1. MeLOo

  MeLOo Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2011
  Mesajlar:
  592
  Beğenilen Mesajlar:
  391
  Ödül Puanları:
  63

  Dikkat! Evliliğe Hazır mısınız?

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında MeLOo tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Hayatın en özel ve önemli kararlarından birisi evliliktir. Neredeyse tüm kadınlar evlilik odaklı yetiştirilirler.

  İyi bir eş ve anne olmak görevi daha küçük yaşlarda beynimize kazınır. Yıllar geçer, büyüdükçe aşkı tanırız ve sevdiğimiz insanla hayatımızı birleştirmek isteriz. Peki, gerçekten evliliğe hazır mısınız, yoksa bilinçaltınız artık evlilik vaktinin geldiğini mi söylüyor?
  Evlilik çok zor ve keyifli bir kurumdur. Aile olmak, paylaşmak, yaşamın zorluklarını birlikte göğüslemek ve aşka sahip çıkmak gibi özendiğimiz değerleri içerir. Ancak evlilik için sadece yaş ve beden olarak hazır olmak yetmez. Ruhun hazır olması hepsinden daha önemlidir.

  Sevgililik iki insan arasında yaşanır. Evlilikte ise artık ailelerin ve sosyal çevrenin birlikteliği söz konusudur. En önemli kısım, sorumluluk almaktır. O güne kadar baba evinizde şımartılarak, el üstünde tutularak büyütülmüşken, hayat ile yüzleşme zamanı gelmiştir.

  Evliliğe hazır olup olmadığınızı anlamak için kendinizle yüzleşmeniz gerekir. Bu sorularla başlayın:
  Şimdi gözünüzü karartan bu aşkın içindeki eş adayı ile bir ömür geçirmeyi, her sabah uyandığınızda onun yüzünü görmeyi istiyor musunuz?

  Bir evi tek başınıza çekip çevirecek, eve giren parayı tasarrufla kullanabilecek yeteneğe sahip misiniz?
  Kavga ettiğinizde günlerce telefonu kapatmak, ondan kaçmak ve sinirinizin yatışmasını beklemek gibi bir lüksünüzün olmayacağını, ne kadar kızgın olsanız da aynı yatağa yatacağınızın farkında mısınız?

  Nasıl bir aileye gelin olduğunuzu ancak nikahtan sonra fark edeceğinize göre, ne tarz insanlar olursa olsunlar, eşinizin ailesine saygı göstermek, resmi ziyaretler yapmak, iyi bir eş olmanın yanı sıra iyi de bir gelin olmak zorunda olduğunuzu biliyor musunuz?

  Eşinizin maaşının evi geçindirmeye yetmemesi durumunda, çalışıp eve katkıda bulunmak size zor gelir mi?

  Çalışan biriyseniz, hem evin sorumluluğu, hem iş, lem de eşinizle ilişkinizi hep taze ve aşk dolu tutmaya çalışmak size zevk mi verecek, eziyet mi gelecek?

  Yaşam iyi ve kötü zamanlardan oluşur, kötü anlarda, durumu objektif olarak değerlendirecek, motivasyon ve iyi organizasyonla olayın yatışmasını sağlayacak yeteneğiniz var mı?

  Tüm tartışmalar da sürekli haklı olduğunuzu düşünür müsünüz? Kavgaları başka zamana erteleyerek, sakin vakitlerde konuşarak problem çözebilecek duruma gelene kadar sabredebilir misiniz?

  Aile kurmaya, anne olmaya hazır mısınız?

  Aşkın ömrünün kısa olduğunu, evlilikte aşkın, sevgi ve saygı ile yer değiştirdiğini biliyor musunuz?

  Bu yazıda evlilik içinde karşılaşabileceğinizi düşündüğüm zor durumları sıralamaya çalıştım. Bu sorulara eğer “sanırım baş edebilirim” gibi bir cevap veriyorsanız, evliliğe hazırsınız demektir. Yok, bu sorular gözlerinizi yerinden oynattıysa, şu anda evlilikten çoktan vazgeçmişsinizdir.

