1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Devlet Tiyatroları'nda son oyunlar

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  konak tiyatrosu oyunları konak devlet tiyatrosu oyunları karşıyaka devlet gaziantep genç osman tiyatro oyunu izle [​IMG]Devlet Tiyatroları, yılın son ayı olan Aralık’ta, 10’u yeni, toplam 75 değişik oyunla izleyicisiyle buluşacak. Devlet Tiyatroları 12 bölgesinde 596 kez perde açacak.
  . Ankara Devlet Tiyatrosu; Shakespeare'in yazdığı, Can Yücel’in Türkçeye çevirdiği “Fırtına” adlı oyunu 2 Aralık’ta Büyük Tiyatro’da, “Pinti Hamit” adlı oyunu 2-7 Aralık tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da, “Suçlu Yürekler” adlı oyunu 2-6 Aralık tarihleri arasında, “Kırmızı Başlıklı Kız”ı da 2, 3 ve 4 Aralık’ta Şinasi Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye'yi 2 Aralık’tan itibaren hafta boyunca Akün Sahnesi’nde, “Hüzzam”ı 2, 3 ve 4 Aralık’ta Oda Tiyatrosu’nda, “Kanlı Nigar”ı 3 ve 4 Aralık’ta İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni 2 Aralık’ta Stüdyo Sahne’de ve “Genç Osman”ı 2-6 Aralık tarihlerinde Çayyolu Sahnesi’nde izleyenleriyle buluşturacak.
  . İstanbul Devlet Tiyatrosu; Şişli Cevahir Sahnesi’nde “Ful Yaprakları”, “Bavul Hikayesi”, “Bir Şehnaz Oyun”, “Kral Dairesi” ve “Sokrates’in Son Gecesi” adlı oyunları Aralık ayında sahneleyecek.
  . Şişli Cevahir Çocuk Tiyatrosu’nda ise “Bir Şubat Gecesi” ve “Değiştirilmiş Çocuk” adlı çocuk oyunu oynayacak.
  . İzmir Devlet Tiyatrosu; Konak Sahnesi’nde, “Delil Yetersizliği”, “Teyzesi”, “Yağmurla Gelen” ve “Simavnalı Şeyh Bedrettin” izlenebilecek. Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde, “Misafir” ve “Kafes”, Karşıyaka Oda Tiyatrosu’nda, “Düğün Şarkısı” ve “Bir Garip Orhan Veli”, Selahattin Akçiçek Sahnesi’nde de “Yağmurla Gelen” sahnelenecek.
  . Bursa Devlet Tiyatrosu; AVP Sahnesi’nde, “Dans Eden Eşek”, “Asiye Nasıl Kurtulur, “Kara Kedi Geçti”,“Bu Can Benim Kime Ne?” ve “Deli Bayramı” adlı oyunları izleyenleriyle buluşturacak.
  . Adana Devlet Tiyatrosu; H. Ö. Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde, “Ziyaretçi”, “Barış”, “Rita ile “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyunu sahneleyecek.
  . Trabzon Devlet Tiyatrosu; Haluk Ongan Sahnesi’nde, “Soytarılar Okulu” ile “Troyalı Kadınlar” izlenebilecek.
  . Diyarbakır Devlet Tiyatrosu; Orhan Asena Sahnesi’nde, “Ceza Kanunu”, “Dünyanın Eski Zamanlarında”, “Papa’nın Kaçırıldığı Gün” ve “Büyüyünce Ne Olacaksın” adlı oyun küçük sanatseverlerce izlenebilecek.
  . Antalya Devlet Tiyatrosu; Haşim İşçan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salon’da, “Benim Doktor Oğlum”, “Masallar – Türküler, “Cıbıl Kurt”, “Asilzadeler” ve “Yaban Ördeği” adlı oyunlarla sanatseverlerin karşısına çıkacak.
  . Erzurum Devlet Tiyatrosu; Erzurum Sahnesi’nde, “Kırmızı Şapkalı Kurt”, “İki Efendinin Uşağı”, “Kafkas Tebeşir Dairesi” “İki Bavul Dolusu” ve “Tehlikeli Saplantı”yı sahneleyecek.
  . Konya Devlet Tiyatrosu “Evlenme” ve “Midas’ın Kulakları”, Sivas Devlet Tiyatrosu “Oyunun Adı Külkedisi”, “Aslan Asker Chveik”, “72. Koğuş” ve “Kokona Yatıyor/Geveze Berber”, Van Devlet Tiyatrosu “Cuco Bilmiyor” ve “Çılgın Dünya”, Gaziantep Devlet Tiyatrosu da “Masallar – Türküler, “Kanlı Nigar” ve “Çılgın Dünya” adlı oyunları Aralık ayında izleyenlerin beğenisine sunacak.
   
