Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!

kar_tanesi

Yeni Üye
Üye
Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!
Diyet yapmış birisi olarak sizinle bazı konularda bilgilendirmek istedim arkadaşlar.Şuanda 16 yaşındayım ama gecen yaz tam tamına 70 kilo civarında vardım bu yüzden artık zayıflamam gerektigi kanaitine geldim.Kendi kafama göre diyet uyguladım.Etkili oldumu derseniz istedigimden de fazla .5 ayda 30 kilo verdim.ama artık kendi kafama göre yaptıgımdan dolayı midem küçülmüş .Bu yüzden fazla yemek yiyemez hale geldim.Sonra tekrar alırsın dediler ama ,ben almak yerine kilo vermeye basladım. Şimdi ise tam bir tahta kurusu gibiyim cok zayıfım.Memmun degilim aslında ama artık yapıcak birseyim yok .Eminimki bircok bayan da benim gibi kafasına göre diyet uyguluyordur.Bu uygulama kesinlikle YANLIŞ.Sizlere tavsiyem önce bir diyetisyene başvurup daha sonra verdigi diyete uyarak kilo vermeniz,çünkü böyle hem daha saglıklı kilo vermiş olursunuz ,hemde acaba yine kilo alırmıyım gibi bir derdiniz olmaz. Sonunda da çesitli hastalık sahibi olmadan dirençli bir vücuda kavuşursunuz.Sakın kafanıza göre diyet yapmayın yoksa sonunda benim gibi pişman olabilirsiniz.

Cevap: Diyet Yapanlar İçin Dİkkat!

Çok doğru bir konuya değinmişsin kar_tanesi bilinçsizce yapılan diyetlerde istenilmeyen sonuçlar alınabiliyor. Kilo verseniz bile diyetin sonunda verdiğiniz kiloların çok daha fazlasını çok kısa sürede geri alıyorsunuz. En sağlıklı kilo verme yöntemi diyetisyenin sizin metobalizma yapınıza göre hazırladığı diyetlerdir. Sakın kilo vericez diye sağlığınızda olmayın :)

Geri