1. Katelea

Katelea Forum Okuru

Dişlerimi sıkıyorumm!!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Katelea tarafından paylaşıldı.

Sürekli farkında olmadan dudaklarımı ve yanak içlerimi yiyorum dişlerimi sıkıyorum. Çenemm ağırdığı zaman farkediyorum ne yapmam lazım çene ağrısından uyuyamıyorum ve bunu yazarken bile dudaklarımı yediğimi farkettim bi önerisi olan varmı

2. SadmiN

SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.159
    Ödül Puanları:
    113
    Vallahi sorun tamamen psikolojik olarak görünüyor. Ağzınızı çenenizi sıkıyorsanız özellikle yatarken akşamları ve sizin dediğiniz gündüz saatlerinde mutlak suretle bir psikologla görüşmekte fayda var diye düşünüyorum. GEçmiş olsun.

Dişlerimi sıkıyorumm!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dişler

Dişler

Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir. Dişlerin Görevlerine Göre Farklı Yapıları Vardır; 1- Kesici Dişler Alt ve üst çenedeki ön dişler “Kesici Diş” olarak...
  2. Diş yapısı

Diş yapısı

20 lik diş kaç tanedir yirmilik diş kaç tanedir kesici dişler yetişkin bir insanda bulunur yetişkin bir insanda vardır Dişlerimizin yapısı ve çeşitleri hakkında detaylı bilgiler; Mine: Vücudumuzdaki en sert maddedir.Dişi en dışından koruyucu bir katman olarak sarar. Duyarlı değildir, çünkü içinde sinir hücreleri yoktur. % 97 si kalsiyum tuzlarından oluşur.Minenin yapısına giren kalsiyum...
  3. Diş fırçalamak

Diş fırçalamak

Dislerini temizlemek, firçalamak hayirli degildir. Cabir'ül-Magrîbî'ye göre bir kimsenin dislerinin aralarini ayiklayip bir sey çikardigini görmesi, akrabalarindan veya esinden bir sey alacagina isarettir. Dislerinin arasindan çi-kardigi seyi birine verdigini gören, ailesinden aldigi bir seyi baska birine verir. Bazi yorumculara göre: Dis aralarini temizlemek ve ayikla-mak temizlige ve mekruh...
  4. diş beyazlatma.....

diş beyazlatma.....

çilekle diş beyazlatma diş beyazlatanlar Diş beyazlatan ve bu konuda doktor önerebilecek meleklerin tavsiyelerini bekliorum...... :)
  5. Diş buğdayı - diş hediği

Diş buğdayı - diş hediği

DİŞ BUĞDAYI soframızdan sonra size ilk olarak DİŞ HEDİĞİ'nin tarifini vereceğimi söylemiştim...Sözümü tutuyorum... Ne kadar güzel adetlerimiz var değilmi???Bizi birleştiren bağlayan birbirinden güzel adetler...Bir çoğu dini vecibeler,bazıları ananeler...Hepsi birbirinden güzel örfümüz... Bebek doğunca kulağına Ezanla isim okuma,yarı kırkını yapma,kırk uçurma,kırk mevlidi okutma...Derken...

Sayfayı Paylaş