Doğadan Sızan Mucizeler

M

Misafir

Forum Okuru
Doğadan Sızan Mucizeler
Doğadan Sızan Mucizeler
Son dönemde birçok kadın güzelleşmek ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için bitkisel yağları tercih ediyor. Peki hangi yağ, ne işe yarıyor?

Kadınlar güzel ve bakımlı görünebilmek için her yöntemi denemekten kaçınmıyorlar. Kullanılan kozmetik ürünlerinin içerdiği kimyasal maddeler, katkı maddeleri ve doğal olmayan kokular kadınların kafalarında soru işaretleri oluşturuyor. Son dönemde her alanda kendini gösteren doğala dönüş, kadınların kozmetik alanında da bitkisel yağlara yönelmesine neden oldu. Kozmetik ürünlere karşı alerjisi olan kadınlar tercihlerini doğal yağlardan yana kullanıyorlar.
Bitkisel yağlar, M.Ö. 300 yılından beri bilinen ve tıpta, alternatif tedavide
ve kozmetikte kullanılan, bitkilerden elde edilen yağlardır. Yağlar bitkilerin çiçek, meyve, kabuk, yaprak, rizöm, reçine ve odun kısımlarından elde edilir. Bitkisel yağlar içeriklerinde bulunan doymamış yağ asitleri, lesitin, vitaminler ve çeşitli minerallerle cildin işlevlerini destekler. Bitkisel yağların bazıları kimyasal ilaç kalıntıları içerebiliyor, bu nedenle satın alırken kimyasal ilaçlama yapılmayan bölgelerde üretilmiş kaliteli yağları tercih etmelisiniz.
Siz de doğallıktan yanaysanız, işte size cilt bakımında kullanabileceğiniz yağlar ve yararları...
BİBERIYE YAĞI: Sivilceler üzerine sürülebilir, cilde canlılık verir.
GÜL YAĞI: Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik ciltlere iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini alır.
PAPATYA YAĞI: Duyarlı ve problemli ciltlerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyici özelliğe sahiptir.
PORTAKAL YAĞI: Cildi güzelleştirir ve sıkılaştırır. Sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Cilt için kullanılırken nemli pamuk ile cilt temizlenir.
SUSAM YAĞI: Kuru ciltlere, kirpik ve kaşlara rahatlıkla uygulanır. Hafif etkili, cildi besleyici ve güneş ışınlarından koruyucu özellikler taşır. Cilde derinlemesine işler, temizleyici ve zararlı maddelerden arındırıcı olarak kullanılabilir.

BUĞDAY YAĞI: Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt problemlerinde, kırışıklarda etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.
FINDIK YAĞI: Kuru ve yıpranmış ciltlerde rahatlıkla uygulanır. Doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj yapılarak kullanılabilir.
HAVUÇ YAĞI: Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur, hücre yenileyicidir. İçerdiği provitamin A ve lesitin, cilt sertliklerini yumuşatır, cilde renk kazandırır.
KAKAO
YAĞI: Hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı faydalıdır. Dudak çatlaması ve ciltte pullanmaya karşı kullanılır.
KAYISI YAĞI: Yüz temizliğinde kullanılır. Akneleri temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir.
ŞEFTALİ YAĞI: Cilt bakımında peeling yapmak için kullanılabilir.
VİŞNE YAĞI: A ve C vitamini ve potasyum içerdiği için temel yağlarla karıştırıp ovma yöntemiyle cilde uygulanır. Cildi arındırmak için peeling amaçlı uygulanabilir
LİMON YAĞI: Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir, tonik olarak kullanılabilir. Mikrop kırıcı, sıkıştırıcı, sağlamlaştırıcı, gerdirici özelliği vardır ve cildi yağdan arındırır. Masaj yapılarak kullanılır. Nemli bir pamuk yardımıyla cilt temizlenmelidir.
Ahududu Yağı: C ve E vitamini içerdiği için cilde faydalıdır. Cilt bakımında peeling amaçlı kullanılır.
 

Benzer İçerikler

Üst