Dildeki sarılık nasıl geçer neden olur bu?

D

Dilruba666

Forum Okuru
Dildeki sarılık nasıl geçer neden olur bu?

Dildeki sarılık nasıl geçer melek kadınlar kulübü dildeki sarılık nasıl temizlenir forum'da.​

Dilimde sanki sarılık farkettim. Acaba dildeki sarılık neden olur arkadaşlar. Ciddi bir sağlık durumunun habercisi olabilir mi? Dildeki sarılık nasıl geçer? Dilinde acaba sarılık olan var mıydı neden oluyor dildeki sarılık yediğim bir şey etki etmiş olabilir mi? Ben endişelenmeye başlıyorum doktora görünmeli miyim?

images (30).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Dildeki sarılık sebeplerine bakacak olursak ilk nedeni suyu az içmeniz olabilir. Ağız bakımına özen göstermemek, dişleri yeterince fırçalamamak da dilde sarılığa sebep olabilir. Bu ağız temizliğine yeterince özen göstermemek dilde bakterilerin çoğalmasına neden olur ve dilin üzerinde sarı bir renk oluşmasına neden olabilir. Bu temizliğe dikkat etmek, bol su tüketmek, toksinleri bu şekilde atabilir ve dilin rengi normale dönebilir. Bir de yakın zamanda ilaç kullandiysaniz bazı ilaçlar da dilde sarılığa sebep olabilir. Bu durum karaciğer ile ilgili de olabilir. Ve tabii en önemlisi sigara kullanıyorsanız sigara ağızda dilde sarı renk oluşmasına neden olacaktır.

Dilde kabarcıklar oluşması konusunda da aşağıdaki linki tıklayınız. "Dildeki kabarcıklar neden oluşur nasıl geçer" bu konuda aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Geri