Diş çekimi öncesinde alkol almak iyi gelir mi?

• Konbuyu başlatan Gzduhur
  • Başlangıç tarihi
G

Gzduhur

Forum Okuru
Diş çekimi öncesinde alkol almak iyi gelir mi?

Diş çekiminden önce alkol melek kadınlar kulübü diş çekiminden önce alkol alınır mı forum'da.​

Disimde bir süredir ağrı var dolgulu dişim maalesef doktor da çekilmesi lazım dedi. Çekmek için biraz düşündüm açıkçası. Ama dayanamayacagim galiba dişimi çektirmek istiyorum. Diş çekiminden önce alkol alınır mı? Faydası olur mu? Alkolün zararı olur mu diş çekimi öncesi? Diş çekimi öncesi hani uyusturur mu çekin oncesinde faydası olur mu diye düşündüm. Hiç daha önce diş cektirmedim. Zor olur mu? Diş çektiren arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

images (4).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Diş çekimi aslında zor bir durum değil ama dış kurtarılamaz mi onun için başka bir doktora görünseniz mi bilemedim. Yani size tavsiyem başka bir diş hekimine de bir muayene olun istedim. Ama eğer diş çekilecek ise onun öncesinde alkol sigara gibi şeyler kullanmamalisiniz. Diş çekimi öncesi zaten öyle korkmanıza gerek yok lokal anestezi uygulanacağı için ağrı sızı duymazsınız. Diş çekimi öncesinde de diş çekimi sonrasında da dikkat etmeniz gereken şeyler vardır elbette.

"Diş çekimi öncesi alkol alınır mı?"​

Diş çekimi ne öncesi ne de sonrası alkol alımı olmamalı. Diş cekiminden önce çekilecek dişe zaten dediğim gibi lokal anestezi verilir ve ağrı hissetmeniz engellenir. Diş çekimi sonrasında anestezi etkisi geçtiğinde ağrınız olabilir. Tamponu da hemen kaldirmayin. Doktorunuza danışarak ağrı olursa bir ağrı kesici alabilirsiniz. Kanama da sızıntı şeklinde devam edebilir paniğe kapılmayın. Çekim sonrasında en az 24 saat sigara alkol almayın. Uyuşukluk geçene kadar bir şey yeyip içmeyin uyusukken farkında olmadan uyuşuk olan bölgeleri isirabilirsiniz.

Gebelikte diş ağrısı çeken hanımlar asagidaki linkten "gebelikte diş ağrısı nasıl geçer?" konusunu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri