Dış kapılarını yenilemek isteyenler buraya

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Dış kapılarını yenilemek isteyenler buraya
Dış kapılar bizim dışarıyla olan bağlantımızı kesen kapılardır. Ev görünümünde estetik bir bakış ile tüm stresimizi atarak ev ortamında yer alabileceğimiz zamanlar çok uzağımızda değildir. Sizlerin beğenilerinizi kazanacak pek çok kapı tasarımıyla karşınızdayım. Her yazımda olduğu gibi bugünde ve dekorunuz üzerinde yapacağım dokunuşlarla sizleri memnun etme gayreti içine girmekteyim. Meleklermekanı sitesinde yazdığım yazılar ile benden güvenini eksik etmeyen okurlarıma sesleniyorum. Önce resim galerimde şıklıkları ile dekoratif bir estetiklik sunan model zincirine göz atmalı kararınızı ona göre gerçekleştirmeye bakmalısınız. Sizlerin beğenebileceğiniz bu modeller ile ev dekorunuza harika bir ahenk katabilirsiniz. Yeni ev dekorunuz içinde muhteşem bir dokunuşta bulunmuş olma memnuniyetini hissedebilirsiniz

AK-9.jpg


İç kapılarla ilgili yazımda da göreceğiniz ve anlayacağınız üzere kendinizin zevkine hitap eden dekor anlayışına göre tercihlerde bulunmalısınız. Evinizde zıt görünüme yer açarak gelenlere garip bir dekor sunumuyla karşı karşıya bırakmak istemiyorsanız tercihiniz dekorunuzu bütünleyecek seçeneklerden yana olmalıdır. Estetik anlayış, dekor bütünlüğü, görünüm açısından beğenebileceğiniz dış kapıyı seçerek evinize titiz bir dekor uygulayabilirsiniz.

5e97c73abb60ba14f5538b01550ae448.jpg


Birçok kişinin dubleks ya da tek katlı müstakil ev arayışında tercih ettiği modeller arasında renk ve model seçenekleri oldukça çeşitlidir. Bu tarz kapılar iç kapı dizaynları kadar çeşitlendirilebilmektedir. Evinize ilk girerken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilecek farklı tasarım uygulamalarını bu kapı modelleri üzerinde görebilme imkanınız mümkün olabilmektedir. Ahşap kaplamalı ya da MDF kaplamalı kapı örneklerini zaten aşağıdaki galerimde net bir şekilde görebilirsiniz.

ev-ici-kapi-modelleri-kiO.jpg


Evin genişliği, metrekaresi, bahçe düzeni, apartman oluşu, kalabalık bir il ya da ilçede yaşıyor oluşunuz bile kapı seçiminizi etkileyecektir. Güvenlik önlemi nerede olursa olsun alınması gereken önlemlerdendir. Bu sebeple kapı tercihinizi gerçekleştirirken güvenliği tam olan kapı tasarımları arasından tercihte bulunmayı asla ertelememelisiniz. Kimi kapılar içten üst ve alt bölüm kilitleri ve sürgü bölümleri ile son zamanlarda daha güvenlikli tasarlanır hale gelmiştir. Bu ayrıntıyı asla göz ardı etmemelisiniz. Aynı zamanda cam bölmeli gibi görünen buzlu görünümlü kesimlerin yer aldığı kapı tasarımları da beğenebileceğiniz modeller arasındadır. Kimilerinin aralarında ferforje bölümler bile mevcuttur. Siz de kapı seçiminizi yaparken en kaliteli tercihi bir an önce tamamlamaya varmışınız?
i17a.jpg
iTEJPE571.jpg
 
Üst