1. Zulal Yalcin

  Zulal Yalcin Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  31 Mart 2015
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  Şehir:
  İstanbul

  DETOKS DENİLİNCE AKLA GELEN BESİNLER NELERDİR?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında Zulal Yalcin tarafından paylaşıldı.

  KIRMIZI KAPYA BİBER İçerdiği C vitaminiyle turunçgilleri geride bırakan kırmızı kapya biber vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcıdır. Detoks programlarında güvenle tercih edilebilir.

  CEVİZ

  Ceviz denilince akla gelen ilk şey omega-3 tür. Omega-3 yağ asitleri hücrelerin detoksla birlikte daha kolay yenilenmesini sağlar.

  FINDIK

  Yüksek selenyum ve E vitamini içerdiği için karaciğerin toksinleri giderme yeteneğini artırır. Aynı zamanda kan kolesterol seviyelerinin düşmesine yardımcıdır.

  ZERDEÇAL
  Arınmayı artırmak için karaciğer fonksiyonlarını teşvik eder ve idrarda biriken zararlı maddeleri temizler.

  SOĞAN-SARIMSAK

  Sülfür içeriği nedeniyle karaciğerin temizlenmesine yardımcı olur. Antibiyotik benzeri etkisiyle mikroplara karşı bağışıklık sistemini destekler.

  PANCAR
  Magnezyum, demir, çinko ve kalsiyum açısından zengin olan pancar vücuttan toksinlerin atılmasını kolaylaştırmaktadır. Kanserle mücadelede çok etkili olan betasiyanin açısından da oldukça zengindir.
  ANANAS
  Hazmı kolaylaştıran ve barsak temizliği sağlayan bromelain enzimi nedeniyle vücuttan zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar.

  AVOKADO
  Suda eriyen ve suda erimeyen lifler içerdiğinden barsak temizliğine yardımcı olur, romatizmal hastalıklara karşı koruyucu ve iyileştirici etkisi vardır.

  SALATALIK

  Zararlı maddeleri vücuttan atarken vücudu alkalize eder.

  REZENE
  Yoğun lif içeriği sayesinde barsaklardan zararlı maddelerin atılımını hızlandırır sindirim sistemini rahatlatır.

  TARÇIN
  Demir, kalsiyum ve manganazdan zengindir. Yağ asitlerinin parçalanmasını kolaylaştırırken şeker metabolizmasını da düzenleyerek karaciğerin yükünü azaltır.

  MAYDANOZ
  Karaciğerin metabolizmasını hızlandırarak toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Böbreklerin çalışmasını arttırıcı etkisi vardır. A, C ve K vitaminlerinden çok zengindir.
   
  THESECRET bunu beğendi.
DETOKS DENİLİNCE AKLA GELEN BESİNLER NELERDİR? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ömer'e Neden Faruk Denildi

  Ömer'e Neden Faruk Denildi

  Bir münâfık ile bir yehûdî, bir husûsda anlaşamadı. Yehûdî da'vâyı hâlletmek için, Sultân-ı Enbiyâ hazretlerinin meclis-i şerîflerine gelmek istedi. Münâfık da yehûdîlerin re'îsi Ka'b bin Eşrefe gitmek istedi. Sonunda, Resûlullahın (sav) katına geldiler. Da'vâyı yehûdîye hükm buyurdular. Münâfık o hükme râzı olmayıp, hazret-i Ömerin (ra) huzûruna d'vâyı halletmesi için geldiler. Yehûdî, mâcerâ...
 2. Kolestrole İyi Gelen Besinler

  Kolestrole İyi Gelen Besinler

  kolestrole iyi gelen bitkiler kolestrole iyi gelen besinler yiyecekler zararlı yiyecekler kolesterole bitkiler Artık kaliteli beslenmenin faydaları anlaşıldı. Herkes ilaçlardan doğaya döndü. İşte kolesterole iyi gelen 9 besin; Bu besinler sanki birer ilaç... Çoğunun kalp hastalığına ve kolestrole karşı etkileri kanıtlanmış bile; Zencefil Hipokrat tarafından da ilaç olarak kullanılmış olan...
 3. Akne ve siyah lekelere iyi gelen besinler nelerdir

  Akne ve siyah lekelere iyi gelen besinler nelerdir

  Siyah ve aknelere iyi gelen besinler hangileridir arkadaşlarım.
 4. Göze iyi gelen besinler

  Göze iyi gelen besinler

  göz sağlığına iyi gelen besinler,hangi besinler göze iyi gelir,göze iyi gelen yiyecekler,göze hangi besinler faydalıdır Gençlerin, ileri yaşlarda da dünyayı net görebilmeleri için bol bol meyve yemeleri gerek. Böylece görme kayıpları yüzde 36 azalıyor Gözlerimiz, sağlığımız konusunda bize çok önemli ipuçları verir. Gözlerimizde oluşan bazı sorunlar kimi zaman vücudumuzdaki çok önemli...
 5. Östrojen içeren besinler

  Östrojen içeren besinler

  Hem kadınların hem de erkeklerin vücudunda mevcut olan östrojen hormonu, kadınlarda daha yüksek miktarlardadır. Öyleki, kadınların erkeklerden farklı olan vücut şekillerinin oluşmasında östrojen hormonunun payı büyüktür. Göğsün gelişmesinde, leğen kemiğinin genişlemesinde, kalça ve uyluk bölgesindeki vücut yağının miktarının arttırılmasında rol oynayan östrojen ayrıca kadınlarda erkeklere...

Sayfayı Paylaş