1. renesme

  renesme Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2010
  Mesajlar:
  391
  Beğenilen Mesajlar:
  69
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  hatay iskenderun

  dizilere bakıp evlenenler boşanıyor

  Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

  evlenenler haberleri evlenenler dizilere bakıp evlenenler boşanıyor
  dizilere


  dizilerin hayatımızdaki gerçek etkilerini bilenler olduğu gibi bunun farkında olmayanlarda vardır.şöyle bir örnek vermem gerekirse önceliklle aşkı memnu dizisini yayınladığı dönemlerde amcasının eşiyle beraber olması ve fatmagülün suçu ne dizisiyle tecavüz vakalarının arttığını duymuştum.bu tür dizlerin aile içini zedelediğini düşünüyorum.ama şöyle bir gerçek varki böyle diziler yayınlandıkları gün izlenme rekoru kırıyor .gerçek hayatta böyle şeylerin yaşanmaması ve etkilenmemesi.
  < Konu Resmi..>

  Evlilik okulu açan ERREM, vereceği 20 saatlik eğitimde, evlilik öncesi hazırlık, eş seçme, evlilikteki iletişim ve sorunları çözme, anne baba olmaya hazırlık, evlilikte mutluluk konularında eğitim verecek.

  ERREM Müdürü Öğretim Görevlisi Mustafa Atak, toplumda evlilik öncesinde gençlerin evlilikle ilgili yeterince bilgi sahibi olamadığına dikkat çekti. Atak, fısıltı gazetesi yoluyla edindiği duyumlardan ve medyadaki dizilerde gördüğü örneklerden yola çıkan evliliklerin kısa süre sonra çatırdamakta olduğuna işaret etti.

  Atak, evliliğin anlık bir birliktelik olmadığına vurgu yaparak, “Bir ömür boyu sürecek yaşantının başlangıcıdır. Bilinçsizce yapılan evliliklerin birçoğu aşırı geçimsizlik ve boşanma ile noktalanmaktadır. Yeni evliler çocuk eğitimi ile ilgili bilgileri sadece yaşantı içerisinde deneme-yanılma yolu ile öğrenmektedir. İlk çocuk bu durumda bilinçsizce yetiştirilmektedir.” dedi.

  Mustafa Atak, yaptıkları programda evlenecek olan gençleri evliliğe hazırlamanın amaçlandığını ve belediyeden evlilik cüzdanı alan çift adaylarına evliliğe hazırlık eğitiminin zorunlu tutulabileceğine işaret etti. Evlilik okulu ile yaşanabilecek sorunlar düşünülerek bunların çözümü için bireylerin bilgi sahibi olması ve evliliğe zihnen hazırlıklı olmasının önemine dikkat çeken Ata, düzenlenen eğitim programının hafta sonları toplam 20 saatlik bir eğitim olduğunu ifade etti.

  Atak, verilecek eğitim konularının başlıklarını ise şöyle sıraladı: İnsan niçin evlenir? Evliliğe hazırlık, evlilikte eş seçme, evlilik psikolojisi, evlilikte iletişim ve sorun çözme, evlilikte mutluluk, ana-baba olmaya hazırlık, evlilik ve cinsellik." Eğitim sonrası kursiyerlere sertifika verilecek.


   
 2. AV. GÖKHAN ARICAN

  AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

  Kayıt:
  22 Aralık 2011
  Mesajlar:
  176
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  ANKARA
  Sayın Renesme, Kadın ve Hukuk bölümünde sadece hukuki konular yer almakta olup; başka bir siteden kaynakta göstermeden kopyala/yapıştır şeklinde eklediğiniz yazı hukuki bilgi içeren bir yazı değildir. Bu sebeple lütfen yazınızı kaldırınız.
   
dizilere bakıp evlenenler boşanıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. resimlere bakıp kişiliğinizi okuyun

  resimlere bakıp kişiliğinizi okuyun

  burdan size en uygun olan resimi seçin , sorada yorumunu okuyun bakın nasıl bi kişiliğiniz var... 1 . İçedönük - Hassas - Kolay etkilenen Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama...
 2. Izinsiz Evlenenler :

  Izinsiz Evlenenler :

  madde 147 - (Değişik madde: 22/12/1934 - 2632/2 md., Mülga madde: 11/12/1935 - 2862/14 md.; Yeniden Yürürlük: 29/01/1936 - 2908/1 md.) İzin alması icap eden askeri şahıslardan izinsiz evlenenler bir seneye kadar hapsolunurlar. Evlenmeleri kanuna göre yasak olan askeri şahıslardan evlenenler üç aydan bir seneye kadar hapsolunurlar.
 3. Binbir Gece dizisinin Onur'u Halit Ergenç boşanıyor

  Binbir Gece dizisinin Onur'u Halit Ergenç boşanıyor

  Halit Ergenç, büyük bir aşkla 2007'nin Haziran ayında evlendiği Gizem Soysallı ile yollarını ayırıyor. Binbir Gece dizisinin ünlü oyuncusu Halit Ergenç, uzun süre birlikte olduğu ve büyük bir aşkla 2007'nin Haziran ayında evlendiği Gizem Soysallı ile boşanıyor. Bir buçuk yıl önce evlendiği Gizem Soysallı'yla Halit Ergenç'in boşanma davası pazartesi günü Beykoz Adliye'sinde...
 4. onlarda boşanıyormuş

  onlarda boşanıyormuş

  uzun süredir evli kalan Sibel Can Sulhi Aksüt çiftide boşan ünlüler arasında olacak peki neden boşanma kararı aldılar ayrıntılar haberimizde... SİBEL CAN BOŞANIYOR! 'BOŞANIYORLAR'DEDİKODUSU ÇIKAN ASSOLİST SİBEL CAN İLE İŞADAMI SULHİ AKSÜT, BU DEFA KESİN KARARLI. ÇİFT, YAKINDA BOŞANMA DAVASI AÇACAK... Assolist Sibel Can, eşi Sulhi Aksüt’ten boşanıyor. 8 yıllık evlilikleri boyunca haklarında...

Sayfayı Paylaş