1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.317
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Diana 35 Doğum Kontrol Hapi

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  diana 35 doğum kontrol hapı nedir,diana 35 doğum kontrol hapı nasıl kullanılır,diana 35 doğum kontrol hapının yan etkileri varmı,diana 35 doğum kontrol hapı hakkında bilgiler
  < Konu Resmi..>


  Diane 35, kadınlık hormonuna (östrojen) benzer ve erkeklik hormonuna (androjen) karşı etki gösteren bir ilaç kombinasyonudur.

  Diane 35, kadın vücudunda aşırı derede erkeklik hormonu üretimi veya bu hormonlara karşı aşrı duyarlılık nedeniyle oluşan hastalıkların [örneğin: sivilce (akne), yüzde ve vücutta kıllanma, vb.] tedavisinde kullanılır.Diane 35 gebeliği önleyici etkisini, esas olarak yumurtalıklardan yumurta atılmasını (yumurtlamayı) engellemenin yanında, rahmin vajinaya açılan boyun kısmındaki salgılamalarda meydana gelen değişiklikler yoluyla gösterir.

  Diane 35 aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

  kadınlarda görülen erkek tipi saç dökülmesi;

  kadınlarda, yüz ve vücutta hafif kıllanmalar;

  kadınlarda görülen akneler (özellikle iltihap, yağ salgısı veya iz oluşumuyla birlikte olan akneler);

  içi iltihap dolu kabarcıklar ile pembe - kırmızı kabarcıklardan oluşan sivilceler;

  yaralarının çoğunu küçük yumruların, kistlerin ve derin izlerin oluşturduğu akneler;

  polikistik over sendromu* olan ve çocuk arzusu olmayan bayan hastalar.

  ( *polikistik over sendromu: Yumurtalıklarda çok sayıda kist bulunması.)

  Diane 35 burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.Diane 35 Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

  Diane 35 ile ilgili klinik veriler büyük oranda doğum kontrol hapları ile ilgilidir. Bunun nedeni östrojen / projestojen kombinasyonundan oluşan doğum kontrol hapları ile Diane 35’in bileşiminin benzer olmasıdır. Bu nedenle doğum kontrol haplarının kullanımı ile ilgili aşağıdaki uyarılar Diane 35 için de geçerlidir.

  Bu ilaç erkeklerde kullanılmaz.

  Doğum kontrol hapı kullanımı ile inme, miyokard enfarktüs, derin toplardamarlarda pıhtı oluşumu, dolaşımla gelen pıhtının akciğerlerle ilgili lenf ya da kan damarlarını tıkaması gibi damarlarda pıhtı ve tıkanıklık oluşması ile ilişkili hastalık riskindeki artış arasında bir ilişki olduğu öne sürülmüştür. Ancak bu durumlara nadiren rastlanır.

  Eğer bu durumlardan ya da risk faktörlerinden herhangi biri mevcutsa, ilacın kullanımının yararı ve olası riskleri her bir kadın için ayrıca karşılaştırılmalı ve kullanıma başlamadan önce hekim tarafından değerlendirilmelidir. Bu durumlardan ya da risk faktörlerinden herhangi birinin alevlenmesi, tekrarlaması ya da ilk kez ortaya çıkması halinde hekiminize başvurunuz. İlaç kullanımının devamına ya da kesilmesine hekiminiz karar vermelidirToplardamar veya atardamarlarla ilgili pıhtı oluşumu / bir damarda oluşan pıhtıdan kopan pıhtı parçasının başka bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya yol açması (tromboemboli) ya da beyin damarlarıyla ilgili bir olay şu bulgularla beraber olabilir:

  Bacakta tek taraflı ağrı ve/veya şişme; sol kola yayılan/yayılmayan ani şiddetli göğüs ağrısı; ani nefes darlığı, ani öksürük başlangıcı; alışılmadık, şiddetli, uzamış baş ağrısı; ani kısmi ya da tam görme kaybı; cisimleri çift görme; konuşma bozukluğu; baş dönmesi; vücudun bir parçasında ya da bir tarafında ani olarak ortaya çıkan belirgin hissizlik ya da güç kaybı.

  Toplardamar veya atardamarlarla ilgili pıhtı oluşumu / bir damarda oluşan pıhtıdan kopan pıhtı parçasının başka bir bölgedeki bir damarda tıkanmaya yol açması (tromboemboli) ya da beyin damarlarıyla ilgili bir olayın riski faktörlerle artar
   
Diana 35 Doğum Kontrol Hapi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. diane 35 kullanan varmıııı ??

  diane 35 kullanan varmıııı ??

  diane 35 kullananlar diane 35 diana kullananlar yan etkileri diana selam kızlar doktora gıtmıstım 1 ay once bana yumurtalıkların tembel dedı ve bana once orgametril verdı 1 hafta kullanıcam daha sonra da 3 gun sonra da diane 35 kullanıcam yan etkılerı neler herkes kılo yapıyo dıyoo yaaa yemesem mı ufff yardım edın melekelrımmm:ruyam::ruyam::ruyam:
 2. Diane 35

  Diane 35

  CUMA GÜNÜ DOKTORA GİTTİM HORMON TAHLİLİM İYİ ÇIKTI AMA YUMURTALIKLARIM YAVAŞ ÇALIŞIYORMUŞ YANİ TEMBELLİK VARMIŞ DAHA 23 YAŞINDAYIM BU YAZ DÜĞÜNÜM VAR ŞUAN BEKARIM EVLİLİĞİMİ ETKİLEMESİNDEN ÇOK KORKUYORUM. elleacnelle YAZDI DOKTOR ÇÜNKÜ BENİM ADETİM DÜZENSİZ HEM 10 GÜN FİLAN GECİKİYOR HEMDE 1 GÜN SÜRÜYOR. ECZANEDE YOKTU AYNI ETKEN MADDESİ OLAN DİANE 35 VERDİLER, ZATEN DİANE 35 İ 4-5 YIL ÖNCE...
 3. Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat !

  Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat !

  Bu konu; Diane 35 Doğum Kontrol Hapı Kullananlar Dikkat haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, az önce yayınlanan bir habere göre Fransa'da Diane 35 kullanan 4 kadın ölmüş. Doğum kontrol hapı olan Diane 35 aynı zamanda sivilce ve kist tedavisi için de kullanılıyordu. Yapılan açıklamaya göre bu hap doğum kontrolü için kullanılmamalıymış. İşte haberin ayrıntıları......
 4. diane 35

  diane 35

  Merhaba 8 aydir diane 35 kullaniyorum bu ay birakip adet gormeyi bekleyecegim baska yollardan korunsam dahi hapi birakmanin etkisiyle hamile kalinir mi
 5. diane 35 kullanımı

  diane 35 kullanımı

  adet düzensizliği için doktora gittim bna diane 35i önerdi ileride hamilelik için sıkıntısı varmıdır doğum kontrol hapı yazıyor üstnde ??

Sayfayı Paylaş