Etiketler:
 1. cücük

  cücük Forum Okuru

  Diyete hazirmisin testi burda meleklerim....

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında cücük tarafından paylaşıldı.

  diyete hazirlik, diyete baslamadan önce, diyet testi

  Diyet yapmak istiyorsunuz meleklerim, ama suan hazirmisiniz bu diyete?
  Hadi bakalim test yapalim... hazirmiymissiiniz yoksa deyilmi?!!!!


   
  Bu yazımızda sizlere, diyete başlamadan önce yapılması gerekenlerden söz edeceğiz. Diyete başlamadan önce yapılması gerekenler arasında, şimdi sizlere uygulayacağımız bir test bulunuyor. Bu testi uygulamanız halinde, diyete hazır olup olmadığınızı, ve diyetin gereklerini yerine getirip getiremeyeceğinizi anlama şansına sahip olacaksınız. Biliyoruz, hepiniz zayıflamak istiyorsunuz, ama diyete başlamadan önce, bir diyet yapabilip yapamayacağınız konusunda yanılgıya düşüyorsunuz… Sizin içiniz rahat olsun; diyete başlamadan önce yapılması gerekenler arasında yer alan bu testi doğru yanıtlarla, "Doğru – Yanlış" olarak yanıtlayın. Bakalım sonuç sizin için, diyete başlamadan önce neyi gösterecek… Ama olması gerekeni değil, olanı söylemeniz önemli… Hadi, diyete başlamadan önce yapılması gerekenler arasında yer alan şu testimizi uygulayalım:

  1 – "Diyete başlamadan önce düşündüm, beslenme yanlışlarımın neler olduğunu, ve yaşam tarzımda gerekli değişikler arasında nelerin yer alması gerektiğini buldum…"

  2 – "Diyete başlamadan önce öğrendim ki, hem fiziksel yaşamında, hem de yeme alışkanlıklarımda yapacağım değişiklikler, sadece diyet süresince değil, kalıcı olmak kaydı ile geçerli olacak…"

  3 – "Başarılı bir diyet uygulamak için biliyorum ki, çok fazla kilo vermem gerekiyor…"

  4 – "Diyete başlamadan önce biliyorum ki: vereceğim kiloları yavaş vermeli; ve uzun vadeye yaymalıyım…"

  5 – "Kilo vermeyi istememdeki neden, bunu gerçekten de benim istiyor olmam. Bir başkası istediği için kilo vermeyi düşünmüyorum…"

  6- "Kilo verirsem eğer, hayatımda var olan daha farklı sorunları da çözebileceğimi biliyorum.."

  7 – "Diyete başlamadan önce, fiziksel aktivitelerimi, normalden çok daha fazla arttırmayı istediğimi biliyorum…"

  8 – "Başarılı bir şekilde kilo vermem için, hata yapmamamın yeterli olacağını biliyorum…"

  9 – "Diyete başlamadan önce, hem beslenmemdeki, hem de fiziksel aktivitelerimdeki başarıyı sürdürmek, ve bununla birlikte, denetlemek için kendime söz veriyorum…"

  10 – "Bir kere kilo vermeye başladıktan sonra, kilo vermem belirli bir zamanın sonunda durur, ya da yavaşlarsa, kilo vermek için motivasyonumun bozulacağını biliyorum…"

  11 – "Şu anda stresli bir yaşam sürüyor dahi olsam, ben bir diyete başlamak, ve kilo vermek istiyorum…"

  Diyete başlamadan önce yapılması gerekenler arasında yer alan bu testin uygulanmasından sonra puanlama işlemine geçmek istersek: 1, 2, 4, 5, 7, 9 sorularının yanıtlarına doğru diyenler, her bir yanıt için 1puan yazmalılar. 3, 6, 8, 10, 11 sorularını yanıtlarını yanlış olarak verenlerin de bir puan yazmaları gerekmektedir. Daha sonra ise, puanlarınızı toplamanız gerekmektedir.

  8 Puandan yüksek puan alanlar, kilo vermek için nedenleriniz var; ve siz, kilo vermek için ne yapmanız gerektiğini de oldukça iyi biliyorsunuz. O halde, sizin için tam kilo verme zamanı… Hemen kendiniz için uygun yöntemler aramaya başlasanız, içinde bulunduğunuz zamanı değerlendirmek adına oldukça iyi bir adım atmış olursunuz.

  5 Puan ile 7 Puan arasında alanlar: Sizin, kilo vermek için uygun zamanınız bu zaman değil. Diyette neler yapmanız gerektiğini, kilo vermeniz için nelere ihtiyacınız olduğunu iyice öğrenin, sonrasında, bir süre sonra, diyete başlamadan önce yapılması gerekenler arasında yer alan bu testi yeniden uygulayın. Sorulara doğru yanıt verip, 8puan aldığınızda diyete başlayabilirsiniz.

  4 Puandan az alanlar: Sizin için şu anda doğru zaman değil. Diyete başladıktan sonra bir süre başarılı olsanız dahi, daha sonra yeniden eski halinize döneceksiniz. Biraz daha zaman tanıyın kendinize… Soruları sonra yeniden yanıtlayın…

  [​IMG]

   
Diyete hazirmisin testi burda meleklerim.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bursa Melekleri.....

  Bursa Melekleri.....

  Haydi Bursa Melekleri Buraya!........bekliyorummmmm
 2. bursa melekleri

  bursa melekleri

  bursalı melekler haydi gelin arkamdaaan:f040::raila::f015::u020:
 3. Avatarım Yok Diyen Meleklere

  Avatarım Yok Diyen Meleklere

  Daha çok melankolik meleklerimin beğeneceği avatarlar var ama tüm melişlerime armağan ediyorum :kiss: Bu avatarlar size çok yakışacak :tik:
 4. Melekler kişilik analiz testi

  Melekler kişilik analiz testi

  BUYRUN MELEKLER TESTE BAKALIM SONUÇLARDA NELER ÇIKACAK SORULARIN ŞIKLARINI CEVAPLARINIZDA TEKER TEKER YAZIN(1.a 2.c gibi) VE SONUCUNUZU BEKLEYİN.........hahaha 1. Kendinizi ne zaman en iyi hissedersiniz? (a) Sabahları (b) Öğlenden sonra ve akşama doğru (c) Gecenin ilerleyen saatlerinde 2. Nasıl yürürsünüz? (a) Hızlı ve uzun adımlarla (b) Hızlı ve kısa adımlarla (c) Normalden yavaş ve etrafa...
 5. Melekler özgüven testi

  Melekler özgüven testi

  Öz güveniniz ne kadar ? O ne kadarsa sen de o kadarsın. Eğer sahipseniz başaramayacağınız şey yoktur ama bir giderse başınıza çok dertler açar. Ama sakın öz güveni küstahlıkla karıştırmayın. 1. Verdiğiniz kararlar üzerinde ne kadar güveniniz var? a) Oldukça fazla b) Yeterince c) Yanlış yapmaktan korktuğum için pek fazla güvenmem 2. Sosyal toplantılarda farklı gruplar içine dağılıp...

Sayfayı Paylaş