  Ancak, şunu belirtmek gerekir ki, evlilik son derece özel ve mutluluk dolu bir birleşimdir. Elbette, tüm evlilikler yukarıda saydığımız zorlukların hepsini içermez ama mutlaka en az bir tanesi ile karşılaşırsınız. İyi zamanlarda zaten evlilik düzgün ve yolunda gideceğinden, bir sorun olmayacaktır. Önemli olan, bu tür güçlüklerin de evliliğin içinde oluşabileceğini anlamak ve pembe bulutlarda gezerek bu birlikteliğe girmek yerine, farkındalık kazanmaktır. Evliliğin cilvelerini bilmeden, sadece aşkın büyüsüne kapılarak yapılan evliliklerin çoğu boşanma ile bitmektedir. Siz, evliliğinize emin adımlarla yürüyün ve bir ömür mutlu olun…..
   
Dikkat! Evliliğe Hazır mısınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evliliğe hazır mı?

  Evliliğe hazır mı?

  Evliliğe hazır mı? Erkekler ve evlilik… Bu iki kelimeyi yan yana getirmenin ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek öyle değil mi? Erkek arkadaşınızla evlenmek istiyorsunuz ve onu evlilik yoluna sokmak için birtakım stratejiler uyguluyorsunuz. Bu noktada size hatırlatmak istediğimiz birşey...
 2. Anne Olmaya Hazır mısınız?

  Anne Olmaya Hazır mısınız?

  Artık kendinizi anne olmaya hazır hissediyorsunuz. Peki hamilelik ten önce dikkat etmeniz gereken faktörler olduğunu biliyor musunuz? Gebelik döneminde olduğu gibi öncesinde de anne ve bebek sağlığı açısından bilmeniz gereken noktalar var. Biz de konu ile olarak Ferti – Jin Kadın Sağlığı Merkezi’nden Op. Dr. Murat Taşdemir ile söyleştik. Hamile kalmaya karar veren kişiler yaşam tarzlarında...
 3. Evliliğe Hazır mısınız??!

  Evliliğe Hazır mısınız??!

  1-Evlilik Nedir? PUAN 1-Dünyanın en riskli işidir. [1] 2-Çoluk çocuk sahibi olmalıdır. [2] 3-Kadın ve erkeğin birlikte oluşturduğu bir hayattır. [5] 4-Cinselliği yasallaştıran bir kurumdur. [4] 5-Kutsal bir müsessesedir. [3] 2-Niçin evlenmek istiyorsunuz? 1-Sevdiğim için. [3] 2-Evlenme zamanım geldiği için. [2] 3-Ailem istediği için. [1] 4-Yeni bir hayat kurmak için. [4] 5-Mutlu bir...
 4. Anne olmaya hazır mısınız?

  Anne olmaya hazır mısınız?

  Bazı hamilelikler eşler tarafından planlı bir şekilde uygulanır iki tarafta bebeğe hazır olarak kendilerini hissettiklerinde bebek düşünürler Peki hamilelik planlımı olmalı? Kadın anne olmaya kendini iyice hazırladıktan sonramı gebe kalmalı? Uzmanlara göre sorularınızın cevapları: Çocuk yetiştirmenin kolay olduğunu kimse iddia etmiyor. Belki siz de bu zor ve bir ömür boyu sürecek görevi...
 5. Sevgilim Evliliğe Hazır Değilmiş

  Sevgilim Evliliğe Hazır Değilmiş

  Merhaba kızlar bir suredir bi forumu takip ediyordum bende sizlerle bir derdimi paylaşıp fikir almak istedim. Kızlar 7 aydir bir sevgilim var beni instagramdan eklemişti askerdeydi o zamanlar iyiydik hoştuk aynı mahallede olduğumuzu ve evlerimiz yakın bu zamana kadar ben onu görmemiştim ama o beni görmüş bulmus. Beni uzaktan uzağa sevmiş evlilik hayalleri kuruyordu bende erken diye...

Sayfayı Paylaş