Dilatör nedir vajinismus için işe yarar mı?

• Konbuyu başlatan Varlığımm
  • Başlangıç tarihi
V

Varlığımm

Forum Okuru
Dilatör nedir vajinismus için işe yarar mı?

Dilatör nedir melek kadınlar kulübü dilatör kullanımı forum'da.​

Kızlar ben doktora gittim evlendik ve 3 aydır ilişkiye giremiyorum korkuyorum doktorum vajinismus dedi ve psikiyatri ye yönlendirdi. Vajinismus yenmeye çalışıyorum ben nette bir şey gördüm. Dilatör nedir ne işe yarar derken. Vajinismus hastaları için işe yarar bir şey mi acaba size de sormak istedim. Dilatör vajinismus care olur mu? Dilatör sanıyorum vibrator gibi bir şey herhalde dimi? Cinsel isteksizlik filan durumlarında da ise yariyormus. Nasıl kullanılması gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim. Bununla vajina egzersizleri yapabiliyor muyuz?

images (6).jpeg

Merhabalar
Cinsel isteksizlikten tamamen farklı bir durumdur vajinismus. Vajinismus isterseniz ama korkarsiniz bu cinsel isteksizlik değildir. Dilatör elbette vibrator gibi bir şey ve aslında tam anlamıyla kanal genişletici. Cinsel ilişki öncesi ya da ağrılı cinsel ilişki vajinismus gibi sıkıntılarda egzersiz yapabilmek için gereklidir. Vajinismus için de dilatör için vajina egzersizleri yapabilirsiniz. Ama şunu da söyleyeyim ki bu evde kendi kendinize yapılacak bir egzersiz değildir. Vajinal dilatör sayesinde vajina içine dışarıdan çubuklar yerleştirilir bu sayede vajinanın biraz genişletilmesi sağlanır.

"Vajinismusu nasıl yenerim"​

• Rahatlama ve nefes egzersizleri
  • Genital masaj ve dokunma
  • Kegel egzersizi
  • Parmak egzersizleri
  • Ayna egzersizi
Vajinismus için parmak egzersizleri işe yarar yöntemlerden biridir. Bu kolay ve evde yapabileceğiniz bir egzersizdir. Dilerseniz aşağıdaki linkte "vajinismusta esli parmak egzersizleri" yazımızı inceleyerek parmak egzersizleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Geri