1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Deve tabanı bitkisi

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  deve tabanı bitkisi deve tabanı, deve tabanı bakımı, deve tabanı çiçeği, deve tabanı nedir, deve tabanının bakımı, deve tabanı dikeni, deve tabanı çiçeğinin bakımı,


  Küçükken, teyzemin bahçesinde bolca olan bir bitkiydi ve "bunun adı ne?" diye sorduğumda, teyzem "bu deve tabanı" demişti. O gün bu gündür en iyi bildiğim bitkidir. Adından öürü bilinç altıma en çok yerleşen bir bitkidir :)


  Sevgili Melek'ler, kimi zaman salonlarınızın bör köşesini süsleyen, kimi zaman ise balkonlarınızda hoş bir hava yaratan deve tabanı hakkında bildiğiniz ve bilmediğiniz tüm bilgileri paylaşıyoruz bu yazımızda... :)


  < Konu Resmi..>


  2.5 metreye kadar uzayabilen bu bitkinin uzun saplı koyu yeşil renkli , derimsi dokulu , iri gösterişli ve parlaksı yaprakları vardır.Ev, ofis , işyeri için çok ideal bir süs bitkisidir.

  BAKIMI VE SULANMASI :

  Deve Tabanı'nın üretimiDeve Tabanı Bakımı (Monstera) gövde çelikleriyle veya olgun yapraklarının kısa saplarıyla birlikteDeve Tabanı Bakımı (Monstera) uygun toprağa sapından daldırılmasıyla olur.

  Bitki zengin karışımlı toprağı sever.Uygun toprağı hazırlamak için ; bahçe toprağına bir miktar yaprak çürüntüsü, kil ve yanmış çiftlik gübresi ilave edilir.

  Yaz mevsiminde bitkiye bolca su verilmelidir.Arada bir yapraklarına su püskürtülmelidir.Yeni çıkan taze yaprakları dışında yaprakları ıslak bir bezle düzenli olarak silinmelidir.Kış mevsiminde verilen su biraz daha azaltılmalıdır.

  Yarı gölge ve tam gölge yerleri çok sever.Doğrudan güneş ışığı alan yerlere bırakılmamalıdır bitki.

  Ilık ortamları sever.Kış mevsiminde 10 dereceden aşağı sıcaklıkta bırakılmamalıdır.

  Bitkinin kökleri saksısını doldurmuşsaDeve Tabanı Bakımı (Monstera) ilkbaharda uygun toprak eklenerekDeve Tabanı Bakımı (Monstera) bitkinin saksısı bir numara büyüğü ile değiştirilir. Saksı çapı 20 cm'e kadar ulaşıp saksı değiştirilmek istenmezseDeve Tabanı Bakımı (Monstera) ilkbaharda bitki özenle saksısından sökülüp kökleri kırpılır ve uygun toprak eklenerek aynı saksıya dikilir.


   
Deve tabanı bitkisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deve

  Deve

  Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa,...
 2. Dev

  Dev

  Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir. Rakiplerinizle mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, zenginliğin ve başarının işaretidir.Kişinin dev ile savaşması, düşmanlarını yenmesi ve başarılı olması anlamına gelir. Devin omuzuna çıkmak ise çok büyük başarı olarak yorumlanır.Rüyada masallarda anlatilan bir devi görmek,...
 3. Taban

  Taban

  Rüyada ayak tabaninizi görmek, size teklif edilen bir iç için kisa bir yolculuga çikacaginiza ve bu yolculuk sonunda kazançli döneceginize delildir.
 4. Kubat - Tabandan

  Kubat - Tabandan

  Bugun ayin 14'du aman aman... kiz sacini yavrum kuzum kim ordu VAY VAY... Oh Oh, Var Ustune!! Orduguse yar ordu aman aman aman... Ay karanlik aman aman kim gordu VAY VAY... Oh Oh..!!!! Oglan adin mustafa aman aman aman... Gir koynuma yavrum sur sefa VAY VAY... Oh Oh Haydi Tabandan Yavastan Yavas Yavas...!!!
 5. Deve Tabanı (Monstera)

  Deve Tabanı (Monstera)

  Yılanyastığıgillerdendir. Anavatanı Tropikal Amerika'dır. 25 civarında farklı türü vardır. En fazla 2,5 m'ye kadar uzayabilen bitkinin uzun saplı koyu yeşil renkli, derimsi dokulu, derinlemesine parçalı ve ayası oval delikli, 60 cm'e kadar uzayabilen, iri, gösterişli ve parlak yaprakları vardır. Bitkinin gövdesinden uzayan kökleri vardır. Çok gelişmiş bitkilerde bu gövde köklerinin keskin bir...

Sayfayı Paylaş