1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.293
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Diyetisyen ile kilo vermenin faydaları

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Fazla kilolar,kadın erkek,genç yaşlı herkesin sorunu.Fazla kilolar görünüm açısından güzel olmadığı gibi aynı zamanda sağlığı da olumsuz etkiliyor.Şimdiye kadar fazla kilolarınızdan kurtulmak için kimbilir nelere başvurdunuz ,nasıl çabaladınız.Tüm bu çabalarınıza rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamadıysanız bir diyetisyenden destek almak şart.Kontrollü ve sağlıklı kilo vermek için diyetisyen den önerileri birazdan paylaşıcaz.Önerilerimize geçmeden önce Diyet yapmadan kilo vermenin yolları , Tembeller için en kolay zayıflama yöntemleri , Hem yiyip hemde zayıflamak isteyenler adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  Fazla kilolar gerek sağlık gerekse görsel açıdan rahatsız edicidir.Fazla kilolar nedenlerden ötürü kişişnin psikolojisini bozabilir.İstenilen kıyafetlerin olmaması,fazla kilolardan kaynaklanan hareketlerin kısıtlanması ,kişinin sosyal hayatınıda etkilemektedir.İnternet ortamında sayısız kilo verme yöntemleri var.Bir çoğunuz bu yöntemlere başvurarak hata yapıyorsunuz.Çünkü herkesin metabolizması farklıdır ve istenilen sonucu almamakla beraber vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri kısıtlıyorsunuz.Sağlıklı ve hızlı kilo vermenin yolu öncelikle diyetisyenden geçer.Diyetisyenin önerisiyle size bi beslenme programı uygulanır.Böylece sağlıklı ideal kiloya kontrollü bir şekilde kavuşursunuz.Neden diyetisyen öneriyoruz çünkü ;diyetisyenler sizden kan tetkiti isteyeceklerdir.Bu kan tetkitine göre açlık ve tokluk kan şekerinize bakılıcak buna göre size beslenme reçetesi hazırlanacak.Şimdi diyetisyenle zayıflamak isteyenler için önerilerimizi paylaşıyoruz.  < Konu Resmi..>


  Diyetisyenle kilo vermek. Protein karbonhidrat tek gıda diyeti bilinçli zayıflamak.

  Diyetisyeniniz özgeçmişinizi detaylı bir şekilde inceller; çocukluğunuzdan bugünüze kadar olan süreçte kilo durumunuz, beslenme alışkanlıklarınız, aktivite durumunuz, çalışma koşullarınız kayıt edilir.

  *Klinik bulgularınız gözden geçirilerek, sahip olduğunuz hastalıklar, kulladığınız ilaç veya suplemanlar öğrenilir.


  Diyet yaparken diyetisyen seçimi çok önemli

  Diyet yapmaya karar verdiniz. Artık zayıflamak kilo vermek istiyorsunuz ve bunu herşeyden çok istiyorsunuz. Kendi kendinize uygulayacağınız diyetler yaparsanız veya sağdan soldan "bu rejimle çok kilo vermiş" ya da "böyle yiyerek çok zayıfladım" diyenlere kulak asarsanız bu istek ve azminiz tamamen boşa gider.


  Protein diyeti karbonhidrat diyeti


  Belki de kaç kere zayıflamayı kafaya koyup o uyduruk ve en çok bilinen protein diyeti karbonhidrat diyetinden yaptınız. Hepsinin sonu hüsranla bitti. Başta çok işe yarıyormuş gibi gelen bu tek gıda diyeti ne kadar sağlıksız ve sonradan daha da çok kilo almanızı kolaylaştıran diyetlerdir oysa.


  Zayıflama koçu


  Diyetisyeniniz sizin zayıflama koçunuz olacak. Yani psikolojik olarak da yanınızda olacak zayıflayacağınız bu dönemde. O yüzden, diyetisyeninizi güvenebileceğiniz bir kişi olarak seçmelisiniz.


  Diyetisyen araştırması


  Hemen diyetisyen araştırmaya başlayın. İnternet, gazete, dergi gibi görsel yayınlardan çok özel tıp merkezleri, hastane diyetisyenleri, sağlıklı beslenme merkezleri gibi bilinen yerleri tercih edin. Buraların fiyatı belki daha yüksek olabilir. Ama şunu sakın unutmayın, günümüzde her türlü meslek istismar edilmekte ve malesef diyetisyen adı altında da böyle dolandıcılar var ve insan sağlığı gibi önemli bir konuyla oyun oynamaktan hiç çekinmiyorlar. Hem de üç beş kuruş için. Siz işinizi garantiye alın, bilindik bir yere başvurun.


  Diyetisyenle görüşme


  Diyetisyeniniz sizin zayıflama koçunuz olacak. Yani psikolojik olarak da yanınızda olacak zayıflayacağınız bu dönemde. O yüzden, diyetisyeninizi güvenebileceğiniz bir kişi olarak seçmelisiniz. Ona herşeyi açıkça sorabilmelisiniz. İhtiyacınız olduğunda, ya da diyet listenizle ilgili tereddütler yaşadığınızda hemen müdehale edebilecek birisiyle birlikte çalışmalısınız.


