Etiketler:
 1. sılam_nisa

  sılam_nisa Hamiş Melek

  Kayıt:
  1 Ocak 2010
  Mesajlar:
  2.529
  Beğenilen Mesajlar:
  1.023
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  ''bebişini beklemede''

  Doğa Organlarımız gibi!

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

  Sevgili meleklerim bu konu dikkatinizi cezbedecektir.Benim çok hoşuma gitti.Artık yorum sizin :)

  Doğa Organlarımız gibi!
  Yaz ve kış aylarında sofraları süsleyen meyve ve sebzelerin şekillerinin faydalı oldukları organlara benzediği bildirildi. Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tayar, yaptığı açıklamada, doğadaki tüm meyve ve sebzelerin sağlık açısından çok önemli vitamin ve mineraller içerdiğini söyledi.

  < Konu Resmi..>


  Kivi

  "Dilimlenmiş kivi göz bebeğine benzerlik gösterir. Kivi, antioksidanlar (E ve C vitamini) ve carotenoidlerce (beta caroten, lutein) zengindir. Lutein, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer tutar. Limon ve greyfurttaki limonoid, meme kanserinin yayılmasını engelliyor.

  < Konu Resmi..>


  Patlıcan, avakado, armut
  Tayar, patlıcan, avakado ve armut ortadan ikiye kesildiğinde, anne rahmine benzer şekil gösterdiğini ifade ederek, bu gıdaların, dengeli tüketilmesi durumunda hormonal dengeyi sağlayacağını ve rahim kanserlinin önlenmesine yardımcı olacağını bildirdi.
  Kemiklerimizde olduğu gibi kerevizin de yüzde yirmiüçü sodyumdan oluşuyor... Kemik sağlığı için kereviz birebir...

  < Konu Resmi..>


  Ceviz
  Ceviz şekil olarak beynin loblarına benzer bir özellik gösterir. Ceviz yüksek oranda omega-3 yağları ile birçok vitamin ve mineral içerir.
  Bunlar, beynin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yardımcı olurlar."

  < Konu Resmi..>


  Zeytin
  Tayar, zeytin ve kadın yumurtalıklarının da şekil olarak birbirine benzediğini dile getirerek, zeytinin yumurtalıkların sağlığı ve fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynadığını bildirdi.


   
Doğa Organlarımız gibi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kartal Gibi Doğdu..Tavuk Gibi Öldü!!!!

  Kartal Gibi Doğdu..Tavuk Gibi Öldü!!!!

  Bir rivayete gore; dort tavuk bir kartal yuvasına gidip bir yumurta caldılar. Yumurtayı kumese getirdiklerinde, kumeste bulunan diğer tavuklar gordukleri bu yumurtanın cok buyuk bir tavuğa ait olduðunu duğunduler.Zaman gecti, yumurtayı getirenler de unuttu,onlar da bu yumurtanın buyuk bir tavuğa ait olduðunu inandılar... Bir anne bulundu yetim yumurtaya, kulucka başladı.Kýsa bir zaman sonra...
 2. Hormon üreten Bezler Gibi Davranan Organlar -

  Hormon üreten Bezler Gibi Davranan Organlar -

  HORMON ÜRETEN BEZLER GİBİ DAVRANAN ORGANLAR - Bazı organlar gerçekte farklı fonksiyonlara sahip olmasına karşın bazı kimyasalları üretip kana vermesi bakımından aynı zamanda hormonal bez olarak kabul edilir.
 3. Hormon Üreten Bezler Gİbİ Davranan Organlar

  Hormon Üreten Bezler Gİbİ Davranan Organlar

  - HORMON ÜRETEN BEZLER GİBİ DAVRANAN ORGANLAR -Bazı organlar gerçekte farklı fonksiyonlara sahip olmasına karşın bazı kimyasalları üretip kana vermesi bakımından aynı zamanda hormonal bez olarak kabul edilir. Bu organlardan başlıcaları, mide, karaciğer, pankreas ve üreme organlarıdır. Bunların neden hormonal bez kategorisine alındığına deyineceğiz ; Mide : Mide duvarında salgı üretip bu...
 4. güneş gibi doğdun gönlüme

  güneş gibi doğdun gönlüme

  güneş gibi doğdun gönlüme
 5. Yasemin Ergene Doğum Yapmamış Gibi!

  Yasemin Ergene Doğum Yapmamış Gibi!

  Yasemin Ergene'nin Doğumdan Sonraki Hali! Sevgili melekler, bundan 15 gün önce doğum yapan ve bir kız çocuğu daha dünyaya getiren Yasemin Ergene geçtiğimiz gün Bebek'te görüntülendi. Sanki 15 gün önce doğum yapan kendisi değilmiş gibi incecik görünen Ergene şaşırttı!.. Anadolu Holding’in veliahdı İzzet Özilhan’la evli olan Yasemin Ergene, önceki gün Bebek’teydi. Ünlü oyuncu, Anadolu...

Sayfayı Paylaş