Dikkat Makyaj Yapan Anne Adaylarına Uzmanlardan Uyarı Hamiş Melekler Buraya

Dikkat Makyaj Yapan Anne Adaylarına Uzmanlardan Uyarı Hamiş Melekler Buraya
gebelikte makyaj,gebelikte makyaj zararlı mı,

Makyaj yapmayı seven ben kozmetikten vazgeçemem diyen anne adayları uzmanlar dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor.Biliyorum makyaj yapmaktan vazgeçmek zor ama dikkat etmemiz gereken bazı hususlar var çünkü bildiğimiz gibi bu tip kozmetik ürünler kimyasal içeriyor ve buda bebeğimize zarar verebiliyor her zaman güvenli olan kozmetik ürünlerini kullanmaya özen gösterelim ve fazla abartılı olmamak şartıyla doğal kozmetik ürünlerini tercih edelim.Uzmanlar, anne adaylarını makyaj yaparken dikkatli olmaları konusunda uyardı.Zübeydehanım Doğumevi Başhekimi Op. Dr. Şeref Nişancı, hamile bayanlar için organik maddelerden üretilen kozmetik ürünlerin kullanılmasının daha uygun olduğunu açıkladı.

Doktor Nişancı, hamile bayanların sağlığı açısından abartılı makyaj yapmaması gerektiğini söyledi. Doğal maddelerden elde edilmiş kozmetik ürünlerle hafif makyaj yapılmasını tavsiye eden Dr. Nişancı, “Hamilelik döneminde bazı bayanların tırnaklarında kolay kırılma olurken, bazı bayanların tırnakları ise daha kalın ve daha kolay şekil alan tırnaklar haline gelebiliyor.

Tırnağı kırılan hamilelerimizin yoğun tırnak nemlendiricilerini düzenli olarak kullanmaları gerekir. Deriden emilerek etki eden diğer kozmetik ürünlerinin ise anne ve bebeğe zararlı yan etkilerinin olup olmadığı tam anlamıyla bilinemiyor.

Hamilelikte bu ürünlerin kullanılmaması daha doğru olacaktır” diye konuştu.Saç boyaları ve çatlak kremlerinin bilinen bir yan etkisi olmadığını ifade eden Dr. Nişancı, “Hamileliğin 6. ayından sonra hızla büyüyen uterus nedeniyle sürekli gerilen karın bölgesinde doğum sonrası çatlaklar oluşur. Hamileliğin 5. ayından itibaren uygun ürünlerle günlük bakım ve masaj uygulamaları, karın derisinin esnekliğini arttıracak ve çatlamaları önemli düzeyde azaltacaktır. Doğum sonrasında estetik açıdan rahatsızlık hissetmemeniz için önceden tedbirinizi almak zorundasınız” şeklinde konuştu.kaynak : İHA
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst