar devam eder.Kesme işlemi örgünün hep düz tarafından yapılır.Kesme işlemine 6 ilmek kalana kadar devam edilir.Kalan altı ilmek içinden yün geçirilerek büzülüp dikilir.İki kenar dikilerek tutturulur.Yan süslemesi için 8 ilmek başlanıp 20 cm. örülen iki parça, berenin alt tarafından yan yana dikilir.İki parça burularak birbirine dolanır.Lastiğin bittiği yere yan yana dikilir.

bere modeli3-254.jpg

bere modeli4-24c.jpg

Laviş zaten sana örgü model beğendiremedim ya yanarım yanarım ona yanarımhahaha

ayyy napim yaaa bak şimdi şişle ilmek atabiliyorum başlayabiliyorum yani bide bi ters bi düz örüyorum o da sadece bi işe yaramıyo çok güzel olmuyo şöyle araya bi burgu ne bilim değişik modeller koysan ne güzel oluyo ben beğeniyorum ama yapamadığım için oluyo böyle hahaha

Yüzlerce model arasından hala bana model koy diyorsun ya helal olsun sana diyorumhahaha

Yok bacım sen en yakın mağazaya gidip hazırını al daha zahmetsiz olur inan bana senin iyiliğin için diyorum yani:D:D

kıs kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürürmiş hahaha sen yine benden iyisin ilmek atıyorsun ben onuda beceremiyorum gidip hazırını alıyorum napim yaa:D:D

hahaha hiç güleceğim yoktu mawimm esasen doğru söylüyorsun hazırı hem daha ucuza geliyor hemde gözleri yormuk yok :D:D sürahi hanım gibi hazır alıp etiketini koparalım hahaha

Boşverr canım yaa ben çok istedim ama öğrenemedim zamanında şimdide kafa yoramıyorum açıkcası ama örgü bilmeyipte başka dallarda yaptığımız becerilerimiz vardır hani:D:D

Geri