Devlet Tiyatroları'nda son oyunlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Halk oyunları/ Artvin Oyunları

  Halk oyunları/ Artvin Oyunları

  Artvin taraflarının evlenme ve sair cemiyetlerinde Horon oyununa kalkılınca, otuz kırk yıl önceleri havaya silahlar boşaltıldığı da olurdu. Halen silahsız şenlikler her vesilede millî oyunlara sahne teşkil etmektedir. Vilayetin hemen hiçbir bucağında kız veya köçek oynatmak adeti yoktur. Çünkü, ne kadar uzak olursa olsun hısım akraba arasında kadınlar erkekten kaçmazlar. Kış gecelerinde pek...
 2. Halk oyunları/ Diyarbakır Oyunları

  Halk oyunları/ Diyarbakır Oyunları

  diyarbakır düğünleri dbakır halk oyunları diyarbakıroyunları diyarbakır oyun halayları esmer oyunu Başlıca çeşitleri şunlardır: 1. Neni: 4-6 kişiden 15 kişiye kadar toplulukla oynanır. Pek özellikli geçen Diyarbakır düğünleri bu Halaysız olmaz. Düğün evinde sıra sıra kadınlı erkekli Halay çeker, maya söylerler. 2. Delibe: Buna Üç Ayak da denir. Ayak seyir ve vuruşları oyun boyunca öyle...
 3. Kurtuluş Savaşı Son Gazisine Devlet Töreni

  Kurtuluş Savaşı Son Gazisine Devlet Töreni

  105 yaşında vefat eden Kurtuluş Savaşı'nın son gazisi Mustafa Şekip Birgöl'e devlet töreni düzenlenecek. Mustafa Şekip Birgöl, Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek. Kurtuluş Savaşı'nın son gazisi Mustafa Şekip Birgöl için Meclis'te tören düzenleneceğini açıklayan Meclis Başkanı Köksal Toptan, "TBMM olarak son gaziye Meclis'in varlığına yakışır bir biçimde bir Meclis töreni yapmayı...
 4. Devlet Tiyatroları'ndan 6 yeni oyun

  Devlet Tiyatroları'ndan 6 yeni oyun

  Devlet Tiyatroları Bursa, İstanbul, Trabzon ve Ankara'da 6 yeni oyunla sanatseverlerin karşısına çıkacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu Şişli Cevahir Genç Kuşak Sahnesi'nde 11 Mart Çarşamba günü ''Fareler ve İnsanlar'' adlı oyunun prömiyerin yapacak. John Steinbeck'ten Mebrure Alevok'un Türkçeye çevirdiği oyunun yönetmeni Zurab Siharulide. Trabzon Devlet Tiyatrosu'nun ''Rumuz Goncagül'' adlı...
 5. Devlet Tiyatroları'nda festival coşkusu

  Devlet Tiyatroları'nda festival coşkusu

  Devlet Tiyatroları, 6 bölgede 6 farklı festivalle Türkiye’yi tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl, Mart, Nisan, Mayıs aylarında 6 farklı festival düzenleyen Devlet Tiyatroları’nın, Adana, Diyarbakır, Konya, Ankara, Van ve Trabzon Devlet Tiyatroları’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdiği festivalleri aralıksız sürüyor. Festivallerde 29 Yabancı ülkeden 40 tiyatro topluluğunun 45...

Sayfayı Paylaş