Diş macununun ve diş fırçalamanın iştah kestiğini biliyormuydunuz

deniz-07

deniz-07

Rüya Tabiri Editörü
Diş macununun ve diş fırçalamanın iştah kestiğini biliyormuydunuz
iştah iştah kesici iştah kesen şeyler Ender Saraç'ın iştah kesici yöntemleri burada meleklerim..Sevgili meleklerim geçenlerde tv de öyle bişey duydum ki her zaman ki gibi hemen uygulamaya başladım Allah ü Teala şu dr ları başımızdan eksik etmesin.Evet sevgili Ender Saraç'tan aldığım bir bilgiye göre diş fırçalamak iştahı azaltıyormuş.Mesela canımız çok aşırı bişey çektiği zaman hemen dişlerimizi fırçalarsak eğer iştahımız aniden kesiliyormuş.İçindeki nane kokusu ve dişlerimizin bembeyaz olması iştahımızın kapanmasına sebep oluyormuş.
Benimde bugün canım çok aşırı çikolata istedi.Malum diyetteyim.Hemen gittim 2 dk fırçaladım ve müthiş bir durum oldu çikolata isteğim kayboldu.Bu konu hakkında diğer İştah Azaltıcı Yöntemler de şunlardır;
Kokular İştahı Azaltıyor: Zerdeçal, nane ve yeşil elma günde sık sık (20-30 kez) koklanırsa sinir sisteminde yaptığı etkiyle iştaha biraz azaltma yapabilir.
İştahın Azalmasına Yardımcı Çaylar: Mete çatı olmak üzere ıhlamur ve buruk tattaki bitki çaylarının şekersiz olarak içilmesi de iştahın dengelenmesine yardımcı oluyor.
İştah Azaltıcı Gıdalar
Yiyeceklerden ayva ayrıca yeşil lifli yapraklı sebzeler (tere, roka, maydanoz, ıspanak, madımak, karalahana da) hem mide de hacim kaplayarak tokluk hissine hem de iştah kesmeye yardımcı olur.
Yeterince protein almak da genelde bir tokluk hissi sağlar. Eğer yeterince protein almazsanız sürekli bir açlık hissi yaşarsınız. Şişmanlatmayan en az yağlı protein kaynakları yumurta beyazı, derisiz tavuk, balık az yağlı yoğurt peynir ve süttür. Kırmızı et ise tersine hem daha ağırdır hem de iştah açıcı etkisi vardır.
Ayrıca sarı leblebi de hem mide asidini alır hemde tokluk hissi sağlar.
Tam buğday ekmeği, yulaf ezmesi, haşlanmış tam buğday, yeşil mercimek, sarı mercimek, barbunya fasulyesi gibi şekerli olmayan tahıl ve bakliyatlar da hem tokluk hissi sağlayıp hem de ani patlamış iştahı dengeler.

Tüm melekler mekanı sakinlerine itinayla duyrulur...........
 

Benzer İçerikler

Üst