gebe
 1. hatiss

  hatiss Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Kasım 2010
  Mesajlar:
  543
  Beğenilen Mesajlar:
  87
  Ödül Puanları:
  0

  dikkat..dikkatt...Gebelikte Kalsiyuma olan ihtiyaç gebeler buraya..

  Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

  gebelikte kalsiyum,gebelikte kalsiyum kullanımı,


  Hamilelikte kalsiyuma ihtiyacımız var


  Gebelik döneminde neden kalsiyuma ihtiyaç duyarız burada ona yer verelim...Bebebğimizin güçlü olması için iyi beslenmeliyiz ve kalsiyuma ağırlık vermeliyiz.

  Anne karnındaki bebeğin kemik gelişimi ve diş gelişimi için gebelik döneminde annenin beslenmesinde kalsiyum minerali önemli yer tutar. Ayrıca bebeğin anne karnında kalp, kas ve sinir gelişimi içinde kalsiyuma ihtiyaç vardır.


  [​IMG]

  Gebelik döneminde yeterince kalsiyum alınmadığı takdirde bu sefer bebeğin anne karnındaki gelişimi olumsuz yönde etkilenecek ve bu da sonrasında bebek için bir takım sorunlara yol açacaktır.

  Gebelik döneminde ne kadar kalsiyuma ihtiyaç duyulur?

  18 yaşın üzerindeki hamileler için hem gebelik döneminde hem de gebelik sonrasında günlük olarak 1,000 mg kalsiyuma ihtiyaç vardır. bu miktar 18 yaş ve altındakiler için ise 1,300 mg. dır.

  Kalsiyum minerali hamile bayanlar için ihmal edilebilen bir mineral ve ihtiyaçtan daha az tüketilmekte. Gebelik döneminde kalsiyum yönünden zengin besinleri tüketmeye özen göstermek gerekir.

  Doğum sonrasında ve bebek büyüyüp serpildiği zaman bile kadınların kalsiyum mineraline ihtiyacı vardır. Çünkü kalsiyum eksikliği kadınlarda osteoporoz ( kemik erimesi ) riskini artırır. Yeterli kalsiyum alımı ise kemikleri güçlendirir.

  Kalsiyum içeren besinler hangileridir?

  Yoğurt, sardalye, portakal suyu, süt ve süt ürünleri, somon balığı, ıspanak, şalgam, susam ve badem. Bu tür besinleri hem gebelik döneminde hem de gebelik sonrasında tüketmek gerekir.

  Kalsiyumun yanında yeterli miktarda D vitaminine de ihtiyaç vardır. Çünkü D vitamini kalsiyumun vücut tarafından emilimi için gereklidir.

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mayıs 2012
 2. ozlem.g

  ozlem.g Hamiş Melek

  Kayıt:
  13 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  68
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  18
  evet ya. benim de kan testlerim de kalsiyum eksik çıktı ve kalsiyum tableti kullanmaya başladım. çok faydalı ve zararsız tavsiye ederim.
   
dikkat..dikkatt...Gebelikte Kalsiyuma olan ihtiyaç gebeler buraya.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hamilelikte kalsiyum ihtiyacı neden artar?

  Hamilelikte kalsiyum ihtiyacı neden artar?

  Kişinin kalsiyum ihtiyacı daha doğmadan önce başlar. Anne karnında gelişmekte olan bebeğin de güçlü kemiklerinin ve dişlerinin olması için kalsiyuma gereksinimi vardır. Ayrıca sağlıklı sinir sitemi, kalp ve kas yapıları için de kalsiyum önemlidir. Tıpkı anne için olduğu gibi, gelişimini hızla devam ettiren bebeğin kalp atım ritminin normal ve kan pıhtılaşma sisteminin düzgün şekilde gelişmesi...
 2. Günlük ne kadar kalsiyuma ihtiyaç vardır?

  Günlük ne kadar kalsiyuma ihtiyaç vardır?

  Kadın ya da erkek, hamile ya da değil, tüm insanların günde 1.000 miligram kalsiyum almaları gereklidir. 50 yaşın üsütündekilerde bu miktar 1.200 miligramdır. Hamile kadınlarda ise günlük gereksinim normalden 500-1000 miligram daha fazladır. Buna göre hamile bir kadın günde 1.500-2.000 miligram kalsiyum almalıdır.
 3. Saçlarınızın ihtiyacı olan bakım önerileri burada!

  Saçlarınızın ihtiyacı olan bakım önerileri burada!

  saç bakım önerileri saçların ihtiyacı olan bakımlar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda güzelliğimizin çerçevesi olan ve gerek görsel açıdan, gerek ise ruhsal açıdan büyük bir önem taşıyan saçlarımızını ihtiyacı olan özenli bakım önerilerini konu alıyoruz ve sizlere saç bakım konusunda bilmeniz gereken bilgileri aktarıyoruz. Saçlarınıza Gereken Özeni Gösteriyor Musunuz? Sence...
 4. İkiz gebeler buraya

  İkiz gebeler buraya

  Tek yumurta ikizleri Aşılama merhaba ikiz anneleri, ilk duyduğunuzda neler hissetiniz ve tekil gebelikten farklı nasıl bir süreç yaşıyorsunuz tecrübelerinizi paylaşırmısınız?
 5. Gebelikte Kalsiyum İhtiyacı Ne Kadar?

  Gebelikte Kalsiyum İhtiyacı Ne Kadar?

  gebelikte kalsiyum ihtiyacı, hamilelikte kalsiyum ihtiyacı, hamileyken ne kadar kalsiyum alınmalı Sevgili melekler, kalsiyum kadınlar için son derece önemli bir ihtiyaçtır. Tüm hayat boyunca gerekli olan kalsiyum ihtiyacı hamilelik döneminde artar. Hamilelik döneminde kalsiyum annede kemik erimesi gelişmemesi için ve bebekte kemik, diş gelişiminin sağlıklı olabilmesi için gereklidir. Bunun...

Sayfayı Paylaş