1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dışkıda ki Kadar Mikrop Bulunan Telefonlarınızı Temizleyin !

  Konu, 'Teknik Destek' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  cep telefonu temizliği
  cep telefonu nasıl temizlenir
  Sevgili melekler, yapılan araştırmalar her 6 cep telefonundan birinin üzerinde dışkıda ki kadar mikrop bulunduğunu ortaya çıkarmış. Düşüncesi bile korkunç öyle değil mi melekler :S Sürekli elimizde olan, yanımızdan ayırmadığımız cep telefonları mikrop saçıyor. Bunun üzerine biz de bu yazımızda cep telefonu temizliği nasıl olmalı sizlelre paylaşmak istedik..


  [​IMG]


  1. Mikropları öldür

  Arizona Üniversitesi'nden Mikrobiyolog Charles Gerba, haftada bir kez alkolsüz bir dezenfektan mendille telefonunu silmeni öneriyor. (Alkol ekranda yağ birikmesini önleyen özel kaplamayı yok edebilir.) Ardından çok yumuşak bir bezle kurulamalısın.


  2. Parmak izlerini sil

  Güneş gözlüklerinin yanında verilen kumaşa benzeyen mikrofiber bir bez kullanabilirsin. Bu tür bezlerin yumuşak bir dokusu olduğundan hem yüzeyi çizmez, hem de camın üstündeki yağ ve parmak izini temizleyebilir. (Gerba bakterilerin ellerimiz ve ağzımızdan telefona bulaştığı belirtiyor)


  3. Kirli düğmeleri temizle

  Ancak kulak temizleme çubuklarını kullanma. Rose, bunların telefonda bulunan çok ince ipliksi dokuların sökülmesine neden olabileceğini söylüyor. (Bu da ilerde daha büyük bir sorun yaratabilir.) Bunun yerine, elektronik malzemeler satan bir dükkandan basınçlı hava spreyi satın al. Bundan çok az bile sıksan kirin çıkmasını sağlayabilirsin.
   
 2. karakuzu

  karakuzu Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  31 Ocak 2012
  Mesajlar:
  1.490
  Beğenilen Mesajlar:
  472
  Ödül Puanları:
  113
  ayyyyy böööyyyhhhh :S
   
Dışkıda ki Kadar Mikrop Bulunan Telefonlarınızı Temizleyin ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mikrop

  Mikrop

  Eğer korkmadan olayların üstüne giderseniz, bütün sıkıntılardan kurtulacaksınız demektir. Geleceğinizin parlak olacağına yorumlanır. Eğer korkmadan olayların üstüne giderseniz, bütün sıkıntılardan kurtulacaksınız demektir. Geleceğinizin parlak olacağına yorumlanır. Kişinin hakkının yeneceğine ve iftiraya uğrayacağına işaret eder.Rüyada mikrop kaparak hastalandiginizi görmek yapmakta oldugunuz...
 2. Dışkı

  Dışkı

  Güçlükle elde edilen rızka, terbiye ve eğitime yatkın olmayan kimseye, ıslahı zor organizasyonlara; zorla menfaat elde etemeye delalet eder.Dibekte bir sey dövdügünü gören evlenir.
 3. o kadar fakirdik ki...

  o kadar fakirdik ki...

  örn : o kdr fakirdikkii plazma tvmizin kumandasına pil alamıorduk :D o kdr fakirdik ki arabamıza benzin alamıoduk :abo: o kdr fakirdikki villamızı boyatamıorduk vs vs:D devamını bekliyorum hade :D
 4. Bursa'da Bulunan Tüp Bebek Merkezlerinin Adresleri ve Telefonları

  Bursa'da Bulunan Tüp Bebek Merkezlerinin Adresleri ve Telefonları

  tüp bebek merkezleri, bursa, adresleri, telefonları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Bursa'da bulunan tüp bebek merkezlerinin adresleri ve telefon numaraları şöyle; Jinemed Bursa Tüp Bebek Merkezi Telefon: 0224 273 19 81 Fax: 0224 273 19 91 Adres: Kıbrıs Şehitleri Cad.No:179 Osmangazi Metro İstasyonu Yanı, Bursa Web sitesi : jinemedbursa.com Bursa Tüp Bebek...

Sayfayı Paylaş