Doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulun

Uzman SühaN

Administrator
Doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulun
Biz bayanlar için cilt bakımı çok önemlidir.Artık bayanlar kadar erkeklerde cilt bakımana özen göstermeye başladı.Cildinin kusursuz olmasını kim istemezki ? Cilt bakımı için bir çoğumuz güzellik merkezlerine başvursada ,aslında doğal yöntemlerle para harcamadan harika bir cilde sahip olmak mümkün..Konu sivilcelerden açılmışken Evde sivilce geçirme yöntemleri , Sivilce kurutan bitkisel maskeler , etkili sivilce maskesi tarifleri sayfamızdaki sivilce ile ilgili konularımızıda mutlaka incelemenizi öneriyorum.

sivilce cilt bakımı.jpg

Cilt sorunların dan biri de sivilcelenme ve siyah aknelerdir.Uzmanlar sivilcelenme için tıbbi losyon ve kremler öneriyor.Bunlara alışan cilt sürekli aynı bakımı istiyor.Ben sizlere evde denenmiş doğal cilt bakım önerilerinde bulunucam.Bu önerilerle cildinizdeki sivilcelerden kesinlikle kurtulacaksınız.

maden suyu cilt bakımı.jpg

Öncelikle sivilcelenme sorunu olanlar cildinizi yıkadıktan sonra kesinlikle havlu kullanmayın.Havlular nemli kaldığından bakteri üretiyor.Kağıt havlu kullanmanız cildiniz açısından faydalı olucaktır.Bir çok uzman yüzün sabunlanmaması gerektiğini vurguluyor.Ben günde 1 defa yüzümü sabunluyorum.Cildinizin yapısına göre sabun seçimi yapıp kirlerden cildinizi arındırabilirsiniz.

kille cilt bakımı.jpg

Gelelim sivilce sorununa ..Sivilcelenme için lazım olan malzemeler;
Beyaz kil ,Sade maden suyu..
Beyaz kili damacana suyuyla kıvamı krem haline gelinceye kadar karıştırın.İyice karıştırdıktan sonra cildinize sürün .Maske yüzünüzde kuruduktan sonra yıkayın.Cildinize kesinlikle krem falan sürmeyin.İşlemden 1 saat kadar sonra maden suyunu açın ve bir pamuk yardımıyla cildinizi maden suyuyla temizleyin..Eğer bu işlemleri düzenli yaparsanız sivilcelerden kesin kurtulursunuz..

Geri