Dışkının küçük parçalar halinde gelmesi neden olur?

• Konbuyu başlatan H.esen
  • Başlangıç tarihi
H

H.esen

Forum Okuru
Dışkının küçük parçalar halinde gelmesi neden olur?

Dışkının küçük parçalar halinde gelmesi melek kadınlar kulübü dışkının küçük parçalar halinde gelmesi tedavisi forum'da.​

İki gündür dışkılamada sorunum var ayrıca karın ağrım da hiç geçmedi. Karnım çok ağrıdığı gibi diskilamam da küçük parcalar halinde oluyor sanki kabızlık da yok gibi durumumu ben de çözemedim. Ama şunu sormak istiyorum da dışkının küçük parçalar halinde gelmesi neden olur ve tedavisi nasıldır?

Merhabalar
Barsaklarla ilgili bir sorununuz olabilir. Genelde keçi dışkısı gibi dışkılama gibi bir durum varsa huzursuz barsak sendromu ile karşı karşıya olabilirsiniz. Burada diskilayarak aslında rahatlama oluşur karın ağrısı ya da kramp yaşanıyorsa diskilayarak rahatlamak amaç olmalidir. Ama kabızlık varsa fazla ıkınmamak da gerekir. Dışkının küçük parçalar halinde gelmesi yani bu rahatsızlığa tıpta İrritabl bağırsak sendromu yani huzursuz bağırsak sendromu adı verilir. Bu aslında önemli bir rahatsızlık belirtisi değildir. Burada beslenme düzeninize yediklerinize dikkat etmelisiniz. Bol sıvı alımı yapın dışkılama ile kısa sürede rahatlama sağlayacaksınız.

Dışkılamada bazı sorunlar görülebilir bunlardan biri de "kanlı dışkılama neden olur" hemen bu konuda detaylı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Geri