Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Diş Apsesi ve Tedavisi İle İlgili Tüm Bilgiler

  Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  diş apsesi nedir
  diş apsesi tedavisi  Sevgili melekler, diş ağrısı çekenler bilir, hiçbir ağrıya benzemez. Gerçi insanın neresi ağrısa canı ordadır ama başka bir yeriniz ağrısa çaresizlikten ovunursunuz, psikolojik te olsa belki biraz rahatlarsınız ancak diş ağrıyınca hiçbirşey yapamazsınız. Bizde bu yazımzıda diş apsesi ve diş apsesi tedavisi ile ilgili bilgielr aktarmak istiyoruz sizlere..


  [​IMG]  Dişte apse varsa öncelikle doktora başvurmak gerekir. Doktora geç gidilirse olayın boyutları büyür ve daha başka diş ve ağız hastalıklarına neden olur. Eğer apse yeni evredeyse antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Diş apsesi olanlar evde dişe alkol ve rakı uygulaması yaparlar Bu tamamen yanlıştır. Çünkü apse dış yüzeyde değil içtedir. Böyle uygulamalar hastalığın gecikmesine neden olur.

  Dişte apsesi olan kişiler öncelikle ağız sağlığına çok dikkat etmelilerdir. Daha sonra doktor tarafından verilen ilaçları tam zamanında ve düzenli olarak kullanmalıdırlar. Apse olan kişiler yatarken yumuşak yastık kullanmalıdırlar. Diş apsesi tedavi edilmediği durumda, eninde sonunda diş kaybedilir. Ayrıca ağız içi enfeksiyona, geçmeyen ve düzelmeyen şişliklere ve hatta kemik enfeksiyonlarına kadar gidebilir. Ağrı veya şiş olmasada apse içten olabilir ve mutlaka tedavi olunmalıdır. Şişlik veya ağrı olmaması dişte apse olmamasının anlamına gelmez. Bu gibi durumlarda her zaman olmasada çok tatlı yenildiğinde hafif ağrı hissedilir. Bu ağrı önemsenmeli ve tedavi edilmelidir.

  Halk arasında diş apsesi olanlarda sıcak ve soğuk uygulamalar yapılabilir. Bu uygulamalar yanlış değildir fakat apsenin hangi evreye bağlı olarak yapılmasına sadece doktor doğru kararı verebilir. Örneğin; iltihaplı apselere önce ilaç tedavisi sonra soğuk sıcak tedavi yapılır. Ayrıca yanlış yapılan sıcak soğuk tedavi şişliğin daha çok yayılmasına neden olur. Bu nedenle bu tedaviyi diş hekiminin belirlemesi doğrudur.

  Diş apsesi oldukça önemli bir rahatsızlıktır. Bu iltihap tüm vücuda yayılabilir. Eğer ki dişimizde apse varsa ve hemen doktora gidemiyorsak ilk yapacağımız ağrı kesici ilaç almaktır. Ayrıca ağzı saat başı tuzlu ılık suyla gargara yapmak ağrının hafiflemesine neden olur. Soğuk ve sıcak içecekler değil ılık içecekler tercih edilmelidir.
   
Diş Apsesi ve Tedavisi İle İlgili Tüm Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Diş Eti Kanamaları Sebepleri ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  Diş Eti Kanamaları Sebepleri ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  diş eti kanamaları diş eti kanamaları tedavisi Sevgili melekler, diş etiniz şunlardan dolayı kanayabilir: · dişlerinizi fırçaladığınızda ya da diş ipi ile temizlediğinizde · bir şey yediğinizde · bir dişin belli bir noktasının üzerinden · diş çekildiğinde Diş fırçaladığınızda ya da diş ipi ile temizleme yaptığınızda diş etlerinizin kanaması normal değildir (diş fırçalamaya ya...
 2. Çorum ili ilgili tüm bilgiler

  Çorum ili ilgili tüm bilgiler

  hattuşaşa nasıl gidilir corum ile ilgili bilgiler çorum ile ilgili yazılar Senin yaptığını Çorumlu yapmaz diye bir atasözü vardır:D Çorum ilinin genel bilgilerini tam açacağım zaman niyeyse bu söz aklıma geldi:D Bu Atasözünü hangi amaçla söylemişler bilmiyorum ama şimdi sizlere Çorum ilnin genel olarak bilgilerini vermek istiyorum. GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 12.820 km² Nüfus: 609.863...
 3. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

  Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

  diş uyuşmaması Merhaba hanımlar.. ağız ve diş sağlığı ile iligli tüm sorularınızı rahatlıkla sormanız için bu soru cevap bölümünü açıyorum. herzaman sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.
 4. Bıngıldak İle İlgili Tüm Bilgiler

  Bıngıldak İle İlgili Tüm Bilgiler

  bıngıldak ne demek bıngıldak nedir bıngıldak neresidir Yenidoğanların en hassas bölgelerinin başında bıngıldakları gelir melekler :) Son derece yumuşak ve hassas durumda olan bıngıldak nedir, yapısı nasıldır, gerçekten o kadar korunaksız mıdır aşağıda ki makalede tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız :) Memorial Suadiye Polikliniği Pediatri Bölümü’nden Uz.Dr. Selase Koç Sansar,...
 5. Selülitin Oluşma Sebebi ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  Selülitin Oluşma Sebebi ve Tedavisi İle İlgili Bilgiler

  selülit neden oluşur selülit nasıl tedavi edilir Sevgili melekler, gerek genetik sebeplerle gerekse de yanlış beslenme ve hareketsiz yaşamın getirdiği sorunlardan biri olarak karşımıza çıkan selülitler çok can sıkar. Zayıfından kilollusuna herkeste görülşebilen selülitler vücut yapı farklılığı nedeniyle daha ziyade bayanlarda görünür. Bu yazımızda selülit neden oluşur, selülit nasıl tedavi...

Sayfayı Paylaş