  Diyetisyenle görüşmede dikkat edilmesi gerekenler


  Diyetisyenel görüştüğünüzde size ilk işlemlerin neler olduğunu söylemesini isteyin. Yani "ben karar verdim zayıflamak istiyorum şimdi ilk iş olarak ne yapmalıyım? Hemen rejime mi başlıyoruz yoksa herhangi bir tıbbi tetkik gerekli mi?" diye sorun. Eğer hiç bir şey gerekli değil hemen başlayalım derse oradan arkanıza bile bakmadan uzaklaşın.


  Çünkü diyetisyen rejim programına başlamadan önce :


  mutlaka

  - size kolestrol testi yapmak zorundadır
  - herhangi bir hastalığınız olup olmadığını sormak zorundadır
  - tiroid bezlerinizle ilgili test yapmak zorundadır
  - kan şekerinizi ölçmek zorundadır
  - vücudunuzdaki yağ oranını, su oranını test etmek zorundadır.


  Onlar eskidendi

  Sizi kandırmak için "bu testler eskidendi artık bunlara hiç gerek yok" diye konuşmaya başlayan dolandıcırılara inanmayın. Bu testler asla eskimez ve yapılması mutlak testlerdir.

  Testlerinizi yaptırın ve diyetisyeninize şu anda neler yemekten hoşlandığınız, neleri asla yemek istemediğiniz gibi beslenme tercihleriniz hakkında bilgi verin. Bu bilgileri verdiğinizde, diyetisyeniniz bunlara uygun diyet listeleri hazırlar böylece rejim yapmak sizin için işkence olmaz.

  Eğer, "diyetisyene gitmekle uğraşamam", "o kadar parayı neden ona vereyim? ben kendim de zayıflarım", "arkadaşım, bir diyet yaptı ve çok zayıfladı, onun listesini alıp öyle zayıflarım" veya "bir tanıdığım diyetistyene gitti zayıfladı, ben de onun listesini kullanırım" gibi düşüncelere sahipseniz ne kadar yanlış bir fikirde olduğunuzu size gösterebilecek olan manken diyeti isimli yazıyı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
   
 2. Mümküdürr

  Mümküdürr Forum Okuru

  ben kilo veremedim irade olmalı birazda
   
Diyetisyen ile kilo vermenin faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kilo Verme

  Kilo Verme

  Kilo vermek hoodia gordonii ve cla ile artık çok kolay Çağımızın hastalığı dediğimiz Obezite ve şişmanlık, vücut sağlığmızı ı tehlikeye düşürecek miktarda fazla yağ birikimi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Bir kişiye obez diyebilmemiz için vücudundaki yağ oranını ve dağılımını tespit etmemiz gereklidir. Bunun için bugün kullanılan en kolay yöntem Beden Kitle İndeksi nin...
 2. Zayıflama Bisikleti İle Kilo Verme

  Zayıflama Bisikleti İle Kilo Verme

  bisikletle zayıflama kondisyon bisikleti ile zayıflayanlar zayıflama bisikleti, faydaları, kilo verme, bisikletle zayıflama Baharı da bulduk çok şükür. Bulduk derken zaten kaybetmemiştik arkadaşlarım. Şimdi bu altın çilek vs çıktı sitmizdede bununla ilgili bir ton konu varsada ben yinede hareket yapmanın gerektiğini düşünüyorum. Egzersiz bisikleti ile zayıflama olayına ne dersiniz ? Bisiklet...
 3. BETA HCG İLE KİLO VERME YÖNTEMİ

  BETA HCG İLE KİLO VERME YÖNTEMİ

  beta hcg ile kilo verme,beta hcg ile kilo verenler,beta hcg ile zayıflama,beta hcg ile zayıflayanlar,beta hcg ile nasıl kilo verilir,beta hcg ile zayıflama hakkında bilgiler • Hasta geldiğinde ön görüşme yapılarak bilgilendiriliyor. • Tedavinin başladığı ilk gün kan tahlilleri yapılıyor. • Tahlil sonuçlarına göre kişiye özel diyet ile birlikte 23-45 gün arasında değişen süre...
 4. Uzman diyetisyenden hızlı kilo vermenin altın kuralları

  Uzman diyetisyenden hızlı kilo vermenin altın kuralları

  Eğer kahve içtikten sonra spor yaparsanız yüzde 15 oranında daha fazla yağ yakımınız gerçekleşir. Bu nedenle kahveyi eğer tansiyon probleminiz yok ise sabahları tercih etmelisiniz. Muz: Hem tok tutması hem de keyifle tüketilmesi muzu sabah kahvaltısının alternatif meyvesi yapmaktadır. İçerisindeki zengin potasyum ile kalbinize destek olurken aynı zamanda barsak problemleriniz var ise ona da...
 5. Limonlu su ile zayıflama

  Limonlu su ile zayıflama

  Sıcak havaların vazgeçilmez serinleten içeceğidir limonata.Serinletmesinin yanın da ayrıca zayıflatma özelliği de var .Yalnız şekersizin den .Zayıflatan limonata tarifimi vermeden önce özellikle limonun faydalarına değinmek istiyorum.Limon c vitamini özelliği ile bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir besindir.Kalp damar hastalıkalrı için şifa kaynağı olan limonu kabuğuyla beraber tüketmek...

Sayfayı Paylaş