Doğacak bebeğimize Efrail ismi vermek istiyoruz anlamı

J

Janset666

Forum Okuru
Doğacak bebeğimize Efrail ismi vermek istiyoruz anlamı
Doğacak bebeğimize Efrail ismi vermek istiyoruz Efrail isminin anlamı nedir
Efrail isminin anlamı

Merhaba
8 aylık hamileyim ve kısmetse bir oğlumuz olacak , bir arkadaşımın akrabasının oğlunun ismi çok hoşumuza gitti oğlunun adı "Efrail" biz de oğlumuza 2 isim vermek istiyoruz . Efrail isminin anlamı nedir araştırıyorum ama pek bir bilgiye açıklamaya raslamadım. Efrail isminin anlamı nedir açıklamasını yapabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Janset

Öncelikle gözünüz aydın inşaallah sağlıklı bir doğum olur ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Sanırım doğumdan sonra en zor olay nedir diye sorsalar çocuğa isim vermektir diyebilirim.Çünkü o kadar konuşuluyor tartışılıyor ki hele anneler babalar devreye girdiğinde bir kısmı kırılıyor anlatmak zor. Aslın da çocuğa isim vermek öncelikle anne babanın insiyatifinde olmalı ve herkes buna saygı duymalı ama bizim toplumuz biraz farklı işte. Ama siz zaten karar vermişsiniz güzel bir isimde de mutabık kalmışsınız anlaşılan. "Efrail" ismin bir kaç anlamı var bildiğim bulduğum kadarıyla yazayım. Efrail isminin bütün anlamları çok güzel en baştaki anlamı ferahlık veren melek anlamında , ikincisi ; batmayan güneş , üçüncü anlamı ; iki kez verimli olan , dördüncü anlamı ; 7.kat semanın görevli meleğinin ismi Efrail , ayrıca Hz. Yusuf'un oğlunun ismidir Efrail ... Anlamı da çok güzel fonotik açıdan da güzel kulağa hoş gelen bir bir isim , bebeğinize ve size hayırlı uzun ömürler diliyorum...

Geri