Dış genital bölgede agri

Z

Zhrzhrzhr

Forum Okuru
Dış genital bölgede agri
Merhaba bölgemde yırtılma ve çatlak oluşmuş çok ağrıyor Hametan Albacort kullanıyorum ve ek olarakta kantaron yağı sürüyorum ama yinede açıyor sizce ne zaman geçer ve başka ne iyi gelir iyileşmesini ne hızlandırır. Tuvaletime çıkamıyorum çok açıyor ağlıyorum tuvaletteyken Bu arada sağ ve sol bikini bölge m de fındık büyüklüğünde birer tane şişlik oluştu dün den beri var üst bacaklarimi… ve en üzücüdür ne biliyor musunuz arkadaşlar klomen kullandım ve çatlama iğnesi oldum iğneden 3 gün sonra başına bu durum geldi o günden beri ilişki yaşamıyoruz yasak zaten. Bu yapımızda heba oldu doktorum bile ne kadar şanssızsin dedi kizlar ne yapmalıyım ya puffffffff

Beyza hanım travocort anestol hametan aklovir albacort ve bepantol pislik kremi zeytin yağı ve kantaron yağı kullanıyorum sıcak suya oturuyorum. Bu yirtiklar ne zaman kapanır ve bir daha yırtılma durumu olur mu yada kalıcı bir ağır i olur mu sizce rica etsem bilgi verir misiniz

Merhaba, Sizde hem apse hemde fissür gelişimi var.Maalesef bunlar kremle kürle geçmez.Yırtıkta apsede cerrahi müdahale gerektirir. Apseler büyüyecektir ve içi boşaltılacaktır.Fissür de lazer cerrahi ile tedavi edilebilir. Size tavsiyem en kısa zaman da genel cerraha görünmeniz.Bu durum ciddidir.Bebek tedavisini şimdi düşünmeyin kendi sağlığınıza odaklanın. Geçmiş olsun, sağlıklı günler diliyorum.

Beyaza hanım yirtiklar çok büyük ve derin olmadığı için operasyon gerekmez kendi kendine iyileşir ama zamanla dedi bilimi bölgede oluşan iki sislikde zamanla iner dedi. Doktorum operatör doktor kendisi ameliyat doktoru doğum doktoru. O kadar ilgilendi ki kendi özel cep numarasını verdi. Ay siz operasyon deyince tüylerim ùrperdi özel bölge çok hassas çok korkuyorum benim yırtık diye tarif ettiğim derin olmayan çatlaklar ama çok açıyor idrar yaparken. Iyilesene kadar beraberlik yaşamı cam kesin kararlıyım bu şekilde inşallah iyileşir demi çünkü çok büyük çatlaklar olsa dikiş atılması gerekirdi dedi ama seninki zamanla iyileşecek dedi. Doktoruna da çok güveniyorum inşallah herşey iyi olur. Bebeği de o kadar çok istiyorum ki ama galiba ben tam kendimi topla yana kadar temmuz adetim kadar beklicem galiba. Beyza hanım ilk başlar idrarimi yapamıyordum ama şu an acisada yapıyorum biraz biraz hafifledi sanki . Bir daha çatlak oluşmaması için ne yapmam gerek 7 aylık evliyim pek birşey bilmiyorum eşimin yönlendirdiği ve burda okuduklarını kadar birsey lerden bilgi sahibi oluyorum bu konularda da insan utanıyorum soru soramiyor. Çok uzun yazdım k bakmayın ilginiz için simdiden teşekkür ederim ve cevabınız i bekliyorum

Pardon sizin çatlak anal bölgede değil keşke sorunuzun başında yırtığın oluştuğu yeri belirtseydiniz. Verdiğimiz cevaplar sizlerin sunduğu bilgilere göre veriliyor. Sizin probleminizin nedeni vajinal fissür.(Yukarıda verdiğim bigiler anal fissür ile ilgili)Vajinal fissür genelde vajina yeteri kadar ıslanmadan cinsi münasebete girildiğinde oluşuyor yada idarar yolu enfeksiyonundan .Tedavi seçeneği durumun ciddiyetine bağlıdır. Şayet enfeksiyon kaynaklıysa enfeksiyonun tedavisi gereklidir. Bu süre zarfında eşinizle birliktelikten kaçının .Hekiminizin verdiği ilaçları kullanın. Tuvallete fazla ıkınmayın .Bu çatlağı tetikleyeblir. Bazı hastalar hindistan cevizi yağının çatlağa iyi geldiğini söylüyor fakat hekim tavsiyesi olmadan herhangi bir ürünü kullanmamanızı tavsiye ediyorum.Oturma banyoları sizi rahatlatıcaktır. Pamuklu ve geniş iç çamaşırlar tercih edin.İç çamaşırınızda hemoroit pedler kullanabilirsiniz. Bunuda eczaneden tedarik edebilirsiniz.Tekrar dan geçmiş olsun.

Dediklerinizi yapıyorum hindistan cevizi yağı ve ped i de tedarik edeceğim sıcak su banyolari biraz rahatlatıyor. Bu arada Allah düşmanı min başına vermesin beni görenler normal doğumdan sonraki acıyı cekiyorsun dediler. Geçecek inşallah bütün özel bölgede sivilceler oldu sürekli çamaşır değiştiriyorum hatta temiz hijyenik pamuklu bez koyuyorum hava almasına kuru kalmasına dikkat ediyorum insallah geçecek enfeksiyonlar olduğu için vajinal fisür zor geçiyor ama dua ediyorum geçecek ... ilginiz için teşekkür ederim....

Fissürlerin acısı çok yoğundur. Evde yalnız olduğunuz zaman iç çamaşır giymeyin.Genital bölge hijyenine dikkat edin.Genital bölgenizi temizlerken sakın yukarıdan aşağıya doğru temizlemeyin.Aşağıdan yukarıya doğru genital bölgenizi temizleyin.Önce suyla yıkayın, sonra yumuşak bir tuvalet kağıdı ile kurulayın. En kısa zaman da sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum. Rica ederim, sevgiyle kalın.

Geri