Dişlerdeki siyah lekeler nasıl geçer

• Konbuyu başlatan Sardunya<<<<<<<
  • Başlangıç tarihi
S

Sardunya<<<<<<<

Forum Okuru
Dişlerdeki siyah lekeler nasıl geçer
Dişlerdeki siyah lekeler nasıl geçer bitkisel çözüm burada

Selam

Çalışan bir bayanım her gün kahve ve çay içiyorum .Ayrıca sigarada içiyorum. Ama zamanla dişlerimde diş lekeleri oluşuyor bunun için bir çözüm yolu arıyorum ama şu ana kadar net bir çözüm bulabilmiş değilim dişlerim de ki bu kahverengi lekelenmeler den nasıl kurtulabilirim çok berbat gözüküyor diş beyazlatıcı kalemlerden de aldım .Çok da faydasını görmedim .Bunlar yine duruyorlar ne yapabilirim .Dişteki lekelenmelere karşı doğal bitkisel bir çözüm var mı

Merhaba

Dişlerimizdeki lekelenmeler için zannedersem olması gereken her şeyi yazmışsınız yani çay kahve ve sigara kullandığımızı özellikle belirtmişsiniz Dişlerdeki lekelenmelerin en büyük sebebi de sigara kahve ve çay gibi içecekler ve dişleri düzenli fırçalamamaktır. Dişlerde zamanla kahverengi den başlayıp siyaha doğru giden bir lekelenme olmaya başlar. Bunlar bir plak oluşturarak diş taşlarını oluştururlar ve fırçalamayla geçmez iyice zaman içerisinde sertleşirler.

Diş taşlarını ancak diş hekimi polisaj yaparak temizleyebilir . Bunun dışında kalıcı kesin bir çözüm aramak çok da doğru değil evde kendi başımıza yapabileceğimiz bazı şeyler var fakat bunları çok da önermek istemiyorum ama deneyebilirsiniz aşağıda vereceğim bitkisel tedavi şeklini haftada iki ya da üç kez yapabilirsiniz bunun dışında her gün yapmaya kalkmayın dişlerinize zarar verebilirsiniz.

Bir kap içerisine yaklaşık 1 tatlı kaşığı diş macunu içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat yarım tatlı kaşığı kahve ve bir yemek kaşığı limon koyup iyice karıştırın Bununla haftada iki ya da üç kez dişinizi fırçalayın . Bu plakaları temizleyebilir ama temizlenmiyorsa bu plakalar iyice sertleşmiştir mutlaka bir diş hekimine gitmeniz de fayda var

Geri